Skocz do zawartości

Ten model tak ma ?


leon

Rekomendowane odpowiedzi

Ujeżdzam moje kąąąbi od jakiegoś czasu i myślę sę, czy ten model tak ma, czy pecha mam ja.

Otóż zastanawia mnie charakter silnika. Wiadomo, że na niskich obrotach mocy nie ma. Ale ta moc powinna rosnąć równomiernie. W praktyce wygląda to tak: od 2000rpm do 3000rpm przyśpieszenie malczana, od 3000rpm do 4000rpm coś miedzy CC900 i Sporting. Dopiero po przekroczeniu 4krpm dostaje kopa w nery i czuje że jadę. Ten kop niezbyt silny jest, ale jest.

W ŻADNYM z dotychczas powożonych wolnossaków nie było tego zjawiska. Moc przybywała równomiernie, bez "kopów w nery".

Jak to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeonID Ten pierwszy muł pomiędzy 2-3 tys obr. jest spowodowany gazem. Czasem pomaga wymiana świec + przewody wysokiego napięcia. Powyżej 3 tys w sumie autko powinno ciągnąć już równo, z oczywistą żwawością pomiędzy 4 a 5,5 tys obr gdzie przypada największy moment i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się po prostu nie nazywa tzw. kulturą pracy silnika? Może po prostu Twój kombiak jest (w tym znaczeniu) niekulturalny? :D.

 

Pamiętam, jaki szok przeżyłem po przesiądnięciu się z niemieckiego samochodu, na japoński - japończyk kompletnie nie jechał w dolnych zakresach obrotów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jaki szok przeżyłem po przesiądnięciu się z niemieckiego samochodu, na japoński - japończyk kompletnie nie jechał w dolnych zakresach obrotów...

 

Czyli mówicie Towarzyszu, coby nie myśleć za dużo. Ino jeździć dalej.

Całe szczęście że mam muchozol, dół ciut lepszy niż na benie. Ciut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się po prostu nie nazywa tzw. kulturą pracy silnika?

 

 

 

Dla mnie niekulturalna praca to np. szarpanie, brak momentu w dole taki że auto zwalnia, gaśnięcie etc.

 

Widzisz Kuba ja też tak myślałem ale dobrze, że mamy Przemeq to nas oświecił ( tu miał być wesoły ryjek ale nie mogę go włączyć)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się po prostu nie nazywa tzw. kulturą pracy silnika?

 

 

 

Dla mnie niekulturalna praca to np. szarpanie, brak momentu w dole taki że auto zwalnia, gaśnięcie etc.

 

To, o czym piszesz, nie ma nic współnego z kulturą. To się nazywa po prostu "usterka" :twisted:.

 

Określenia "wysoka/niska kultura pracy silnika" używa się między innymi w testach samochodów nowych, gdy chodzi o określenie, na ile trzeba katować silnik, żeby coś z niego wycisnąć. A w przypadku takich samochodów raczej nie ma mowy o usterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się po prostu nie nazywa tzw. kulturą pracy silnika?

 

 

 

Dla mnie niekulturalna praca to np. szarpanie, brak momentu w dole taki że auto zwalnia, gaśnięcie etc.

 

To, o czym piszesz, nie ma nic współnego z kulturą. To się nazywa po prostu "usterka" :twisted:.

 

Określenia "wysoka/niska kultura pracy silnika" używa się między innymi w testach samochodów nowych, gdy chodzi o określenie, na ile trzeba katować silnik, żeby coś z niego wycisnąć. A w przypadku takich samochodów raczej nie ma mowy o usterkach.

 

a kultura pracy to nie jest też że idzie z piątego biegu z 60 km/h przyspieszać? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się po prostu nie nazywa tzw. kulturą pracy silnika?

 

 

 

Dla mnie niekulturalna praca to np. szarpanie, brak momentu w dole taki że auto zwalnia, gaśnięcie etc.

 

To, o czym piszesz, nie ma nic współnego z kulturą. To się nazywa po prostu "usterka" :twisted:.

 

Określenia "wysoka/niska kultura pracy silnika" używa się między innymi w testach samochodów nowych, gdy chodzi o określenie, na ile trzeba katować silnik, żeby coś z niego wycisnąć. A w przypadku takich samochodów raczej nie ma mowy o usterkach.

 

Przemeq to co piszesz to po mojemu jest dynamika i elastyczność a kultura pracy silnika to to co pisze Kuba. Dodałbym do tego jeszcze głośność pracy silnika i charakter (wiecie co mam na myśli) tego dźwięku, wibrację które wytwarza etc. Silniki TDI znane są ze swojej dynamiki i elastycznośći ale kulturalnymi to jeszcze nie słyszałem żeby ktoś je nazwał.

Ale to tylko moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określenia "wysoka/niska kultura pracy silnika" używa się między innymi w testach samochodów nowych, gdy chodzi o określenie, na ile trzeba katować silnik, żeby coś z niego wycisnąć. A w przypadku takich samochodów raczej nie ma mowy o usterkach.

 

 

Kurcze czyli wszystkie Lancie Delty Integrale były zepsute z fabryki bo one dokładnie opisane przeze mnie objawy miały. Sierry Cossiena komputerze Marelli L6 też bo tam trzeba ruszac z 2500rpm inaczej auto gaśnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...