Skocz do zawartości

Remont silnika i duże zużycie oleju


danielofski

Rekomendowane odpowiedzi

 

W czwartek motor zostanie wyciągnięty i zapewnie rozebrany.

 

 

Ja bym wolał być przy tym rozebraniu. Nie widzisz co robią, nie chce zakładać że coś mogą wymyślić bron boże. Oby faktycznie uczciwie podeszli do tematu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Profesjonalne zachowanie warsztatu,mają honor i za to należy im się szacunek.

Nie dzielmy skóry na niedźwiedziu - jak tema zostanie zamkniety pozytywnie to bedzie mozna się pod tym podpisać ;)

 

Niestety znam przypadki, że tak warsztat obiecywał a później różnie bywało, czego oczywiście nie zyczę.

 

 

Ocena na aktualny stan rzeczy i czas,oczywiście.  :)

Oby za jakiś czas nie trzeba wystawiać innej. ;) Bądźmy dobrej myśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Historia jeszcze się nie zakończyła, ale jest już na finiszu i mam nadzieję, że zakończy się happyendem.

 

Na chwilę obecną mogę powiedzieć, że nie spotykają mnie nieprzyjemne sytuacje, reklamacja jest w pełni uznana i zakład wywiązauje się z niej należycie.

 

Co do przyczyny tak znacznego ubywania oleju to muszę stwierdzić, że była dość zaskakująca i nie odrazu oczywista, choć banalna, łatwa w naprawieniu i nie niosąca kolejnych przykrych konsekwencji.

 

Przez koronkę pierścienia olejowego jest przewleczony drucik, co powoduje rozpieranie pierścieni zgarniających olej. Drucik nie byl przewleczony przez ostatnią dziurkę co spowodowało, że dwie końcówki koronki nie stykały się końcami ale nałożyły się na siebie. Tym sposobem pierścień olejowy zupełnie nie spełniał swojego zadania.

Trzeba było wnikliwego oka, aby to wychwycić.

 

Faktem jest też, że tłok ten miał dość spory luz (powodował tzw. piston slap) i tym razem zaklad postanowił go wymienić (również na swój koszt).

 

To tyle na chwilę obecną. Efektami ten naprawy podzielę się po "ułożeniu się" pierścieni.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam pytanie ja też zrobiłem generalny remont silnika docieralem z głową myślę nie obciazalem silnika do 2 lub 2,5 tysiąca obrotów porostu robiłem tak jak zalecił mechanik no i też z forum coś poczytałem ale chce zapytać bo mój wziął litr oleju coś ponad 3 tysiące kilometrów mechanik mówi że to normalne niż się w silniku wszystko ułoży itp to i oleju troche ubedzie czy mój mistrz ma rację? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...