Skocz do zawartości

Wroclaw - kto mnie przewiezie 2.0 wolnossacym (125KM)?


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie z zasada "jak nie sprobujesz, to sie nie dowiesz" chcialbym sprawdzic na wlasnym bledniku, ukladzie nerwowym i co tam jeszcze bierze udzial w tworzeniu uczucia przeciazenia, jak mocno ciagnie taki 2.0 wolnossacy sprzed 2005 roku - czy to w Imprezie, czy Foresterze. Jak myslicie, czy moglbym liczyc na taka przysluge u kogos z was? A moze widzieliscie w jakims komisie takie autko, to bym sprobowal jakas jazde probna wynegocjowac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciążeń na prostej się nie spodziewaj :) Nubira robi większe wrażenie, nawet ta 116KM.

Dlatego chce sprawdzic. Moja Nuba jest zagazowana i do tego zmulona, wiec jak bedzie tak, jak moja, to biorac pod uwage czterolapny naped i tak bylbym duzo do przodu.

 

p.s. co myslisz o tej imprezce, do ktorej linka zapodalem w kupie/sprzedam "czy znacie tego subaraka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo a czy koniecznie chcesz mieć bug eye`a? z dwóch źródeł wiem, że takie dajmy na to MY `99 ze 125 konnym silnikiem jest tak szybsze jak i oszczędniejsze od bug eye`a. a jeśli już o kosztach mowa - mam co prawda słabszą 2.0 ale spalanie wygląda następująco: miasto 11 litrów. trasa (do 130 km/h) 8 litrów (wszystko z klimą). osiągi? jeździłem wcześniej 3 lata ponad 100 konną małą fiestą (1.6 xr2i). impreza w sprincie do 100 szybsza niestety nie jest, więc ze świateł jakiś drechol w najsłabszej calibrze może Cie zjeść :( . natomiast jeśli chodzi o wyższe prędkości to impreza już jedzie od xrki lepiej. nie ma cudów - wyższy moment. natomiast prowadzenie to bajka. w czasie deszczu jedziesz tak, jak każdym innym autem po suchym.

 

podsumowując. pewnie, że fajnie byłoby mieć suszarkę pod maską. jeśli jednak liczysz się z kosztami (tak jak ja ;) )to z wolnego ssaka bedziesz na pewno zadowolony (te prowadzenie. miód). ja bym sie tylko na Twoim miejscu zastanowił czy na pewno chcesz nowszy model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z zasada "jak nie sprobujesz, to sie nie dowiesz" chcialbym sprawdzic na wlasnym bledniku, ukladzie nerwowym i co tam jeszcze bierze udzial w tworzeniu uczucia przeciazenia, jak mocno ciagnie taki 2.0 wolnossacy sprzed 2005 roku - czy to w Imprezie, czy Foresterze. Jak myslicie, czy moglbym liczyc na taka przysluge u kogos z was? A moze widzieliscie w jakims komisie takie autko, to bym sprobowal jakas jazde probna wynegocjowac?

 

Olleo zagladnij tutaj:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102512

 

Czesto sie spotykamy we wro i mysle ze ktos z checia Cie przewiezie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo a czy koniecznie chcesz mieć bug eye`a? z dwóch źródeł wiem, że takie dajmy na to MY `99 ze 125 konnym silnikiem jest tak szybsze jak i oszczędniejsze od bug eye`a.

A jakimz to sposobem? Lzejsze jest? Bo silnik zdaje sie ten sam?

A bugeye po I nowszy, a glupio troche samochod zmieniac na starszy, niz poprzedni (Nube mam z 2000), a po II pomimo tych slepi jednak ciut ladniejszy. No i jest szansa, ze bedzie bardziej zadbany (dla odmiany chcialbym miec autko tez prezentujace sie ladnie, a nie jak wol roboczy).

a jeśli już o kosztach mowa - mam co prawda słabszą 2.0 ale spalanie wygląda następująco: miasto 11 litrów. trasa (do 130 km/h) 8 litrów (wszystko z klimą).

To spoko, zupelnie jak moja Nubira. Jest szansa, ze po wrzuceniu sekwencji BRC do tego bedzie w miescie palic ~13-13.5 z klima i ~9.5-10 z klima w trasie.

osiągi? jeździłem wcześniej 3 lata ponad 100 konną małą fiestą (1.6 xr2i). impreza w sprincie do 100 szybsza niestety nie jest, więc ze świateł jakiś drechol w najsłabszej calibrze może Cie zjeść :( .

Wiadomo - male autko lepiej bedzie ciaglo. Pocieszam sie tym, ze Impreza co prawda mniejsza od Nubiry, ale ciezsza, to jednak w mojej landarze w bagazniku siedzi 90l butla na gaz i zdlawiona jest instalka II gen + cos tajemniczego, czego nie moge zidentyfikowac, a co jakby mi kradlo pare koni ze stada. Wiec licze po cichu na mniej wiecej remis z lekka tendencja na Impreze w osiagach, a w trakcji nawet nie mam zamiaru porownywac.

 

[ Dodano: Wto Sie 08, 2006 5:58 am ]

Olleo zagladnij tutaj:

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=102512

 

Czesto sie spotykamy we wro i mysle ze ktos z checia Cie przewiezie :)

Wlasnie zagladalem w zeszlym tygodniu i nawet zoczylem jakies zapowiedzi minispota na robotniczej i zagladalem po parkingach na calej jej dlugosci kolo 17:30, jako ze pracuje na strzegomskiej i codziennie robotnicza przejezdzam, ale nijak nikogo nie wypatrzylem. Bede sledzil rozwoj wypadkow, ale za 2 tyg jade do Wawy na miech, a wtedy o furkach myslec czasu nie bede mial.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakimz to sposobem? Lzejsze jest? Bo silnik zdaje sie ten sam?

A bugeye po I nowszy, a glupio troche samochod zmieniac na starszy, niz poprzedni (Nube mam z 2000), a po II pomimo tych slepi jednak ciut ladniejszy. No i jest szansa, ze bedzie bardziej zadbany (dla odmiany chcialbym miec autko tez prezentujace sie ladnie, a nie jak wol roboczy).

 

no własnie ponoć masa ma tu znaczenie. osobiście tego nie weryfikowałem, ale może ktoś z czytających ten wątek wie ile waży bug eye - wolnyssak? moja waży wg BRIEFu coś ok 1160 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wez kredyt, kup zadbanego WRXa z 2001r nie bedziesz zalowac, auto nie straci duzo na wartosci bedzie go łatwiej sprzedac niz takie 2.0 125KM i przeciarzenia masz gwarantowane. Jesli chcesz instalowac gaz to warto zastanowic sie moze nad wersja 2,5 RS z USA ma 170KM i sadze ze jezdzi wyrazniej lepiej niz 2,0 - choc nie testowalem tekiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.subaru.de/kundenservice/prospektarchiv/prospekte-impreza.htm - wszystkie podstawowe dane na temat aut z rynku niemieckiego.

 

Dzieki. Porownanie danych modelu 1999 i 2001 (2000 to samo co 2001) z folderow z tej strony (mam nadzieje, ze wielkosci nie musze pisac i same jednostki wystarcza):

 

1999

 

Impreza // kombi

125KM // 125KM

184Nm // 184Nm

191kmph // 187kmph

9.4/100 // 9.7/100

1195kg // 1230kg

363L // 363L

12.1 // 12.1

7.2 // 7.2

9.0 // 9.0

4.350m // 4.350m

1.690m // 1.690m

 

2001

 

Impreza // kombi

125KM // 125KM

184Nm // 184Nm

190kmph // 185kmph

10.2/100// 10.2/100

1315kg // 1365kg

401L // 356L

13.5 // 13.5

7.4 // 7.4

9.6 // 9.6

4.405m // 4.405m

1.730m // 1.695m

 

Gdzies jeszcze znalazlem, ze w modelu 2000/2001 poprawiono sztywnosc nadwozia o 269% czy cos kolo tego i z tego wlasnie wynika wieksza masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olleo a czy koniecznie chcesz mieć bug eye`a? z dwóch źródeł wiem, że takie dajmy na to MY `99 ze 125 konnym silnikiem jest tak szybsze jak i oszczędniejsze od bug eye`a. a jeśli już o kosztach mowa - mam co prawda słabszą 2.0 ale spalanie wygląda następująco: miasto 11 litrów. trasa (do 130 km/h) 8 litrów (wszystko z klimą). osiągi? jeździłem wcześniej 3 lata ponad 100 konną małą fiestą (1.6 xr2i). impreza w sprincie do 100 szybsza niestety nie jest, więc ze świateł jakiś drechol w najsłabszej calibrze może Cie zjeść :( . natomiast jeśli chodzi o wyższe prędkości to impreza już jedzie od xrki lepiej. nie ma cudów - wyższy moment. natomiast prowadzenie to bajka. w czasie deszczu jedziesz tak, jak każdym innym autem po suchym.

 

podsumowując. pewnie, że fajnie byłoby mieć suszarkę pod maską. jeśli jednak liczysz się z kosztami (tak jak ja ;) )to z wolnego ssaka bedziesz na pewno zadowolony (te prowadzenie. miód). ja bym sie tylko na Twoim miejscu zastanowił czy na pewno chcesz nowszy model.

 

Dresiarza na światłach to nawet maluchem objedziesz jeśli po drodzę będzie zakręt :)

Bierz lepszą przynajmiej nie będziesz zmieniał auta za kilka lat, chyba że lubisz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dresiarza na światłach to nawet maluchem objedziesz jeśli po drodzę będzie zakręt :)

Naobjezdzalem sie przez pierwsze 5 lat posiadania prawka Hyundaiem Pony z utwardzona zawiecha. Teraz mnie interesuje niezawodne, wygodne i dajace duzo frajdy auto na moja kieszen =)

Bierz lepszą przynajmiej nie będziesz zmieniał auta za kilka lat, chyba że lubisz ;)

Im nowsze auto sie bierze, tym szybciej trzeba zmienic - za duza deprecjacja ceny. No chyba, ze ktos ma takie dochody, ze zakup nowki za 200k nie uszczupla jego dochodow o wiecej, niz jednocyfrowy %.

 

[ Dodano: Wto Sie 22, 2006 8:54 pm ]

Znalazlem ciekawego Forestera, opis tutaj:

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?p=301853#301853

Co o nim myslicie? Malowany? Bity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
hahaha Dawide, musimy napisac do fundacji Mam Marzenie :mrgreen:

 

Na to wygląda :mrgreen::(

 

Fakt, trochę kontrowersyjne zastosowanie tu Tej konkretnej fundacji, jednak (/byćmoże) spalili tak z domysłu... że skoro ma marzenie, to żeby się ono spełniło to trzeba napisać do (jakiejś tam) fundacji mam marzenie (nie TEJ KONKRETNEJ), co wyniknęło ze zwykłej analogii, nie ze złośliwości, ani takich tam. Nikt nie chciał urazić nikogo! Przypadkowo analogia myślenia kolegi zbiegła sięz rzeczywiście istniejącą fundacją! I powtóre... NIE O TO CHODZIŁO! (to tak jak kolega owoc wymyślił sobie adres "gejowski", a który okazał się rzeczywiście istniejącą www :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak no tak powieksza sie nam grono zapaleńców z wrocławia ;) WRC fan kolega spalili jest młody na forum i chce sie pokazać z najlepszej strony, a zarazem nie posiadajac Subaru chce sie nim choć przejechać. Panowie spalili i dawid okazje przejażdzki i spotkanie w znakomitym towarzystwie będziecie mieli sledząc forum spotkania. BTW: mozna byłoby sie spotkac na zakończenie sezonu wakacyjnego. Pozdrawiam M;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak no tak powieksza sie nam grono zapaleńców z wrocławia ;) [...] Panowie spalili i dawid okazje przejażdzki i spotkanie w znakomitym towarzystwie będziecie mieli sledząc forum spotkania. BTW: mozna byłoby sie spotkac na zakończenie sezonu wakacyjnego. Pozdrawiam M;)

Jesli o mnie chodzi, to tymczasowo do DC (default city = W-wa) zawitalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...