Jump to content
-=nikon=-

Prypeć i Zona

Recommended Posts

Mi również się podoba.

Zawsze chciałem odwiedzić to miejsce i jeśli będzie okazja podpiąć się pod zorganizowaną grupę z TF - byłoby wybornie.

7 godzin temu, radnor napisał:

Z własną furą jeszcze nie przerabiałem tematu, mogę się dowiedzieć. Generalnie z transportem jakimś małym busem (ostatnio miałem nowego Merca z ładowarkami usb, klimą itp itd) wyjdzie tyle, ile dni chcemy spędzić w strefie - zbiórka 7 rano w Kijowie, powrót wieczorem do Kijowa. Warto mieć jakiś zapas na miejscu na zwiedzanie miasta, muzeum czarnobyla, pierogi z piwkiem itp itd.

W samym Czarnobylu szczerze radzę spędzić minimum 2-3 dni. Te jednodniowe wycieczki dłużej jadą z Kijowa niż zwiedzają, a jak chcecie na luzie pochodzić po mieście, porozstawiać statywy, objechać jakieś wioski, Oko Moskwy itp itd, to jednak czas zleci. Kilka ciekawszych miejsc jest dobre 2h drogi w jedną stronę, bo drogi wyglądają jak po nalocie bombowym, czasem trzeba się zatrzymać zgarnąć jakieś złamane drzewo itp. Cenowo też jest sens wykorzystać ten czas na max bo koszty dotarcia na Ukrainę są te same.

Ja za każdym razem jadę na 5 dni, raz wziąłem grupę znajomych anglików na 4 i byli zadowoleni. Jeden był czwarty raz w strefie, wcześniej jechał między innymi z pewnym znanym Polskim organizatorem z S i cyfrą w nazwie, twierdzi że zobaczył więcej tego co chciał, niż na poprzednich trzech wyjazdach, bo w małej grupie łatwiej pod każdego ustalić trasę. :)

Żeby impreza się opłaciła, trzeba by z 6-8 osób  zebrać, wtedy za 5 dni (4 noclegi w Czarnobylu) zapłacimy podobnie, jak za 4 dni zorganizowanej wycieczki autokarem pełnym ludzi.

W takiej konfiguracji jakie koszta wychodzą ? 

Posted (edited)
1 godzinę temu, -=nikon=- napisał:

W takiej konfiguracji jakie koszta wychodzą ? 

Szczerze cieżko powiedzieć, bo to Ukraina i ceny zmieniają się jak wiatr zawieje i czy akurat mój przewodnik ma dużo wolnego. Rozliczam się z nim w eur bo to stabilna waluta na wschodzie, ostatnie 2 wyjazdy za grupę 6 osób wyszło 350eur na 4 dni i 420eur na 5 dni.  Raz wyjdzie 20 taniej. raz drożej bo akurat ma opcję autokaru niemców i facet też chce sobie zarobić. Konkretniej mogę poprosić o koszty jeśli będzie znana ilość osób i daty, ale byłem z nim już 4 razy i za każdym razem jeśli doliczyć nockę w Kijowie i dojazd albo przelot na Ukrainę, wyszło na osobę trochę taniej albo porównywalnie, jak za dużą wycieczkę z jakimś znanym organizatorem, więc wszyscy zadowoleni.  Facet pracuje w administacji strefy, więc nie musi dodatkowo płacić komuś na miejscu, jak inne firmy, które muszą takich ludzi opłacić jako oficjalnych przewodników. Zarobić na was nic nie chcę, parę euro życia mi nie zmieni, wolę mieć dobre wspomnienia z wyjazdu. :) W cenie, śniadania i kolacje, i lepiej żebyście lubili smażone jajka co rano!

Z wad takiego wyjazdu prywatnego - nie będzie wielkiej imprezy na pół hostelu w Czarnobylu jeśli akurat razem z nami nie będzie innych wycieczek (a pewnie będą ;) ), więc jeśli nie zbierzemy takiej grupy to śmiało mogę wam polecić S0 albo Napromieniowani i na pewno będziecie zadowoleni.

Na miejscu ceny w Kijowie znośne, za naprawdę przyzwoity hotel z dwójkami ok 175zł/dobę (zazwyczaj śpię w hotelu Ukraina albo tutaj: hotelrus.phnr.com/en) ale są też tańsze opcje jeśli ktoś ma napięty budżet. W Kijowie za 50zł można się najeść dwóch dań z piwem albo złapać jakiś tani kebab na drogę, metro 1.50zł, uber z lotniska ok 50zł. W samej strefie butelka wódki czy koniaku od 12 do 35 złotych, jakieś batony, kabanosy i piwo tanie jak barszcz.

Dowiem się jak wygląda sprawa pozwoleń na wjazd swoim autem albo dwoma i dam znać. Uderzać do moderacji z propozycją oficjalnej wyprawy Subarowiczów do ogłoszenia? 

Edited by radnor