Skocz do zawartości

Hałas silnika przy 3000obr/min, 2.0 ,165 , przebieg~150kkm


Dawid1

Rekomendowane odpowiedzi

uszczelki kolektora/ rozszczelniony wydech?

 

zajrzyj pod auto rankiem i zobacz czy gdzies sie nie wydostaje para po drodze, lub skrapla woda. uszczelki kolektora poznasz po osmolonym bloku silnika.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelki kolektora/ rozszczelniony wydech?

 

zajrzyj pod auto rankiem i zobacz czy gdzies sie nie wydostaje para po drodze, lub skrapla woda. uszczelki kolektora poznasz po osmolonym bloku silnika.

 

Dobra wezmę te wskazówki pod uwagę, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na biegu i na luzie jest tak samo? W obie strony (tzn. obroty jak idą w górę i w dół) ? Buczenie/wycie mi bardziej pod jakieś łożysko podchodzi, ale tak na odległość to ciężko się wróży :) Mam nadzieję, że to kolektor albo wydech - taniej ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z łożyskami wszystko ok, wiem jaki hałas daje uszkodzone łożysko np z tyłu w skrzyni -  miałem robione.Gdy obroty wchodzą lub schodzą na 3000 jest ten hałas, ta głośna praca silnika jest tylko przy tych obrotach, po przekroczeniu normalny odgłos boxera.Od pewnego czasu mnie to zastanawiało i w końcu postanowiłem napisać, a wiele jest tutaj przypadków że ma lub miało je wielu użytkowników danego modelu i się powtarzają.  Dźwięk chyba pod basowy podchodzi .Dzięki za wszystkie informacje, jutro z kanału trzeba wszystko obadać.


 

 

Na biegu i na luzie jest tak samo?

Na biegu tylko hałasuje

Edytowane przez Dawid1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

i jak sytuacja? udało Ci się dojść co to ? bo ja mam chyba podobny przypadek tylko w imprezie wrx 04:

 

mam chyba podobnie i sam się zastanawiam co to może być... niezależnie od biegu w granicach 2.500 - 3.000 przy hamowaniu silnikiem mi buczy (na pewno ze skrzyni). jak wcisnę delikatnie sprzęgło przestaje, jak jadę na luzie - przestaje. Jak zejdzie poniżej 2.500, przestaje jak powyżej 3.000 przestaje - oczywiście nie dokładnie 2,5-3 rpm ale coś koło tego.

Wymieniałem sprzęgło i przy okazji łożysko oporowe i w kole zamachowym na exedy, lecz buczeć nie przestało... ba nawet trochę się głośniej zrobiło. Wyczytałem gdzieś, że łożysko oporowe exedy właśnie buczy, więc chyba okazało się, że wymieniłem zniszczone na buczące albo to po prostu to nie ten rejon poszukiwań - dźwięk na pewno pochodzi z rejonów skrzyni

any suggestions ?

Edytowane przez SOpEL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja taka ze dokladnie przy 3000 obr silnik pracuje glosniej niz normalnie.Jest takie buczenie zadnego rozczelnienia nie ma.Łożyska w skrzyni tylnej czesci nowe. To na bank silnik, moze zawory do regulacji, przebieg ~160k km, chociaz pracuje równo . Pewnie do rozrzadu nic nie bedzie robione przy silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami przyczyny hałasu mogą być najprostsze, jeżeli dźwięk występuje przy określonych obrotach silnika to coś może wchodzić w rezonans, np. osłony termiczne wydechu, mocowanie linki hamulca ręcznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Miałem podobne objawy . Buczenie z prawej strony silnika tylko przy mocniejszym wciśnięciu gazu (obroty około 2-4 rpm) i tylko pod obciążeniem w jeździe  , gdy delikatnie wciskałem gaz , nic takiego nie wystepowało - forek 2006 i co dzisiaj się okazało ? Prozaiczny problem nieszczelność w dolocie - od góry koło filtra powietrza wszystko było ok , po zdjęciu koła i nadkola ukazał mi się taki dość duży zbiorniczek składający się z dwóch połówek i oczywiście na łączeniu była nieszczelność , po uszczelnieniu całkowicie to głośne buczenie ustało .

Edytowane przez tomi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...