Skocz do zawartości

Forester 02-07 jaki typ żarówek świateł postojowych


PedroAlvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Czy ktoś wie jakie żarówki postojowe są w Forku ?

Chciałbym wymienić bo słabo wyglądają (żółta poświata) na jakieś ledowe tak żeby pasowały do Xenonów.

I drugie pytanie, jak wyjąć owe żarówki bo jakoś mi się nie widzi żeby było łatwo :(

 

Z góry dzięki

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenie rodzaju żarówki znajduje sie na obudowie klosza (widoczne jak podniesiesz maskę silnka).

Z wyjęciem jest p...... Ile sie nakląłem. Wyjmowałem spinki łaczące cos plastkowe od grila z belką i lekko odginałem by kleszcami wyjąć żarówkę. Czy tak to ma być...nie wiem. Moze ktos inny zna jakiś myk

Edytowane przez Sen123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wyjąć cztery spinki z pasa przed chłodnicą. Potem nieco odgiąć go do siebie, i najlepiej cienkimi szczypcami lub mocną pęsetą chwycić

oprawkę żarówki, obrócić w lewo o ok.90° i wyjąć żarówkę. Dość łatwo i szybko to się robi, tylko uważaj na te zatrzaski. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle wyglądają LEDy W5W. Do ksenonów pasują kolorem idealnie. Ale u mnie szybko zdychają. Zaczynają mrugać i gasną. Sprawdzają się też w oświetleniu tablicy rejestracyjnej i wnętrza. Jednak trwałość jest słaba, albo kupiłem jakieś kiepskie. Wymiana koszmarna, wyjmuję wszystkie spinki od góry w zderzaku i proszę kogoś o pomoc. Jedna osoba odgina zderzak, druga wymienia żarówkę.

Edytowane przez pionio
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Wymiana koszmarna, wyjmuję wszystkie spinki od góry w zderzaku i proszę kogoś o pomoc. Jedna osoba odgina zderzak, druga wymienia żarówkę.

 

W przybliżeniu tak to wygląda:

 

http://www.carcarekiosk.com/video/2006_Subaru_Forester_X_2.5L_4_Cyl./lights/parking_light

 

Pozdrawiam,

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś wcześniej było już o wymianie i faktycznie  trzeba mieć zgrabne palce, trochę czasu i coś na uspokojenie :) 

Ostatnio zmieniałem wszystkie żarówki tak profilaktycznie (część nie świeciła) w ledach najważniejsza jest ich jakość dlatego po jakimś czasie mrugają więc Tu nie oszczędzaj. Ja kupiłem led'y CREE http://allegro.pl/najmocniejsze-postojowki-led-cree-w5w-t10-jakosc-i4099221594.html  - standardowe wymiary

Jak coś lepszego(choć nie ma sensu na postojówki) to takie, tylko że już inny wymiar więc może być problem:

http://allegro.pl/zarowka-led-w5w-5w-cree-6000k-z-soczewka-hit-i4021376865.html

http://allegro.pl/zarowka-led-cree-5w-4x-smd-5630-w5w-t10-12v-drl-i4028878239.html

Jakość REWELACJA. W bagażniku jak wieczorem odmykam klapę robi się prawie jak w dzień !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś interesuje, to proszę: https://plus.google.com/photos/107255703527775616140/albums/5998900212914758417?banner=pwa

 

Zarówno postojówki jak i oświetlenie wewnątrz wymienione na LED.

 

Przepraszam za jakość, ale fotki wykonywane były Sony Z1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

A ktoś może podpowiedzieć jak wymienić postojówki w SG przed liftem ? Bo wszystkie komentarze dotyczą po-lifta, a przed-lift ma pozycje od strony błotnika.

Patrząc na szybko wychodzi mi, że muszę wyciągnąć lampę, ale może się mylę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągałem lampy żeby wymienić postojówki. Jak pamiętam ściągałem grill i przesuwałem te maskownice pod lampą w stronę grila do środka. Uważać trzeba na spinki mocujące żeby nie zniszczyć-połamać. Założyłem osram T10 4000k i jest białe światło. Bardzo ładnie też wypełnia światłem całą "bańkę" postojówki. Szczerze polecam. Tu masz filmik z demontażem




Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wymieniłem te żaróweczki. W SG po lifcie faktycznie nie jest to łatwe ale uporałem się w parę minut. Nie potrzebowałem żadnych specjalistycznych narzędzi. Dodatkowo trochę przepolerowałem pastą ten nalot na reflektorach w miejscu świateł postojowych. Często widziałem to w innych Forkach a jestem zaskoczony jak łatwo to zeszło. Jednak nie wiem czemu u mnie jedna postojówka i tak świeci bardziej na żółto. Przyglądałem się i nie widzę żeby odbłyśnik był zniszczony. Być może cały reflektor był zmieniany... Mimo wszystko warto było zważywszy na koszt - 2 zł. :D

20170919_170715.jpg

20170919_171829.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

No wymiana to jakiś dramat... na razie udało mi się ją wyjąć, niestety jest przed sezonem wędkarskim i nie wiem gdzie podziałem moje szczypce :/ - bo faktynie z nimi to kwestia 2minut.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja właśnie na LED-y zamienilem, ale drugą już operowałem ze szczypcami i dosłownie 2minutki.

To nie to co ze skruszałą żarówką w przeciwmmgielnych :) akurat mam chusteczkowo przegląd, że zimno może jeszcze być więc grzebanie przyaucie do najmilszych nie należy :)

 

choć raz ostrą zimą naprawiałem mechanizm wycieraczek ale to w innym aucie :) - wiem, że fachowcy zrobią to z przyjemnością lecz jak auto potrzebne to trzeba działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odkopuję. Jakie LED W5W polecacie do postojówek w SG przedlifcie? Bardziej chodzi mi o trwałość, niż walory "świetlne". Wymiana upierdliwa, a nie mam tak szczupłych łap, żeby próbować przez nadkole :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...