Skocz do zawartości

wloty powietrza na IC


Ayo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

macie jakies doswiadczenia z wlotami powietrza /kierownicami powietrza na IC ?

zmieniam IC seryjny na podobno najwiekszy TMIC jaki wchodzi i tu rodzi sie pytanie czy przy okazji zmienic wlot na masce na cos wiekszego.

tuner twierdzi ze jak najbardziej tak, ale gotowych rozwiazan nie podaje.

i tu rodzi sie pytanie czy sa lepsze gorsze, czy tez byle wysoki a wyglad to juz kwestia gustu.

poki co znalazlem 3 rozwiazanie w HT:

 

SUBARU_IMPREZA_STI8_BONNET_SCOOP_LOW_LEV

 

SUBARU_IMPREZA_STI8_LARGE_BONNET_SCOOP_9

 

SUBARU_IMPREZA_STi_7_BONNET_SCOOP_96-00.

 

1 pozycja 3", druga 4", trzecia hgw, ale model 3 estetycznie podoba mi sie najbardziej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam trzeci i wyglada naprawde calkiem fajnie. Paru uzytkownikow jeszcze tez taki zakupilo - LukiGT i Gpruszko, moze sie zechca tez wrazeniami podzielic.

Jest wyraznie wiekszy od serii, ale nie razi tak jak pozostale - jest nieco od nich mniejszy i przede wszystkim stylistycznie tak nie razi.

Na ile istotna to roznica, to ciezko mi sie wypowiedziec, nie wiem, czy ktos porownywal wyniki ze wzgledu na wielkosc wlotu :)

 

Mialem tez przez chwile na masce wlot w stylu 1 albo 2 - ale dla mnie wyglada to tak tragicznie, ze zrezygnowalem na rzecz opcji numer 3, zeby nie szpecic auta.

 

Warto na pewno powiekszyc tez otwor w blasze pod maska.

Edytowane przez AMI
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie widzialem kiedys na ulezu GT`ka z kurnikiem jak stodola i wygladalo to wszystko mocno nieproporcjonalnie i poki co sklaniam sie ku 3`ce.

wzgledy estetyczne sa jednak drugoplanowe i chcialbym zeby uklad byl jak najbardziej wydajny, ale chyba nikt nie dysponuje jakimis miarodajnymi danymi na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro masz najwiekszy ic, jaki wchodzi do gc8 (spec c?), to chyba wlot powinien byc przede wszystkim szerszy, a nie wyzszy.

 

opcja 3 jest najfajniejsza wg mnie, ale tak jak piszez Ami, dobrze by bylo powiekrzyc dziure w masce, wg mnie - poszerzyc.

 

ja do Forka wsadzilem ic z WRX i jest zasadniczo szerszy niz oryginal, przez co wlot ewidentnie kieruje powietrze na ~3/4 szerokosci icka - chyba w Twoim przypadku dobrze by bylo, zeby to bylo 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
W dniu 22.03.2014 o 14:32, Ayo napisał:

Witam,

macie jakies doswiadczenia z wlotami powietrza /kierownicami powietrza na IC ?

zmieniam IC seryjny na podobno najwiekszy TMIC jaki wchodzi i tu rodzi sie pytanie czy przy okazji zmienic wlot na masce na cos wiekszego.

tuner twierdzi ze jak najbardziej tak, ale gotowych rozwiazan nie podaje.

i tu rodzi sie pytanie czy sa lepsze gorsze, czy tez byle wysoki a wyglad to juz kwestia gustu.

poki co znalazlem 3 rozwiazanie w HT:

 

SUBARU_IMPREZA_STI8_BONNET_SCOOP_LOW_LEV

 

SUBARU_IMPREZA_STI8_LARGE_BONNET_SCOOP_9

 

SUBARU_IMPREZA_STi_7_BONNET_SCOOP_96-00.

 

1 pozycja 3", druga 4", trzecia hgw, ale model 3 estetycznie podoba mi sie najbardziej.

 

Troszkę odgrzeję kotleta czy ktoś mi powie gdzie dostane wlot na maskę z foto nr 1 lub 2 ewentualnie jak tego szukać bo nigdzie nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2019 o 18:26, ADK90 napisał:

To jest kurnik z Bloba STi pod maskę z GT czyli wykonany jest z  laminatu. Ktoś na fb na grupach takie rzeczy robi tylko nie pamiętam kto.

Dzięki wiec pewnie do Buga też podejdzie :D jak to laminat to mam nadzieję że nie pęka tak jak spoiler z laminatu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

https://maxtondesign.eu/product-pol-1432-Wloty-Powietrza-Maski-Subaru-Impreza-MK2-01-02.html?fbclid=IwAR1BH6EbF8T0Kg10xxvnLVXStj2gTsLl6npm6udar5dAv6DmBm--ITIgrsc 
Ktoś zamawiał? 

W dniu 24.05.2019 o 00:57, Bartolini2721 napisał:

Takie kurniki z laminatu byly wystawiane na olx pod nazwą wlot powietrza subaru lub kurnik subaru bodajże po 120zl.

Laminat lubi pękać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...