Skocz do zawartości

Diesel 2009 wtryski regeneracja?


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wtryski zepsute to nie pomoże żadne płukanie, trzeba wymienić i tyle... Mi też co jakiś czas odzywa się klekotanie jeszcze najczęściej przy ruszaniu i przyspieszaniu tak w okolicachc 2k obrotów. Wyjezdze bak i będę widzal co dalej... Wtrychy na wolnych obrotach mogą trzymać parametry a pod obciążeniem dawać w kość.

 

@xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy gesciejsza zupa? Przejechalem w sumie 350km od zalania AR6400D i chyba jest ciszej, jak wyjezdze bak to znowu zaleje. Szwagra forek 2009r nie klekocze nawet na zimnym silniku, tankujemy na tych samych stacjach, ona ani razu nie wlewal nic do baku procz diesla. Jegonorzebieg 115000 moj 130000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

gesciejsza zupa

 

wlej butelkę na pól baku 

 

Chłopaki, ochłońcie ;) Na opakowaniu AR6400 stoi napisane, że wystarcza na 40-80l paliwa. Na wszelki wypadek nie przekraczałbym dolnej granicy.

 

Po drugie: moje doświadczenia z doczyszczaniem silnika pokazują, że na to trzeba czasu. Na początku (tzn. kiedy zacząłem w ogóle coś dolewać) potrzebowałem kilku tys. km żeby poczuć efekt. Nawet zakładając, że ARy są lepsze (niż środek który wtedy stosowałem), poczekałbym przynajmniej 2-3kkm (wlewając np. AR6200).

 

A po trzecie: klekotanie, szarpanie i inne zjawiska nienormalne mogę być także spowodowane np. nieszczelnością na dolocie. Jeśli np. macie zaolejone węże wokół IC, to trzeba je zdemontować, wytrzeć i założyć ponownie. Jeśli nadal będą popuszczać, trzeba wymienić. Sprawdźcie też czujnik ciśnienia w kolektorze ssącym (przed MY10 to czynność banalna). Raczej na pewno będzie do czyszczenia.

 

No i wreszcie: pamiętam, że podczas jazdy próbnej w 2008, legac SBD o przebiegu 3000km także grzechotał w okolicach 2tys. rpm :mrgreen:

Edytowane przez Knurek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i wreszcie: pamiętam, że podczas jazdy próbnej w 2008, legac SBD o przebiegu 3000km także grzechotał w okolicach 2tys. rpm :mrgreen:

Tydzień później pękł mu wał..................................................... :evil2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę ze łoża szydercow czuwa hehe

 

@xperia

 

na to zawsze można liczyć na tym forum :)

 

Teoretycznie w moim przypadku (przebiegi) byłoby nawet uzasadnione żeby kupić takie SBD, ale mimo wszystko jeżdżę benzynami, żeby móc zasiąść w loży szyderców :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To może ujmę to inaczej ;) dlaczego czasami występuje stukot mimo tego, że na diagnostyce nie występują jakieś większe odchyłki od normy? Dlaczego w innych samochodach wyposażonych w system CR tej samej generacji, tego samego producenta mimo tego, że wtryski "leją" owy stuk się nie pojawia?

Czyżby to była kwestia oprogramowania ecu (map) zarządzającego dawkami i ciśnieniem wtrysku? Przeglądając mapy wtysków z SBD zauważyłem, że jest tam dużo zmiennych w zależności od warunków, tj. np. temp. płynu itd. Może stąd to stukanie... przecież wtrysk w magiczny sposób się nie oczyszcza z syfu i przestaje stukać gdy silnik złapie temperaturę, zmiennymi zarządza ecu.

 

Proszz;

https://www.dropbox.com/s/f4k2puq7jp6szub/Zrzut%20ekranu%202014-04-26%2013.37.19.png

https://www.dropbox.com/s/vdmvggwygzwx5s2/Zrzut%20ekranu%202014-04-26%2013.44.17.png

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

 

Przed zima prawdopodobnie zregeneruje w ASO, koszt regeneracji wtryskiwacza to 1100zl plus wyjecie silnika 2000zl:/ dosc sporawo

 

droga zabawka ten SBD,czy dobrze zrozumiałem że 4x1100 +2000 co daje 6400 PLN za zregenerowanie wtrysków  - jak dla mnie szok, spalanie w xt i koszty przegladów to przy tym pikus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 wtryski musze zregenerowac;) zastanawiam sie na poszukaniem wersji 2.5 SOHC manual i zapodac do tego gaz. Koszty serwisu na pewno beda mniejsze jak cos sie posypie. Rozumiem ze w dieslu sypia sie wtryski, ale czemu to wszystko tyle musi kosztowac. Taka jest cena za w miare niskie spalanie:) Ktos ma gdzies jakies testy przyspieszenia takiej wersji 2.5 N/A? Czesto jezdze trasa warszawa czestochowa i cwykle jezdze kolo 150km/h w 4 osoby, ta benzynka tyle pociagnie?;) Ile obrotow bede mial na 5 biegu przy 150km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ktos ma gdzies jakies testy przyspieszenia takiej wersji 2.5 N/A? Czesto jezdze trasa warszawa czestochowa i cwykle jezdze kolo 150km/h w 4 osoby, ta benzynka tyle pociagnie? Ile obrotow bede mial na 5 biegu przy 150km/h?
Jakieś 3800-4200 obr./min, nie pamiętam dokładnie. W każdym razie wskazówka jest w pobliżu czwórki. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim roku miałem nieprzyjemność wymiany/regenerowania wtryskiwaczy w SBD 2008 (ASO Bstok).

Regeneracja polega na wymianie wtryskiwaczy na zregenerowane ale nie te same. koszt 1600 szuka z tego co pamiętam + uszczelki i wężyki /jednorazowe) 2500zł + robocizna i parę innych pierdół.

Po zniżkach itd i tak wyszło prawie 10000tys. a nie 6400 /chyba że ceny spadły w ASO, ale nie sądzę/

Teraz dodaję jakiś preparat do czyszczenia polecany przez ASO /1 x na ok 8tys km/ ale niestety praca silnika nie jest już taka sama /częste kalibrowanie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...