Skocz do zawartości

Diesel 2009 wtryski regeneracja?


najman

Rekomendowane odpowiedzi

Ja polecam w kolejności: 1. AR6400 (czyszczenie) i AR6200 (prewencja). Próbowałem też AR6800 i chyba przerzucę się z AR6200 póki cena dobra ;) 2. AMSOIL (kiedyś nazywał się ADF, teraz ma inną nazwę i jest podobno lepszy) 3. BG244 (czyszczenie) i BG247 / BG227 / BG230 (prewencja). Choć nie, tego ostatniego nie polecam! Jeszcze uwaga: AR6200 w minimalnej dawce (5ml na 50l) działał u mnie różnie (czasem raczej nie działał). Zwiększyłem dawkę do ok. 8ml/50l i jest stabilnie (działa zawsze).

Łojezu to wy w tych klekotach na stacji macie procedure tankowania jak Trabanta czy np. Komara :huh:

A potem trzeba jeszcze pobujać autem zeby się "miksol" wymieszał ? :biglol:

Edytowane przez lukass
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Knurek a ten preparat AR6400 jak wlewales? na pelen bak cala butelka?

Wlałem na pełny bak. Tzn. ściśle: wlałem przed tankowaniem i nalałem do pełna.

A potem trzeba jeszcze pobujać autem zeby się "miksol" wymieszał ? :biglol:

Po jakimś czasie przestajesz zwracać na to uwagę. No i jak tankujesz co 700km a nie co 300, to też inaczej wygląda :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalalem tego AR6400D na polowe baku, przejechalem z 5km na stacje benzynowa, zatankowalem do pelna, przelecialem okolog 30km i zauwazylem ze ciszej pracuje! W piatek jade w trase "po słoiki" 230km i wtedy zobaczymy. Mam nadzieje ze nic sie nie wytrąci przez ten czas w baku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wlałem 2/3 butelki tego AR6400 na pół baku i kurde, nie wiem czy to moja autosugestia czy co ale silnik chodzi o wiele ciszej i równiej i samochód o wiele lepiej się zbiera na wyższych biegach :huh:

W każdym razie jak wyjeżdżę tego AR6400 to będę regularnie dolewał AR6200, jednak w tej polskiej ropie jest jakieś gówno, mojemu dieselkowi dało po dupie chyba "zimowe" paliwo.

Edytowane przez slavok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wiele lepiej się zbiera na wyższych biegach :huh:

oczywiście :huh: dostałeś w prezencie zamiast remapu pewnie z 20KM ;)

Ze 20KM to może nie ;) po prostu reakcja na gaz jest szybsza i klekotanie ustapilo ale oczywiście to moje sobiektywne odczucia... Może być też tak ze zatankowalem wcześniej na trasie jakieś gowniane paliwo.

 

@xperia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, wlałem 2/3 butelki tego AR6400 na pół baku i kurde, nie wiem czy to moja autosugestia czy co ale silnik chodzi o wiele ciszej i równiej i samochód o wiele lepiej się zbiera na wyższych biegach :huh:

 

W każdym razie jak wyjeżdżę tego AR6400 to będę regularnie dolewał AR6200, jednak w tej polskiej ropie jest jakieś gówno, mojemu dieselkowi dało po dupie chyba "zimowe" paliwo.

Nie, to nie autosugestia ;)

Nie-polskie paliwo wcale nie musi być lepsze. Zdarzyło mi się kilka razy zatankować coś dziwnego także za Euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slavok ale robisz podchody.Ja leje całą flache na 20 litrów następnie robię 15-20 kilometrów i tankuje do pełna. I jest OK.

A myslales o tym, żeby podjechać pod dystrybutor, wlać AR-a i zatankować do pełna? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj Knurek.Tak mi zalano i zalecono po raz pierwszy w aso.Bylem pod wrazeniem juz po przejechaniu kilku kilometrow.Wczesniej zglaszalem ze auto przy ruszaniu troche muli mimo ze wtryski OK.

No... cóż mam powiedzieć... Może jakaś metoda w tym jest ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...