Skocz do zawartości

Przekładnia kierownicza w LEGACY i OBK MY 04 i 05


krzysiom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Z całym szacunkiem ale uważaj co piszesz.

 

krzysiom z całym szacunkiem, ale zwróć uwagę na mój poprzedni post w tym wątku. Przeprosiłem za tę wypowiedź i wycofałem się z "dyskusji".

Widziałem. Odpisuję po "kolei" więc zobaczyłem jak juz napisałem...

 

Nie ma sprawy. Pozdrawiam i życzę satysfakcjonującego Cię rozwiązania problemów z legacem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, Adam12

W moim poprzednim samochodzie (honda Civic) miałem brdzo podobny przypadek (dźwięki na kostce lub innej nierównej nawierzchni dobiagające jakby z przekładni). Po wielokrotnych przyjazdach do ASO dopiero facet po wieloletnim stażu w ASO (DAEWOO!!! ) chwycił blachę osłaniającą tarcze hamulcową i troszkę ją odgiął. Tyle problemu. Okazało się, że na moim podjeździe do domu mam kamienie i kiedyś taki jeden mi przyp.. w tą osłonę, a ona dzwoniła metalicznie.

Nie twierdzę, że u was musi to być to samo, ale podobna była wówczas bezradność ASO Hondy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq, Adam12

W moim poprzednim samochodzie (honda Civic) miałem brdzo podobny przypadek (dźwięki na kostce lub innej nierównej nawierzchni dobiagające jakby z przekładni). Po wielokrotnych przyjazdach do ASO dopiero facet po wieloletnim stażu w ASO (DAEWOO!!! ) chwycił blachę osłaniającą tarcze hamulcową i troszkę ją odgiął. Tyle problemu. Okazało się, że na moim podjeździe do domu mam kamienie i kiedyś taki jeden mi przyp.. w tą osłonę, a ona dzwoniła metalicznie.

Nie twierdzę, że u was musi to być to samo, ale podobna była wówczas bezradność ASO Hondy....

Przecztaj to: http://img153.imageshack.us/my.php?image=scan1cm3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No! Więc jest problem, bo tzw pomiar dźwięku jest względny....

Nie wiem, jak by mi to przeszkadzało, to bym napuścił moją żonę na SIP (jest prawnikiem :))..

Myśle, że dało by śię coś z nich wycisnąć.....

 

Ale trzeba niestety troszkę wisiłku....i czasu

 

Pozostaje mi się cieszyć, że mam Forka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Ja mam LEGACY MY07 i tez mam te stuki. Nie uwazam tego za wade. Miałem poprzednio Alfe 156 i tam zawiecha cały czas zgrzypiała od momentu wyjechania z salonu., wiec metaliczny stuk jest dla mnie przyjemnościa-ważne ze nie słysze tych zgrzypiacych gum.

 

Bez gomendaża. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic czy to w ramach gwarancji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic czy to w ramach gwarancji?

 

Nie na drugi koniec miasta tylko 300m a wogóle to nie wiem czy masz gwarancję ze względu na czerwone bębny i zaciski :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic czy to w ramach gwarancji?

 

Ale za to u kogo? Pan Sylwek z drugiego końca miasta to nawet w telewizji był... i ma w kompie dane wszystkich subaraków z okolicy. Powinieneś to bardziej docenić :grin:

 

A zupełnie poważnie, to mnie też odesłali do Pana Sylwka i było bardzo profesjonalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic czy to w ramach gwarancji?

 

Prawdopodobnie geometria nic nie wykaże. Z moim OBK W-w walczył kilka razy i zawsze twierdzili, że geomieria jest OK a auto wciąż ściąga w prawo a kierownica musi być lekko w lewo żeby jechac prosto. :lol:

W moim przypadku OBK wylądował w Krakowie gdzie usunęli obie przypadłości.

U Pana Andrzeja K. serwis radzi sobie z tym problemem. Niestety wymaga to zostawienia auta na kilka godzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic czy to w ramach gwarancji?

 

Prawdopodobnie geometria nic nie wykaże. Z moim OBK W-w walczył kilka razy i zawsze twierdzili, że geomieria jest OK a auto wciąż ściąga w prawo a kierownica musi być lekko w lewo żeby jechac prosto. :lol:

W moim przypadku OBK wylądował w Krakowie gdzie usunęli obie przypadłości.

U Pana Andrzeja K. serwis radzi sobie z tym problemem. Niestety wymaga to zostawienia auta na kilka godzin.

 

Rozumiem ,ze wszystko dzieje sie za friko?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie kierownica jest ciagle lekko w lewo.Nie wiem czy ma to zwiazek z postukujaca przekladnia czy ty brak geometri? Co ciekawy ani we Wrocku ani u AK w Wawie nie robia geometrii na miejscu tylko odsylaja do Pana Kazia na drugi koniec miasta.Do tego nie jestem pewien czy musialbym tam cos placic

 

Rozumiem ,ze wszystko dzieje sie za friko?:)

 

 

Wszystko w ramach gwarancji. Nie wyobrazam sobie tego inaczej. W moim przypadku SIP załatwił sprawę z najwyższą kulturą. Po moich przejściach przynajmniej było małe zadość uczynienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...