Skocz do zawartości

Przekładnia kierownicza w LEGACY i OBK MY 04 i 05


krzysiom

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie też stuka. Nawet w czasie postoju skręcenie kół na max powoduje, że od strony przekładni dobiega metaliczny dźwięk.

I to jest ten jedyny dźwięk, który ja słyszę. Coś, jak uderzenie metalową rurką w napiętą wantę.

A stukania w czasie skrętu - ni cholery.

 

(tzn. słyszę łomot zawieszenia na dziurach, jak mam wybite gumy stabilizatora, ale pierwszy raz je wymieniałem po 60'000 - co świadczy o moim słuchu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję kolegom mały eksperyment. Znaleść parking lub rondo z nierówna kostką i zrobić

kilka kółek. U mnie efekt jest taki, że stukanie metaliczne przekładni przechodzi bardzo wyraźnie ma kierownicę. Co najgorsze to stukanie jest bardzo wyraźnie słyszalne na zewnątrz auta. Wiem o tym bo po tym rozpoznają mój OBK panowie mechanicy z warsztatów na przy moim parkingu. Zabawne nie ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie łże, we wszytkich stuka, tylko niektórzy nie słyszą. W Twoim Michał też stuka.

Nawet ślepy i głuchy kierowca poczuje to w kierownicy!

Wydaje mi się po prostu, że większość uzytkowników Legacy nie przemierza kilka razy dziennie "odpowiedniej" nawierzchni, więc są mniej wyczuleni w tym temacie.

Chyba ja i Adam12 to aktualnie najbardziej wyczerpani nerwowo forumowicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Gal (z słuchem?!). Przy dokręceniu na maxa kierownicy do końca stuk następuje - nawet jechać nie trzeba, stuka i już (jak napięta stalowa linka- taki dźwięk i lekkie wibrowanie następuje na kierownicy w momencie dobicia - i tylko tyle). Może jakbym skręcił koła na maxa i tak jeździł po parkingu to by stukało też ale tak nie jeżdrzę bo po co (chyba,żeby si.ę przekonać czy stuka), a już w warunkach ruchu drogowego wcale - jutro spróbuję, zrobię eksperyment i napiszę. Jak nie będzie stukać a wy bedziecie obstawiać przy swoim to mam dwa wyjścia

1. Umówić się do laryngologa

2. Sprzedać wadliwy niestukający samochód i zakupić sprawny (stukający jak Pan Bóg przykazał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak jak Gal (z słuchem?!). Przy dokręceniu na maxa kierownicy do końca stuk następuje - nawet jechać nie trzeba, stuka i już (jak napięta stalowa linka- taki dźwięk i lekkie wibrowanie następuje na kierownicy w momencie dobicia - i tylko tyle). Może jakbym skręcił koła na maxa i tak jeździł po parkingu to by stukało też ale tak nie jeżdrzę bo po co (chyba,żeby si.ę przekonać czy stuka), a już w warunkach ruchu drogowego wcale - jutro spróbuję, zrobię eksperyment i napiszę. Jak nie będzie stukać a wy bedziecie obstawiać przy swoim to mam dwa wyjścia

1. Umówić się do laryngologa

2. Sprzedać wadliwy niestukający samochód i zakupić sprawny (stukający jak Pan Bóg przykazał)

Nie podejrzewam Cię o schorzenia laryngologiczne.

Tylko stwierdzam, że jeżeli to wystepuje to nie da się tego nie zauważyć.

Czuć i widać to wszystkimi zmysłami oprócz węchu.

Tak więc ponawiam pytanie.

Czy naprawdę wszystkie przekładnie tak się zachowują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakbym skręcił koła na maxa i tak jeździł po parkingu to by stukało też ale tak nie jeżdrzę bo po co (chyba,żeby si.ę przekonać czy stuka), a już w warunkach ruchu drogowego wcale - jutro spróbuję, zrobię eksperyment i napiszę.

 

Właśnie tak zrób. Ale nie należy na maxa. Trochę przed maxem...

 

2. Sprzedać wadliwy niestukający samochód i zakupić sprawny (stukający jak Pan Bóg przykazał)

 

Albo pozwać SIP do sądu, że u Ciebie nie stuka, więc na pewno coś jest źle zrobione ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to próba przeprowadzona została, pojeżdziłem w kółko, i w lewo i w prawo, na skręconych na maxa i nieco mniej - i co? I nic, żadne stuki niepokojące nie występują. Nic na kierownicę nie przechodzi-zero drgań. Może to jednak:

-ja nic nie słyszę i nie czuję (niemożliwe)

-płytu betonowe na tym parkingu są zbyt równo położone (klasyczna socjalistyczna fuszerka to jest jednak)

-auto nie stuka czyli pewno jakieś trefne jest skoro zachowuje się inaczej niż deklaruje przedstawiciel producenta

-może nie wszystkie stukają (mojego znajomego też nie stuka - za to tarcze się mu giąć zaczęły)

-tajemnicza historia to jest jakaś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzisiaj i jeździłem po słynnym parkingu, równie słynnym samochodem i u krzysioma stuka a u mnie nie.

Na upartego można by się dosłuchać u mnie jakiegoś pojedynczego stuknięcia, ale nie ma to porównania z klekotaniem przekładni u krzysioma.

 

Dlaczego tak jest - nie mam pojęcia. Wygląda jednak na to, że różne egzemplarze ujawniają tę cechę w różnym nasileniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzisiaj i jeździłem po słynnym parkingu, równie słynnym samochodem i u krzysioma stuka a u mnie nie.

Na upartego można by się dosłuchać u mnie jakiegoś pojedynczego stuknięcia, ale nie ma to porównania z klekotaniem przekładni u krzysioma.

 

Dlaczego tak jest - nie mam pojęcia. Wygląda jednak na to, że różne egzemplarze ujawniają tę cechę w różnym nasileniu.

 

Outback ma chyba trochę inne zawieszenie niż legacy. Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i byłem dzisiaj i jeździłem po słynnym parkingu, równie słynnym samochodem i u krzysioma stuka a u mnie nie.

Na upartego można by się dosłuchać u mnie jakiegoś pojedynczego stuknięcia, ale nie ma to porównania z klekotaniem przekładni u krzysioma.

 

Dlaczego tak jest - nie mam pojęcia. Wygląda jednak na to, że różne egzemplarze ujawniają tę cechę w różnym nasileniu.

Może jednak moje auto nie jest wadliwe, wlewasz nadzieję w serce moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...