Skocz do zawartości

Tylne amorki i sprężyny w Legacy MY04


krzysiom

Rekomendowane odpowiedzi

Całkowicie poważny wątek.

Niestety Legas 04 ma tragiczny zwyczaj ciągnięcia dupą po ziemi.

4 osoby wystarczą żeby dobijał na każdym dołku, o wrzuceniu czegokoliwek do bagaznika nie wspomnę. Nie wiem jak SIP dostał homologację na 675 kg ładowności dla tego modelu ale jestem pełen uznania za inwencję!

Co zrobić żeby nie ciągnął tak dupą po ziemi a jednoczesnie zachował właściwości jezdne?

Wymienic amorki na gazowo-olejowe?

Może wzmocnić spręzyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężyny możesz mieć już do d*** i czas by było wymienić je na nowe.

Amortyzatory też juz pewnie oberwały swoje.

Gazowo olejowe są lepszym wyjściem niż olejowe. Lepiej tłumią i dają lepszy komfort jazdy. Sprężyny jeżeli chcesz wymieniać na twardsze to najpierw odpowiedz sobie na pytanie czy chcesz częściej remontować zawieszenie/wymieniać elementy gumowe w zawieszeniu no i czy pogodzisz się z lepszym prowadzeniem w zakrętach kosztem komfortu jazdy po dziurach.

Podobno mam wymienione i amorki i sprężyny chyba przy ok 30k?

Teraz mam 60k i jest beznadziejnie, na pewno cos trzeba z tym zrobić.

Najśmieszniejsze jest to że 99,9% przebiegu robię sam i z pustym bagaznikiem, po prostu wstyd mi kogokolwiek wozić ze względu na napierd..jące zawieszenie.

Pytanie do forumowiczów specjalistów od części.

Są jakieś gazowo olejowe amorki dające się włożyć w Legacy MY04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszne jest to, że każdy legacy ma dupę na innym poziomie. Tego fenomenu nie jest w stanie wyjaśnić nikt. Mój 2004 nosi dupę wysoko mimo, że dość często przewożę w nim dużo bagażu. Dla przypomnienia słynna fotka z porównania legasia krzysioma i mojego rok temu... Ten czarny z przodu miał wtedy dupę jeszcze niżej, mimo, że był najnowszy...

 

album_pic.php?pic_id=521

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

na allegro można nabyć zestaw gum usztywniających nakładanych na sprężyny ( 1 sztuka / 5 zł ), polecam - mi pomogło.

 

jest to srodek chwilowy bo na naszydrogach takie gumy pieknie wylaza ze sprezyn

 

ja bym proponowal sprawdzic sprezyny bo na naszych cudnych drogach sprezynki bardzo dostaja po ......zwojach :mrgreen:

sprezyny to nie jest duzy koszt a moze rzeczywisce pecnela byla ktoras tylna i teraz jest problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie poważny wątek.

 

krzysiom, ponawiam prośbę. To Dział Techniczny - jego obowiązują bardziej rygorystyczne zasady.

 

Prosiłbym, dla zapewnienia jego odpowiedniej powagi, o lekką modyfikację tytułu wątku.

 

Heheh Przemeq wyluzuj. Dupa jest dupą jakkolwiek inaczej byś ją nazwał ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkowicie poważny wątek.

 

krzysiom, ponawiam prośbę. To Dział Techniczny - jego obowiązują bardziej rygorystyczne zasady.

 

Prosiłbym, dla zapewnienia jego odpowiedniej powagi, o lekką modyfikację tytułu wątku.

Proszę bardzo.

 

[ Dodano: Czw Sie 03, 2006 8:38 am ]

Wracając do tematu.

Myślałem ,że może ktoś coś z tym robił i ma juz jakieś rozwiązanie.

Uszkodzone to raczej nic nie jest, po prosu ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krzysiom - dzięki.

 

Fido__ - zgadza się. Ale podczas nieobecności Azraela muszę być "plus saint, que le pape"... :twisted: I jeszcze zwróć uwagę na pewną rzecz:

 

Dupa jest dupą jakkolwiek inaczej byś ją nazwał ;-)

 

Da się ją inaczej nazwać. Oto dowód:

 

każdy ma tył na innym poziomie

 

:twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej śmieszne jest to, że każdy legacy ma dupę na innym poziomie. Tego fenomenu nie jest w stanie wyjaśnić nikt. Mój 2004 nosi dupę wysoko mimo, że dość często przewożę w nim dużo bagażu. Dla przypomnienia słynna fotka z porównania legasia krzysioma i mojego rok temu... Ten czarny z przodu miał wtedy dupę jeszcze niżej, mimo, że był najnowszy...

 

Obrazek

 

Nie kazdy, moje autko ma zawieszenie pneumatyczne, jest zawsze poziomo, niezaleznie od obciazenia. Tak jak wszystkie inne Legacy z pneumatyka. Krzysiom ma pecha majac tyle problemow, ale mam dla niego rozwiazanie: chetnie sie zamienie autkami, nie chce zadnej doplaty :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...