Skocz do zawartości

Zakup Forestera 2,5 XT - czy warto, co sprawdzać?


calibra71207

Rekomendowane odpowiedzi

 

Potwierdzam: forek 2,5T w manualu sprawdza sie super. Także w III generacji.

Ja mam właśnie w III generacji 2,5T w manualu i banan z gęby nie schodzi  :D Nie wiem czy w automacie forek też ma takie odejście i kopa, bo nie mialam okazji wypróbować ale M/T daje wyjątkowo dużo frajdy  ;)

Swoją drogą ciekawe czy pojawi się jeszcze kiedyś w sprzedaży nowy XT z manualną skrzynią.....Oby.

 

 

wlasnie cvt zabilo Xt, ktore bylo w II i III gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do skrzyni mam dylemat. Od pewnego czasu przerzuciłem się na automaty. Dziś znajomy mechanik dał mi pojeździć Forkiem 2.5XT 2006 r w manualu. Auto ma kopa ogromnego jednak skrzynia pozostawia wiele do życzenia. Z drugiej strony automat jednak obcina osiągi. Tutaj mam dylemat mocny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do skrzyni mam dylemat. Od pewnego czasu przerzuciłem się na automaty. Dziś znajomy mechanik dał mi pojeździć Forkiem 2.5XT 2006 r w manualu. Auto ma kopa ogromnego jednak skrzynia pozostawia wiele do życzenia. Z drugiej strony automat jednak obcina osiągi. Tutaj mam dylemat mocny. 

no mnie tez nurtuje troche praca skrzyni, podobnbo da sie wykonac jakis prosty zabieg, aby lepiej pracowala, chodzi o lewarek, ale to bardziej ogarnieci wiedza wiecej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale za to jak automat pięknie startuje! Mi ani razu nie udało się sprawnie szybko ruszyć. Za duży opór psychiczny mam w trosce o sprzęgło i 2gi bieg :) W ogóle w trosce o Subaraka kupiłem parę dnie temu dupowóz do typowej jazdy do pracy po mieście i po bułki - Suzuki Swifta 15-letniego. 53 KM, jakieś 70 Nm momentu i.... od 3 dni nie jeździłem Subaru, tak zabawnie się tym małym prusakiem jeździ. Wczoraj w korku wyprzedziłem WRX'a! :)

 

Mam nadzieję, że na Trasie Terenowej ta psychoza się skończy, przełamię się i zacznę używać XTka zgodnie z zastosowaniem :P

Witaj marhofie,

Prawda jest taka ze jak jezdzisz dynamicznie automatem to skrzynia zuzywa sie tak samo tak w manualu, z ta roznica,

ze w AT jest to mniej wyczuwalne, przez co barzdziej niebezpiecznie jesli chodzi o koszta.

Nie mam Xteka jeszcze ale jak wypali bedzie w nadchodzacym tygodniu.

Wysiadam z bmw e39 530D AT, w ktorej padla skrzynia w minute. Komputer pokazuje blad tez dopiero kiedy skrzynia jest w dupie:)

Generalnie zuzywaja sie trybiki i inne pierdoly ktore sie po prostu zuzywaja...

Proponje moze zmiane oleju w skrzyni zobaczeysz czy w starym jest duzo opylkow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale za to jak automat pięknie startuje! Mi ani razu nie udało się sprawnie szybko ruszyć. Za duży opór psychiczny mam w trosce o sprzęgło i 2gi bieg :) W ogóle w trosce o Subaraka kupiłem parę dnie temu dupowóz do typowej jazdy do pracy po mieście i po bułki - Suzuki Swifta 15-letniego. 53 KM, jakieś 70 Nm momentu i.... od 3 dni nie jeździłem Subaru, tak zabawnie się tym małym prusakiem jeździ. Wczoraj w korku wyprzedziłem WRX'a! :)

 

Mam nadzieję, że na Trasie Terenowej ta psychoza się skończy, przełamię się i zacznę używać XTka zgodnie z zastosowaniem :P

Witaj marhofie,

Prawda jest taka ze jak jezdzisz dynamicznie automatem to skrzynia zuzywa sie tak samo tak w manualu, z ta roznica,

ze w AT jest to mniej wyczuwalne, przez co barzdziej niebezpiecznie jesli chodzi o koszta.

Nie mam Xteka jeszcze ale jak wypali bedzie w nadchodzacym tygodniu.

Wysiadam z bmw e39 530D AT, w ktorej padla skrzynia w minute. Komputer pokazuje blad tez dopiero kiedy skrzynia jest w dupie:)

Generalnie zuzywaja sie trybiki i inne pierdoly ktore sie po prostu zuzywaja...

Proponje moze zmiane oleju w skrzyni zobaczeysz czy w starym jest duzo opylkow..

 

 

Nie mam już Forestera z automatem, ale skrzynia to był jedyny element auta o który w ogóle się nie martwiłem. Nawet jak się forum przeszuka, to problemów z automatem (tym klasycznym 4EAT) jest śladowa ilość. Wolna, wykuta w kamieniu, z ilością biegów jak w małym fiacie ale za to pancerna. Teram mam ręczną skrzynię, i ona zdecydowanie jest bardziej delikatna co głównie wynika z różnicy konstrukcyjnych między automatem a manualem. Wszystko się zużywa i kiedyś zepsuje, jednak automat w Foresterze pod względem niezawodności dawał komfort psychiczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...