Skocz do zawartości

przeróbka lamp tylnych FORESTER


maciulek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamierzam przerobić tylne lampy w foresterze I generacji po lifcie, chodzi o to by światła pozycyjne świeciły również w plastikach znajdujących sie na klapie pod światłami wstecznymi.

Po rozebraniu tych plastików nie ma tam seryjnego miejsca na montarz żarówek ale dla chcącego nic trudnego, czy ktoś już bawił się w ten sposób?? jakies pomysły, sugestie??

 

Zaznaczone miejsca w załączniku:)

post-16114-0-98701500-1393781350_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeróbka, której chcesz dokonać, istniała w oryginale w foresterach przeznaczonych na rynek japoński. Na swoich lampach po demontazu, zobaczysz odrysowane miejsca, które słuzyly do mocowania żarówki. Nie trzeba montować żadnych ledów, a żarówki W5W. Najprościej będzie Ci dokonać tej modyfikacji znajdując używane wiązki z mocowaniem żarówki W5W od przednich świateł pozycyjnych.

 

Tak to wygląda w oryginale

8caa0fde97952bc8m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taką opcję robiło się w Civic'ach - lampy a'la JDM.

Potrzebne są 2 oprawki dwu-włóknowe i trochę czasu :biglol:

 

i nadal sie to robi :) "hondziarze" wiedza o tym najlepiej :biglol:

 

nawiazujac do tematu, ja mam ochote zrobic ambery w przednich lampach, robil juz to ktos u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc:

zakupiłem oprawki na żarówki dwuwuknowe z jakiś starych tylnych lamp na auto złomie, do tego oczywiście dwie żarówki:) po 2 metry na strone przewodu trójżyłowego i do połączeń konektory w plastikowych obudowach.

teraz montarz:

W lampach z klapy małym wiertełkiem i dremelem zrobiłem otwory na oprawki i je zamontowałem, puściłem przewód z kalpy do instalacji seryjnej (jeden przewód masa, drugi przewód plus na światło postojowe, trzeci przewód plus na światło stop)  podłączyłem używając wtyczek z konektorami z jednej i z drugiej strony (zawsze można rozłączyć) i wszystko gra:)

 

Koszta:

oprawki żarówek - 20zł

żarówki - 3zł

przewody - 8zł

konektory - 8zł

dwa browary - 6zł:)

 

no i na spokojnie ze 2h pracy:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dziś widziałem to na żywo u Maćka - wygląda i świeci na prawdę super ...będziemy tak robić jak kupie w końcu swojego sf'a :D Posłuchałem "gotowanych ziemniaków " wychodzących z wydechu i idę łupnąć temat w giełdzie... :wub:

Edytowane przez misieknh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

nawiazujac do tematu, ja mam ochote zrobic ambery w przednich lampach, robil juz to ktos u siebie?

 

Podświetlane ? :yahoo:

 

 chodzi mi o to, zeby kierunki, a raczej zarowki w kierunkach swiecily ciagle podczas jazdy rownoczesnie ze swiatlami, a podaczas 'puszczania kierunku" migaly - przerywaly :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi o to, zeby kierunki, a raczej zarowki w kierunkach swiecily ciagle podczas jazdy rownoczesnie ze swiatlami, a podaczas 'puszczania kierunku" migaly - przerywaly :)

 

A to nie prościej to zrobić też na dwuwłóknowych ? Słabsze włókno podpinasz na stałe pod np pozycje, a mocniejsze pod koerunkowskaz. Tylko żeby to miało ręce i nogi to musisz zmienić kolor szkła kierunkowskazu - na białym nie będzie widać efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Do kompletu proponuję dodać na światła cofania żarówki 14V 35W W2.1x9.5d,  jeśli tylko gdzieś da się je w ludzkich cenach kupić ;) Dalibyście radę wrzucić fotki tego, jakie oprawki daliście i jak je zamocowaliście? Żarówki jak w błotnikach W21/5W, czy poszedł jakiś mix?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...