Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Lubię Kraków i Krakusow,ale czasem stamtąd wyjdzie coś dziwacznego....

Ale wiesz, że to nie kwestia Krakowa, lecz tego, że to ponad 700 tysięczne miasto i statystycznie mieszka tam większa ilość dziwaków niż np. w Wąchocku?

;)

Wybacz lekką złośliwość, ale stereotypy należy niszczyć w zarodku B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale wiesz, że to nie kwestia Krakowa, lecz tego, że to ponad 700 tysięczne miasto i statystycznie mieszka tam większa ilość dziwaków niż np. w Wąchocku?

Statystycznie zatem więcej dziwaków jest w Warszawie, ale jakoś stamtąd żaden list ani naukowiec bomber nie pochodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale wiesz, że to nie kwestia Krakowa, lecz tego, że to ponad 700 tysięczne miasto i statystycznie mieszka tam większa ilość dziwaków niż np. w Wąchocku?

Statystycznie zatem więcej dziwaków jest w Warszawie, ale jakoś stamtąd żaden list ani naukowiec bomber nie pochodzą ;)

 

 

Też miałem użyć tego argumentu,ale już dałem spokój :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętam też słowa Kory z któregoś odcinka "Voice of Poland':-"..dlaczego większość dziwaków w tym programie jest z Krakowa.."-czy jakoś tak :mrgreen:

Oj tak, było tak było. Jak usłyszała, że następna kapela z Krk to już była wystraszona i wycofana :biglol:

 

 

 

"krakow przeprasza, ze sie Brunowi nie udalo"

(czy Brunonowi?)

Kiedyś mu pomnik postawią.

 

A pomnik to mu postawią za to, że próbował, czy że się jednak nie udało? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pamiętam też słowa Kory z któregoś odcinka "Voice of Poland':-"..dlaczego większość dziwaków w tym programie jest z Krakowa.."-czy jakoś tak :mrgreen:

Oj tak, było tak było. Jak usłyszała, że następna kapela z Krk to już była wystraszona i wycofana :biglol:

 

Piękna autoironia w wykonaniu Kory :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pamiętam też słowa Kory z któregoś odcinka "Voice of Poland':-"..dlaczego większość dziwaków w tym programie jest z Krakowa.."-czy jakoś tak :mrgreen:

Oj tak, było tak było. Jak usłyszała, że następna kapela z Krk to już była wystraszona i wycofana :biglol:

 

Piękna autoironia w wykonaniu Kory :)

 

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, miasta się zmieniają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Pamiętam też słowa Kory z któregoś odcinka "Voice of Poland':-"..dlaczego większość dziwaków w tym programie jest z Krakowa.."-czy jakoś tak :mrgreen:

 

Oj tak, było tak było. Jak usłyszała, że następna kapela z Krk to już była wystraszona i wycofana :biglol:

Piękna autoironia w wykonaniu Kory :)

Czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, miasta się zmieniają ;)

Robię postępy,ugryzłem się w język :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że sprawa ukraińska pokazała naprawdę dużą siłe i wielkie aspiracje Rosji. Rosja trochę przez dekadę,dwie wyśmiewana zdaje się odkuła się gospodarczo, technologicznie i militarnie i to w czasie kiedy USA gospodarczo podupadłu nie mówiąc już o UE. Ponadtow w Rosji wydawanie decyzji i wcielanie ich w życie jest proste. W NATO i w EU podjęcie decyzji wymaga nie lada wyczynów a już od piątku do poniedziałku jest niemożliwe. Błędem było odpuszczenie Rosji i zmniejszenie zbrojeń. Może jedynie Chiny nie okazały się być beznadziejnie naiwne.

 

Chyba świat zdał sobie dziś sprawę z tego,że Rosja w znaczny sposób urosła w siłę i zamierza ją wykorzystać.

 

PS.Niestety Rosja ma ropę i gaz i pozwala jej się to zbroić. To będzie miało konsekwencje dla całego świata. Myślę,że Rosja ma dziś wiele atutów i napawa niepokojem obecna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bagatelizuje rosji, ale w parze ue-rosja to my powinnismy nosic spodnie.

w swinoujsciu gazoport ma sie podobno dobrze i jest szansa na jego zakonczenie do konca roku,

w gdansku rozpoczeto budowe naftoportu takze jeszcze troche i mam nadzieje ze przestaniemy byc na lasce rosji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te porty się przydadzą choćby po to by mieć inną opcję i argumenty w negocjacjach. Niestety praktycznie ropa/gaz przywożona statkami jest droższa niż rosyjska.

 

PS. Budujmy elektrownie jądrowe, i próbujmy zasilić auta wodorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...