Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Liczę na cud

Nienormalni i normalni,
skołowany polski ludu,
Rodacy nieobliczalni,
żyjący w krainie cudów.

Nowa czeka nas atrakcja,
którą tak bym zdefiniował,
szykuje się demokracja
policyjno-wyznaniowa.

Na nowego Prezydenta,
co podkreślam w tym wierszyku,
będzie wpływać Trójca Święta
ustami swych urzędników.

I nareszcie, piękna sprawa
w skali makro, w skali mikro,
można będzie z mocy prawa
zapuszkować za in vitro.

A kto spyta - Co jest grane?
Nie pasuje do winietki,
się odwiedzi go nad ranem
i założy bransoletki.

Więc rozsądek zdrowy wyzwól,
byś nie musiał się przekonać,
jak z pomocą populizmu
robi z ciebie się balona.

By uniknąć tego losu
i by nie mieć gigant kaca,
wyjdź więc z domu i zagłosuj,
to jest niezbyt ciężka praca.

Frekwencję uaktualnij,
zmień jej procent i oblicze.
Jesteśmy nieobliczalni
i ogromnie na to liczę.


Warszawa,15 maja 2015

 

Autor-Wojciech Młynarski

Edytowane przez stach1111
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziemie dziala. Ot co znalazlem z rana w skrzynce na listypost-3275-1432188207,4228_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konflikt ukraiński nabrał nowego wyrazu - władze Ukrainy rozwiązały umowę współpracy zbrojeniowej z separatystami. W odpowiedzi separatyści się rozmyślili i nie będą już robić sobie Noworosji.   :biglol:

Oby tak było. Oby nie była to zmyłka Putina,bo ludzie ciągle giną.

Albo Putin ma dość, albo usypia przeciwnika przed uderzeniem. Nie chce mi się wierzyć ,że się wycofa,bo przy takiej przewadze ruskiej technologii wojskowej to byłaby jego wielka porażka. Zostałby z Krymem bez dostępu naturalnego źródła słodkiej wody,bez transportu lądowego,bez szans na wznowienie turystyki na Krymie za to z armią emerytów do utrzymania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konflikt ukraiński nabrał nowego wyrazu - władze Ukrainy rozwiązały umowę współpracy zbrojeniowej z separatystami. W odpowiedzi separatyści się rozmyślili i nie będą już robić sobie Noworosji.   :biglol:

Oby tak było. Oby nie była to zmyłka Putina,bo ludzie ciągle giną.

Albo Putin ma dość, albo usypia przeciwnika przed uderzeniem. Nie chce mi się wierzyć ,że się wycofa,bo przy takiej przewadze ruskiej technologii wojskowej to byłaby jego wielka porażka. Zostałby z Krymem bez dostępu naturalnego źródła słodkiej wody,bez transportu lądowego,bez szans na wznowienie turystyki na Krymie za to z armią emerytów do utrzymania.

 

Pewnie zadowolił się tymi 17 zakładami zbrojeniowymi na Krymie, które dostarczały technologię dla zakładów ukraińskich. Ale jak zerwali umowę, to niech się teraz martwią sami o swoje kontrakty. Zawsze mogą handlować jabłkami, ale to też nie będzie łatwe, bo bez dotacji unijnych nie rozwiną sadownictwa. Ciekawe czym będą płacić Niemcom za rosyjski gaz?

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gaz na Ukrainie przez stare technologie jest marnotrawiony,to są olbrzymie rezerwy oszczędności.Jesli przetrwali ten rok to przetrwają każdy następny. Chętnych do inwestycji w nowe technologie nie zabraknie.Silniki do ruskich helikopterów i broń jest ciagle produkowana na Ukrainie i to się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby tylko nie zabrakło im kolorów tęczy dla kolejnych rewolucji.

Fabryki cukierków Poroszenki pewnie znowu odzyskają płynność finansową :)

Mnie akurat nie jest żal kraju, którego aktualni i przyszli przywódcy mają majątek na poziomie dochodów budżetowych Węgier i nawołują na puszczy, żeby te Węgry, czy też Polska, kupowały im karabiny.

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konflikt ukraiński nabrał nowego wyrazu - władze Ukrainy rozwiązały umowę współpracy zbrojeniowej z separatystami. W odpowiedzi separatyści się rozmyślili i nie będą już robić sobie Noworosji.   :biglol:

 

coś mnie ominęło ? czy to luzna myśl panie Riplej ? bo chyba Ukraina nie sporzedawała broni separatystom ?

 

-----------------------------------------------------------

nie wiem ile zarabiacie ale pani Blond specjalistka (Bieńkowska) od wszystkiego takie ma o was zdanie

 

 "za 6 tysięcy to tylko złodziej albo idiota może pracować"

ale jest cudnie i wspaniale, 25 lat wolności :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Konflikt ukraiński nabrał nowego wyrazu - władze Ukrainy rozwiązały umowę współpracy zbrojeniowej z separatystami. W odpowiedzi separatyści się rozmyślili i nie będą już robić sobie Noworosji.   :biglol:

 

coś mnie ominęło ? czy to luzna myśl panie Riplej ? bo chyba Ukraina nie sporzedawała broni separatystom ?

 

-----------------------------------------------------------

nie wiem ile zarabiacie ale pani Blond specjalistka (Bieńkowska) od wszystkiego takie ma o was zdanie

 

 "za 6 tysięcy to tylko złodziej albo idiota może pracować"

ale jest cudnie i wspaniale, 25 lat wolności :biglol:

 

W sumie to się do tego sprowadza w ramach zerwanej dzisiaj umowy zbrojeniowej ukraińsko-rosyjskiej. To trochę tak, jakby Niemcy w 39 bombardowali Warszawę samolotami produkowanymi w Otwocku pod Warszawą.

---------------------------------------------------

Kolejny głos poparcia dla Pana Komorowskiego - wczoraj dołączył detektyw Rutkowski, dzisiaj Pani Bieńkowska :)

---------------------------------------------------

Co tam u Wojewódzkiego, bo akurat wieczorem mitingowałem ?

Już sobie znalazłem

Edytowane przez Riplej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet w Lubinie ! Mam nadzieje ze jakis rodowity mieszkaniec Lublina wynagrodzi ci te stwierdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kukiz chciał szopkę z linczem odstawić w moim PISowskim zasciankowym lublinie,pewnie byłby hodowca kur, tylko,że się nie udało ;)

bo Komorowski cziken :biglol:

ps:chciał znac pytania- na maturze każdy by tak chciał :P

 

------------------------------------------------

Cejrowski brawo

http://www.radiownet.pl/publikacje/cejrowski-komorowski-poniza-urzad-prezydencki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Facet w Lubinie ! Mam nadzieje ze jakis rodowity mieszkaniec Lublina wynagrodzi ci te stwierdzenia.

 

A ty ciągle myślisz kategoriami przemocy.I po raz kolejny w stosunku do mnie.Ostrożnie,bo negatywne myślenie wraca do autora ze zdwojoną siłą.

Lublin to zaścianek,ale bardzo piękne miasto i miłe do życia,gdzieś były statystyki,że u nas żyją najszczęśliwsi w Polsce i najbardziej zadowoleni z życia ludzie pełni optymizmu.Potwierdzam :)

 

 

 

Kukiz chciał szopkę z linczem odstawić w moim PISowskim zasciankowym lublinie,pewnie byłby hodowca kur, tylko,że się nie udało ;)

bo Komorowski cziken :biglol:

ps:chciał znac pytania- na maturze każdy by tak chciał :P

 

 

Ostatecznie Bronek się zgodził,ale wtedy Kukiz powiedział,że on już się nie bawi :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kukiz chciał szopkę z linczem odstawić w moim PISowskim zasciankowym lublinie,pewnie byłby hodowca kur, tylko,że się nie udało ;)

bo Komorowski cziken :biglol:

ps:chciał znac pytania- na maturze każdy by tak chciał :P

 

 

Ostatecznie Bronek się zgodził,ale wtedy Kukiz powiedział,że on już się nie bawi :biglol:

 

 

 

I na poparcie tej tezy:

 

Komunikat Sztabu Wyborczego Bronisława Komorowskiego

W związku z jednostronnym odwołaniem przez sztab Pawła Kukiza planowanej na piątek, 22 maja debaty prezydenckiej stwierdzamy, co następuje:

-> Sztab Bronisława Komorowskiego przyjął zaproszenie pana Pawła Kukiza do udziału w debacie prezydenckiej organizowanej przez jego sztab i podjął kroki mające na celu ustalenie jej szczegółów. Niestety, od chwili upublicznienia woli udziału Bronisława Komorowskiego w debacie, sztab Pawła Kukiza przedstawił szereg niespójnych i chaotycznych informacji dotyczących planowanej debaty.

-> Niezbędne było rozpoczęcie bezpośrednich rozmów między sztabami. W związku z tym sztab Bronisława Komorowskiego zwrócił się wieczorem 19 maja do sztabu Pawła Kukiza z pismem w sprawie rozpoczęcia procesu ustalania szczegółów i ram debaty.

-> Odpowiedź ze sztabu Pawła Kukiza przyszła w środę, 20 maja, ok. godz. 14:00. Nie było to niestety zaproszenie do rozmów, a żądanie akceptacji przedstawionego scenariusza. Sztab Pawła Kukiza wystosował swoiste ultimatum, w którym oczekiwał przyjęcia lub odrzucenia scenariusza do godz. 18:00. Warto podkreślić, że zaproponowany scenariusz zawierał liczne błędy i nieścisłości, np. zsumowany czas pytań i odpowiedzi nie zgadzał się z proponowanym czasem debaty.

-> Z przykrością stwierdzamy, że sztab pana Pawła Kukiza nie odpowiedział pozytywnie na deklarację uczestnictwa w debacie przez Bronisława Komorowskiego. Zabrakło szczerej woli dialogu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...