Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

No to masz- Okrągły Stół.

To Żydzi okrągłe stoły wymyślili? :o Chyba tylko Ci z Wąchocka :biglol:

Jak dobrze, że mam same kwadratowe stoły i biurka :biglol:


 

 

Możesz wyjaśnić o co Ci chodzi?

Wyjasniałem parę postów wyżej...nic ad personam ;)  :biglol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to proszę podać 1 przykład jak to Żydki wpierdzieliły się w nasze interesy i zrobiły coś specjalnie na naszą szkodę ?

 

Tylko jeden? No to masz- Okrągły Stół. 

Dobrej nocy! :D

 

To ja bym przestał chodzić na stadiony, bo są okrągłe, czyli Żydowskie.  ;) Powiem Ci coś gorszego: piłka jest okrągła, czyli... Żydowska :drool:  :drool:  :drool: Jesteś kibolem to jesteś Żydem :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:  :yahoo:

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu masz resztę.
 
 

Zażydzenie  rządów po zakończeniu wojny

Stalin nie ufał ani polskim komunistom ani Rosjanom, miał jednak zaufanie do  Żydów.  W czasie wojny przekonał się jak Żydzi mocno nienawidzą Polaków. Dlatego po wojnie bezgraniczną władzę nad Polską,  narodem (buntowczykow)  oddał Żydom. Wszystkie ważne stanowiska we władzach centralnych i terenowych powierzał Żydom, albo filosemitom. A tam gdzie kierowali Polacy nakazywał ustanowienie stałej żydowskiej kontroli. Nawet nad tak sprawdzonymi i wiernymi agentami sowieckimi jak Bolesław Bierut – z woli Stalina mianowany prezydentem Polski, ustalił stałego nadzorcę – Jakuba Bermana, a nad posłuszeństwem innych, na niższych szczeblach czuwać miała stalinowska bezpieka – Urząd Bezpieczeństwa  (UB) wzorowana i podlegająca nadzorowi KGB. W tej służbie  niemal wszystkie stanowiska kierownicze, do referentów włącznie zajmowali Żydzi ok. 80 proc.). To powodowało wzrastanie niechęci i nienawiści do Żydów. Po prostu ustrój i system rządów narzucony Polakom nazywany był powszechnie żydokomuną.

 

Niektóre  nazwiska zarządców w Polsce  z woli Stalina:
Stefan Arski (dziennikarz), Jerzy Albrecht (sekretarz  KC PZPR) , Aron Berman, Jakub Berman ( MBP, KC PZPR), Jerzy Borejsza (Goldberg, kultura ), Mojżesz Bradersan (ZPP), Luna Bristigerowa ( MBP, UB, Prajs), Stanisław Brodzki (Bronsztajn, dziennikarz „Trybuny Ludu „), Tadeusz Danielewicz (Izraelowicz, MSZ ), Anna Fejgin ( ZPP), Anatol Fejgin (MSW, UB), Kazimierz Golczewski ( Bauman, stalinowski prokurator w Kielcach), Jan, Frey – Bielecki , (gen. WP) , Henryk Holland ( szpieg sowiecki)), Adam Humer, ( UB, znęcał się nad Polakami, odsiaduje obecnie wyrok 7 lat), Grzegorz Jaszuński ( dziennikarz w okresie stalinizmu ) Stefan Jędrychowski( centr. kierownictwo w PZPR i w rządzie ),, Kac Suchy ( „prof.” ?. MSZ ), Leon Kasman (dziennikarz „TL”), Rachela Korń ( ZPP) Zygmunt Modzelewski (minister MSZ w okresie stalinowskim, ojczym Karola Modzelewskiego), Jerzy Morawski ( Szloma,, KCPZPR), Salomon Morel ( b. komendant obozu koncentracyjnego w Jaworznie na Śląsku, zbrodniarz, którego Izrael nie chce wydać ), Klara Naszkowska ( ZPP), Edward Ochab ( Sekr. KC PZPR) , Róża Ochab  (Grunbaum ZPP), Zygmunt Okręt ( ZPP) , Srula Parzyńska- Wójcicka( red. „ Życie Warszawy”, vel Goldbergowa, vel Kundelman ), Władysław Pawlak ( Polskie Radio, b. policjant w Gettcie ) , Rożański (Goldberg, zbrodniarz okresu stalinowskiego), Bronisław Skrzeszewski ( Meldenbaum, ZPP), Stanisław Skrzeszewski( minister MSZ , Oświaty), Artur Starewicz ( Sekr. KC PZPR), Adam Schaff ( ideolog komunizmu), Oziasz Szechter ( ojciec Adama Michnika, ( KGB i UB), Ozjasz Szlejen ( sekretarz Związku Pisarzy i Artystów, w okresie stalinowskim), Stefan Szwedowicz – Michnik ( prok. oskarżony o zbrodnie , pomocnik Józefa Światło , brat Adama Michnika ), Roman Szydłowski ( Szanzer ( TL), Eugeniusz Szyr (wicepremier), Józef Światło ( szef X Departamentu MSW – UB, oskarżony o zbrodnie przeciw Polakom), Leopold Unger ( dziennikarz), Edda Werfel ( dziennikarka), Roman Werfel (KC PZPR), Stefan Wierbłowski ( MSZ), Helena Wolińska ( prok. okresu stalinowskiego, oskarżona o zbrodnie, m.in. na gen. Fieldorfie) , Roman Zambrowski sekr. KC PZPR ), (Zygmunt Bauman ideolog komunistyczny) Jerzy Zarzycki ( gen. WP, Neugebauer ), Jan Tomasz Gross –publiczysta, Polakożerca.


Przyjemnej lektury. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tu masz resztę.
 
 

Zażydzenie  rządów po zakończeniu wojny

Stalin nie ufał ani polskim komunistom ani Rosjanom, miał jednak zaufanie do  Żydów.  W czasie wojny przekonał się jak Żydzi mocno nienawidzą Polaków. Dlatego po wojnie bezgraniczną władzę nad Polską,  narodem (buntowczykow)  oddał Żydom. Wszystkie ważne stanowiska we władzach centralnych i terenowych powierzał Żydom, albo filosemitom. A tam gdzie kierowali Polacy nakazywał ustanowienie stałej żydowskiej kontroli. Nawet nad tak sprawdzonymi i wiernymi agentami sowieckimi jak Bolesław Bierut – z woli Stalina mianowany prezydentem Polski, ustalił stałego nadzorcę – Jakuba Bermana, a nad posłuszeństwem innych, na niższych szczeblach czuwać miała stalinowska bezpieka – Urząd Bezpieczeństwa  (UB) wzorowana i podlegająca nadzorowi KGB. W tej służbie  niemal wszystkie stanowiska kierownicze, do referentów włącznie zajmowali Żydzi ok. 80 proc.). To powodowało wzrastanie niechęci i nienawiści do Żydów. Po prostu ustrój i system rządów narzucony Polakom nazywany był powszechnie żydokomuną.

 

Niektóre  nazwiska zarządców w Polsce  z woli Stalina:

Stefan Arski (dziennikarz), Jerzy Albrecht (sekretarz  KC PZPR) , Aron Berman, Jakub Berman ( MBP, KC PZPR), Jerzy Borejsza (Goldberg, kultura ), Mojżesz Bradersan (ZPP), Luna Bristigerowa ( MBP, UB, Prajs), Stanisław Brodzki (Bronsztajn, dziennikarz „Trybuny Ludu „), Tadeusz Danielewicz (Izraelowicz, MSZ ), Anna Fejgin ( ZPP), Anatol Fejgin (MSW, UB), Kazimierz Golczewski ( Bauman, stalinowski prokurator w Kielcach), Jan, Frey – Bielecki , (gen. WP) , Henryk Holland ( szpieg sowiecki)), Adam Humer, ( UB, znęcał się nad Polakami, odsiaduje obecnie wyrok 7 lat), Grzegorz Jaszuński ( dziennikarz w okresie stalinizmu ) Stefan Jędrychowski( centr. kierownictwo w PZPR i w rządzie ),, Kac Suchy ( „prof.” ?. MSZ ), Leon Kasman (dziennikarz „TL”), Rachela Korń ( ZPP) Zygmunt Modzelewski (minister MSZ w okresie stalinowskim, ojczym Karola Modzelewskiego), Jerzy Morawski ( Szloma,, KCPZPR), Salomon Morel ( b. komendant obozu koncentracyjnego w Jaworznie na Śląsku, zbrodniarz, którego Izrael nie chce wydać ), Klara Naszkowska ( ZPP), Edward Ochab ( Sekr. KC PZPR) , Róża Ochab  (Grunbaum ZPP), Zygmunt Okręt ( ZPP) , Srula Parzyńska- Wójcicka( red. „ Życie Warszawy”, vel Goldbergowa, vel Kundelman ), Władysław Pawlak ( Polskie Radio, b. policjant w Gettcie ) , Rożański (Goldberg, zbrodniarz okresu stalinowskiego), Bronisław Skrzeszewski ( Meldenbaum, ZPP), Stanisław Skrzeszewski( minister MSZ , Oświaty), Artur Starewicz ( Sekr. KC PZPR), Adam Schaff ( ideolog komunizmu), Oziasz Szechter ( ojciec Adama Michnika, ( KGB i UB), Ozjasz Szlejen ( sekretarz Związku Pisarzy i Artystów, w okresie stalinowskim), Stefan Szwedowicz – Michnik ( prok. oskarżony o zbrodnie , pomocnik Józefa Światło , brat Adama Michnika ), Roman Szydłowski ( Szanzer ( TL), Eugeniusz Szyr (wicepremier), Józef Światło ( szef X Departamentu MSW – UB, oskarżony o zbrodnie przeciw Polakom), Leopold Unger ( dziennikarz), Edda Werfel ( dziennikarka), Roman Werfel (KC PZPR), Stefan Wierbłowski ( MSZ), Helena Wolińska ( prok. okresu stalinowskiego, oskarżona o zbrodnie, m.in. na gen. Fieldorfie) , Roman Zambrowski sekr. KC PZPR ), (Zygmunt Bauman ideolog komunistyczny) Jerzy Zarzycki ( gen. WP, Neugebauer ), Jan Tomasz Gross –publiczysta, Polakożerca.

Przyjemnej lektury. :D

 

Ty naprawdę jesteś ograniczony, czy se jaja robisz ???? Wygląda jakby ci móżdżek wysiadł od dostawania bęcków na stadionie.

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Imigranci Żydowscy przyjeżdżający do USA na przełomie XIX i XX wieku przywieźli ze sobą pogardliwe pojęcie "Polaczek", które rozpoczęło wzajemne obrzucanie się obelgami;

2. Po drugiej wojnie światowej został rozpowszechniony mit jakoby w Holocaustcie ginęli tylko żydzi. Ginęli oczywiście tylko oni, pod okupacją niemiecką, ale przy biernej postawie społeczeństwa polskiego. Prym tutaj wiódł Leon Marcus Uris - historyk żydowski, który urodził się w USA i nigdy nie zaznał okupacji. W jednej z książek pisał  o jednym z polskich lekarzy, zajmujących się sterylizacją w Oświęcimiu. Dr. Dering - bo tak - o ile pamiętam się nazywał - został na podstawie tej książki aresztowany, ale po procesie okazało się, że autor książki kłamał i Pan Uris za oszczerstwo został skazany.

3. Obejrzyjcie seriale "Holocaust" , "Wojna i Pamięć" - zobaczcie jak tam pokazywani są Polacy. Dalej "Wybór Zofii" czy chociażby "Lista Schindlera", w której polacy przedstawiani są jako hołota, rzucająca w żydów kamieniami, albo ten fragment z polską dziewczynką krzyczącą na Żydów idących do obozu: do widzenia żydzi. To wszystko oglądają ludzie na całym świecie i kodują sobie kłamliwe pojęcie o nas, mnie, Tobie.

 

Potrzeba więcej przykładów?

 

1. Totalna bzdura. Ale oczywiscie obrzucanie sie obelgami zaczelo sie od Zydow bo gdziezby inaczej.

 

2. Nie wiem gdzie ten mit zostal rozpowszechniony bo ja chodzilem przez dwa lata do szkoly w dzielnicy zydowskiej (ogolniak), a to tylko dlatego ze akurat tam mieszkalem i jakos nikt nie mowil mi ze my Polacy mordowalismy Zydow, ze to byly POLSKIE OBOZY itd itp. Pamietam jak nawet jakis projekt na ten temat robilem i szukalismy roznich materialow w bibliotece i oni zdecydowanie nie mieli nastawienia ze to MY ICH mordowalismy. Prawde mowiac ja wiecej o tym wiedzialem niz oni.

 

Ale tez na pewno takie popieprzone wypowiedzi sie pojawialy, i z tym powinnismy walczyc.

 

3. No dodaj jeszcze Malowanego Ptaka - Kosinskiego i obraz Polakow gotowy. Jasne i z takimi obrazami nas Polakow powinnismy tak jak morzemy walczyc. Z drugiej strony skad te fanzolenie jacy to my bylismy i jestesmy wspaniali wobez Zydow? 

A te wszystkie "Ty Zydu" ktore dzieciaki w podstawowce klepia to obraz tolerancji?

 

Wiecie co kanalia to kanalia czy to Zydowska, czy Polska czy Ruska czy Niemiecka, roznicy nie robi.

Antysemityzm to dla mnie jakies slowo-dupa, poprawnosc polityczna do potegi n-tej.

My jako Polacy nie jestesmy tolerancyjnym narodem, Niemiec to Helmut, glupi, bez fantazji, precyzyjny i posprzatany, Anglik to zgnily lord co tylko herbatke pije, Rosjanin - Iwan w gumofilcach wystajacych z czolgu, Czech - pepik, itd itd itd....

 

Zawsze winny ktos, a ze Zydzi potrafili (i potrafia) robic pieniadze, ze sobie pomagaja to oczywiscie ze huzia na Juzia, bo gdziezby MY POLACY, narod krolow bylibysmy gorszi niz oni... 

 

Moze zaczniemy wreszcie oceniac jednostki a nie grupy, jakas zbiorowa odpowiedzialnosc czy jak?

 

Z najwieksza podloscia spotkalem sie ze strony Polakow wlasnie takich jak my, sprzataczka ktora u nas sprzatala i zawsze uwazala nas za burzujow (ale to ze ktos ma ambicje zeby studia skonczyc i zapieprza od rana do wieczora zeby to splacic to nic) nie robila za co miala placone, pomimo wielu rozmow miala to gdzies, zostala zwolniona. Mamy wspolnych znajomych i od nich slyszalem jak przyjacielsko zyczyla mojej zonie zeby poronila (zona jak mozna wywnioskowac byla wtedy w ciazy), w zyciu nie spotkalem sie z rownie czysta forma zawisci, nienawisci, nie wiem nawet jak to nazwac. Co tu szukac wsrod Zydow....

 

Znam babke ktora miala kamienice w Lodzi, i dzieki uprzejmosci Polakow jej maz zginal w obozie. Co ciekawe nie chce ani tej kamienicy, ani nie mowi o nas jako o Polakach zle. Dla mnie to jest niesamowite.

 

Natomiast moj wlasny urzad oplacany z moich i Twoich podatkow, pomaga mi w odszkodowaniu/odzyskaniu majatku dziadka ktory spieprzal z obecnej Ukrainy juz 25 lat. Najpierw umarl dziadek, pozniej babcia, potem ich synowa, zostal chory syn i jego siostra a moja mama.

 

Oczym my tu mowimy? Sami sobie tak robimy, ja nie mam ale mam nadzieje ze sasiad to juz wogule na suchoty zejdzie.

 

Ale jasne winni Zydzi.

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszyscy Żydzi są "źli", tak samo jak nie wszyscy Polacy są złodziejami. Żyjemy w czasach, gdzie propaganda jest silną bronią. Jednak my, będąc po stronie zachodniej jesteśmy tak samo manipulowani i zasypywani propagandą jak Rosjanie. Różnica jest jedynie w serwowanych hasłach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko my tu rozmawiamy o różnych rzeczach, żyd jako jednostka i żydzi jako grupa, ich racja i ich interes polityczny i społeczny na arenie międzynarodowej.

Tak samo jak Polacy, Żydzi jako jednostki bywają dobrzy, źli, zazdrośni, współczujący, podli, chwalebni, mili, chamscy.... itd

Jeżeli chodzi o kurs międzynarodowy to ciężko nie zauważyć, że Izrael się liczy, ciężko nie zauważyć, że mają wpływ na politykę świata, że mają wpływ na USA (ciężko żeby nie mieli rządząc w Hollywood i posiadając 85% mediów w USA), że podtrzymują kult ofiary II wojny światowej dzięki czemu jakakolwiek krytyka = antysemici, faszyści, Hitler. Ciężko nie zauważyć, że Żydzi mają swój interes i o niego dbają. 

Tak się zastanawiam czy Polacy taki kurs mają, czy istnieje własnie taki nasz interes na arenie międzynarodowej, czy tak gnuśniejemy w tym swoim grajdole, podskakując coś czasami w sprawie Ukrainy, robimy laskę czasami komuś, a wewnątrz kłócimy się miedzy sobą o wyższość PO nad Pis-em i odwrotnie....





i tak na zagwozdkę zacytuje kogoś
kto zgadnie kto i gdzie to mówił ;)


"Dziękuję, Żydzi, za  przekonanie Amerykanów, że wypaczone zachowania seksualne są całkowicie dopuszczalne i godne pochwały."



;)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

To ja bym przestał chodzić na stadiony, bo są okrągłe, czyli Żydowskie. ;) Powiem Ci coś gorszego: piłka jest okrągła, czyli... Żydowska :drool: :drool: :drool: Jesteś kibolem to jesteś Żydem :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Nawalisz emotikonek i myslisz, że kogoś przekonasz ?

Najpierw pomyśl, zastanów się a dopiero później zabieraj głos.

Jakos dziwnym trafem Żydów "nie lubiono" od zawsze i wszędzie.

Od czasów Egiptu.

Gdzie się nie osiedlą, po jakimś czasie są brutalnie wypędzani. Wszyscy się mylą ?

Widzicie, Korwin ma rację - większość się nie orientuje, nie wie o co chodzi. Po prostu nie myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rombu a czy ty i inni krzyczący o spisku Żydowskim i ich wielkich winach mają minimalne pojęcie z czego wynika i wynikała niechęć do tych ludzi ?

Na razie wygląda że ty nie masz pojęcia o czym piszesz.

 

Ja szczerze bym chciał, abyśmy my Polacy mieli cechy Żydów jako naród. Przez wieki żyli pośród innych narodów i zawsze trzymali się razem, wspierali, pomagali jeden drugiemu i byli pracowici. Zawiść i niechęć wynikała z tego że żyło im się w wielu przypadkach lepiej niż np. Polakom, ale nie wynikało to z jakiegoś spisku tylko ze wzajemnej pomocy. Mój śp. dziadek prosty szewc z Kielc nienawidził Żydów do końca swoich dni. Jak byłem straszy to go zapytałem o to i odpowiedział że Żydów trzeba tępić, bo to Żydzi. :facepalm: :facepalm: :facepalm: Powinnyśmy uczyć się od tego narodu, jak budować swoja pozycję. Historia holocaustu to majstersztyk marketingowy. W historii było wiele ludobójstw na większą skalę (np. głód na Ukrainie) ale o tym mało kto słyszał, ale o mordowaniu Żydów cały świat. Aktualnie wielu Polaków żyje za granica i nie mogą liczyć w większości przypadków na pomoc rodaków mieszkających tam dłużej. U Żydów zawsze było inaczej. Jeśli któryś był w potrzebie razem mu pomagali, pożyczali pieniądze itd. U nas tylko zawiść i zazdrość, a najlepiej jakby mój rodak miał gorzej ode mnie. :toobad:  Wielu Żydów było Polskimi patriotami zdecydowanie większymi niż "prawdziwi Polacy". Marek Edelman do śmierci nie uznawał powstania państwa Izrael, gdyż uważał że miejsce Żydów jest tam gdzie żyli przez wieki i powtarzał że powstanie w getcie było Polskie, bo walczyli tam Polacy żydowskiego pochodzenia.

 

Ja osobiście nie lubię "hanysów" i całego tego Śląskiego dziadostwa z ich pseudo tradycjami, pretensjami, żądaniami i cały tym węglowym badziewiem, ale nie chodzą po ulicach i nie wykrzykuję bić Hanysa albo zabić hanysów, chociaż zdecydowanie w naszym kraju działa hanysowska klika spiskująca i działająca na szkodę całego społeczeństwa.

 

@leon według mojej opinii 68 rok i zmuszenie wielu Żydów do wyjazdu z Polski, było szukaniem kozła ofiarnego. Tak jak dalej w Rosji, całej sytuacji jest winne NATO i USA tak wtedy łatwo było zwalić winę na "V syjonistyczna kolumnę". U nas przez zawiść i zazdrość antysemityzm był, jest i będzie. Niestety zamiast myśleć co robić, aby Nam było lepiej szukamy spisków i wrogów. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się nie osiedlą, po jakimś czasie są brutalnie wypędzani. Wszyscy się mylą ?

 

 

nie tylko oni, zawsze najłatwiej "kanalizować złość społeczeństwa" na mniejszości, którą daje się łatwo zidentyfikować 

 

mogą to być Żydzi ale też ludzie o innym kolorze skóry albo zachowaniach, którzy stanowią niewielki procent danej populacji

 

 

Aborygeni Australijscy dopiero w latach 60 XX wieku zostali uznani ZA LUDZI przez rząd Australii (pod "protektoratem" Wielkiej Brytanii) a pełnie praw wyborczych otrzymali dopiero w 1984 roku 

a przecież stanowili rdzenną ludność na tamtym terenie od 40 tysięcy lat 

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak serio to nie wiem, może debtux wie.

Skoro wywołano mnie to tablicy, to powiem, co wiem. Ale nie wiem, czy to, co wiem, będzie wystarczające, ani czy będzie przekonujące. [you] może mnie poprawić w razie potrzeby.

 

W sobotę wróciłem z pielgrzymki po Ziemi Świętej. Nigdy nie byłem antysemitą, a ze względu na silne prawicowe przekonania, zawsze mi bliżej było do Menachema Begina niż do Jasira Arafata. Ale z pielgrzymki tej wróciłem odmieniony. Poza przeżyciami religijnymi zmieniłem się się także politycznie. Stałem się syjonistą.

 

Co tam zobaczyłem?

 

1. Kraj wolności gospodarczej. Poza tzw. sieciówkami nie uświadczysz kas fiskalnych ani innych tego typu socjalistycznych wynalazków. Sklepów, małych, średnich i dużych firm, gabinetów, biur - zatrzęsienie.

2. Kraj w budowie (partia rządząca w Polsce ukradła ten slogan, ale zapomniała o prawdziwej budowie). Wszędzie widać inwestycje, od Jerozolimy po Galileę. A w tzw. Autonomii nawet więcej.

3. Nawet prowincjonalne drogi są niejednokrotnie lepsze od naszych płatnych. Nie widać punktów poboru ani naliczania opłat.

4. Uciskanie Muzułmanów? W każdej wiosce co najmniej jeden meczet. A większość nowych, nawet z błyszczącymi kopułami z daleka wyglądającymi na złote. Palestyńczycy ubierają się, jak chcą, żyją jak chcą. Rząd chciał wybudować Beduinom osiedla, nawet kilka wybudował dla zachęty, Beduini nie chcą. To nie. Mieszkają, jak chcą. Chciałbym, żeby w Europie, zwłaszcza zachodniej, tak uciskano Chrześcijan.

5. Czysto; w części żydowskiej bardzo, w części palestyńskiej miejscami tak jak w Polsce lub gorzej.

6. Na każdym kroku widać bogactwo kraju, nawet część autostrad jest oświetlana w nocy, poza skrzyżowaniami. Co rusz to jakiś bank, także w Autonomii. Ludzie ubrani dostatnio. Samochody niezłe (króluje Skoda, bardzo popularne jest Subaru!).

7. Odnosi się wrażenie, że prądu nikt nie oszczędza. Jedyne, co się oszczędza, to woda.

8. Dbałość o swoją historię i kulturę. Na każdym kroku. Wszędzie. Tego nie ma w Europie.

9. Dbałość o bezpieczeństwo i obronność. Tego też nie ma w naszej części Świata.

10. Dbałość o edukację jest niezwykła. Także na terenie Autonomii. Podobno Palestyńczycy mają problemy ze studiami.

11. Mało marek zagranicznych - jakieś Snickersy są, widziałem KFC, na pewno jest Nestle, ale ogólnie nie widać logo i marek nieizraelskich.

12. Na drogach nie widać wypadków, choć jeżdżą szybko, w większości powyżej ograniczeń, ale za to bardzo kulturalnie.

 

To wszystko (i na pewno wiele innych rzeczy) powoduje, że ludzie zazdroszczą.

 

Przed wojną też zazdrościli, choć tak naprawdę nie było czego. Po prostu w Europie od dawna nieudolni i źli władcy sączą poddanym jad do uszu, że wina za zły obrót spraw państwowych i ogólnobytowych leży po stronie obcych: Żydów, Cyganów, czarownic, innowierców, burżuazji, itp. itd. Dziś widzimy w Polsce to samo, tyle że winą nie obarcza się w tak dużym stopniu Żydów, lecz kierowców, górników, nauczycieli, PiS, katolików, Anglików (którzy pozwalają na rejestrowanie u nich firm działających de facto w Polsce) itd. Na Żydów też się szczuje, przede wszystkim na tych rekinów finansjery w Ameryce.

 

A kto nam bronił być takimi rekinami? My sami! Był czas, gdy trzęśliśmy połową Europy! Ale Polak woli trwonić czas i siły na dokuczanie i zazdroszczenie drugiemu Polakowi, zamiast poświęcić je na naukę, myślenie i działalność przynoszącą jakieś korzyści. Polak woli głosować na idiotów i złodziei, żeby tylko nie było porządku w państwie. Zauważcie - ostatnie wybory w Izraelu wygrali krytykowani za konserwatyzm i tzw. "brak dialogu z Palestyńczykami", ale zaufani politycy. Bo społeczeństwo uznało, że w tych niebezpiecznych czasach lepiej nie powierzać rządów luzakom. Nawet Palestyńczycy zachowują się powściągliwie, bo wiedzą, że ci czarni w Iraku i Syrii to także ich wrogowie.

 

Więc jeśli w granicach Izraela pojawią się czarne ludziki, to zostaną potraktowani napalmem i innymi mniej lub bardziej adekwatnymi środkami, zanim jeszcze zdążą przejść dwukilometrową strefę ochronną. Jeśli u nas pojawią się zielone ludziki, to niech Bóg ma nas w swojej opiece! I zaraz ktoś wtedy powie, że to Żydzi tych zielonych nasłali.

Edytowane przez debtux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie dodać, że wkład Żydów w rozwój naszego kraju był ogromny. Wielu profesorów, naukowców, lekarzy przed wojną to byli Żydzi. Oni swojej wiedzy nie przekazywali tylko Żydom ale uczyli na polskich uczelniach i w szkołach. Nie zapominajmy o wielkich fabrykantach np. Łódź których wielu to też byli Żydzi i oni tworzyli ekonomiczną siłę II Rzeczpospolitej. Zaraz podniosą się głosy że wykorzystywali Polaków jako robotników w fabrykach, ale tak wtedy wyglądał przemysł na świecie. Tak samo wykorzystywany był robotnik w Anglii, Francji, Niemczech, ale u nas oczywiście tylko Żyd był ciemiężycielem  ;)

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie wiem czemu mnie tak do tej tablicy wywolujecie :)

 

Ogolnie uwazam ze deptux ma calkowita racje, narod bez panstwa ktory wreszcie ma swoje panstwo broni go pazurami.

Czy dobrze czy zle nie wiem sami osadzcie sobie.

Dlaczego Izrael nie pertraktuje z terorrystami? Konsekwentnie pokazuja swiatu ze sa gotowi za wrogami Izraela pojsc do piekla i spowrotem.

Co zrobili w zwiazku z czarnym wrzesniem, jak scigaja zbrodniarzy wojennych itd.

Zyja w miejscu chyba najgorszym z mozliwych i tego bronia.

Z drugiej strony zachodnie ziemie i zajecie terenow Palestyny...

 

Mysle ze wiele sie od nich mozemy nauczyc.

 

Wzieli swoje sprawy w swoje rece i raczej nie uwazaja sie za narod za ktorego stan ciagle obwiniaja innych (jak my).

i tyle :)

 

EDIT, poprawilem blad, dzieki uwadze forumowicza, dzieki!

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał przytoczyć 2 cytaty które uwielbiam.

 

To powiedziała Gołda Meir, jak zapytano ją o przyszłość Izraela:

"Pesymizm jest luksusem, na który Żydzi nigdy sobie nie pozwolą"

No to my Polacy, jesteśmy chyba najbogatszym narodem świata ;):D :D :D

 

To któryś z premierów Izraela(nie pamiętam który :( ), jak USA naciskały na zaprzestanie programu nuklearnego:

"Izrael nie posiada broni atomowej, ale w sytuacji zagrożenia nie zawaha się jej użyć"

Edytowane przez bukmacerek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@, a myślisz że '68 wziął się z niczego, tak bez powodu zrobiło 'pufff' ?

 

W dużym stopniu dzięki temu. 

9 czerwca 1967 państwa Układu Warszawskiego ogłosiły „Deklarację Solidarności” z państwami arabskimi i zerwały stosunki dyplomatyczne z Izraelem (z wyjątkiem Rumunii). Proradziecki blok wojskowy potraktował zniszczenie wojsk arabskich jako cios wymierzony w potencjał wojskowy Układu Warszawskiego, ponieważ arabskie armie były wyposażone w radziecki sprzęt wojskowy a liczni oficerowie wojsk arabskich przechodzili szkolenie w państwach Bloku Wschodniego.

 

To jest cytat z wikipedii dotyczący tzw. wojny sześciodniowej. To także wiąże się z początkiem ścisłego sojuszu Izraela i USA z jednej strony, a z drugiej wsparcia ZSRR krajów Arabskich głównie Egiptu, Syrii, Jordanii. No ale oficjalna propaganda ZSRR musiała jakoś zgrabnie wytłumaczyć obywatelom dlaczego Żydzi już nie są fajni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę jedynie dodać, że wkład Żydów w rozwój naszego kraju był ogromny. Wielu profesorów, naukowców, lekarzy przed wojną to byli Żydzi. Oni swojej wiedzy nie przekazywali tylko Żydom ale uczyli na polskich uczelniach i w szkołach. Nie zapominajmy o wielkich fabrykantach np. Łódź których wielu to też byli Żydzi i oni tworzyli ekonomiczną siłę II Rzeczpospolitej. Zaraz podniosą się głosy że wykorzystywali Polaków jako robotników w fabrykach, ale tak wtedy wyglądał przemysł na świecie. Tak samo wykorzystywany był robotnik w Anglii, Francji, Niemczech, ale u nas oczywiście tylko Żyd był ciemiężycielem  ;)

 

Mimo, że nie można temu zaprzeczyć, nie oznacza to, że wszyscy byli aniołkami.

 

@, a myślisz że '68 wziął się z niczego, tak bez powodu zrobiło 'pufff' ?

 

W dużym stopniu dzięki temu. 

9 czerwca 1967 państwa Układu Warszawskiego ogłosiły „Deklarację Solidarności” z państwami arabskimi i zerwały stosunki dyplomatyczne z Izraelem (z wyjątkiem Rumunii). Proradziecki blok wojskowy potraktował zniszczenie wojsk arabskich jako cios wymierzony w potencjał wojskowy Układu Warszawskiego, ponieważ arabskie armie były wyposażone w radziecki sprzęt wojskowy a liczni oficerowie wojsk arabskich przechodzili szkolenie w państwach Bloku Wschodniego.

 

To jest cytat z wikipedii dotyczący tzw. wojny sześciodniowej. To także wiąże się z początkiem ścisłego sojuszu Izraela i USA z jednej strony, a z drugiej wsparcia ZSRR krajów Arabskich głównie Egiptu, Syrii, Jordanii. No ale oficjalna propaganda ZSRR musiała jakoś zgrabnie wytłumaczyć obywatelom dlaczego Żydzi już nie są fajni.

 

 

Czyli w NRD, Czechosłowacji, Węgrzech, Bułgarii też zrobiło 'pufff' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mimo, że nie można temu zaprzeczyć, nie oznacza to, że wszyscy byli aniołkami.

Nigdy nie pisałem i nie napisze ze wszyscy Żydzi byli idealni. Tak jak nie wszyscy Polacy to narzekacze, Cyganie złodzieje, Niemcy faszyści itd.

W każdym narodzie są jednostki lepsze i gorsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@piwozniak, nie umykam od odpowiedzi, tylko podtrzymuję napięcie.


 

 

Ja szczerze bym chciał, abyśmy my Polacy mieli cechy Żydów jako naród. Przez wieki żyli pośród innych narodów i zawsze trzymali się razem, wspierali, pomagali jeden drugiemu i byli pracowici. Zawiść i niechęć wynikała z tego że żyło im się w wielu przypadkach lepiej niż np. Polakom, ale nie wynikało to z jakiegoś spisku tylko ze wzajemnej pomocy.

 

Gdyby tylko o wzajemną pomoc chodziło, gdyby nie było zmów i karteli rugujących Polaków z handlu czy biznesu. Żydzi przed wojną byli nie lubiani nie dlatego że byli Żydami, ale dlatego jak się zachowywali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...