Skocz do zawartości

Z Kraju i ze Świata....


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Od rana słyszę wśród dziennikarzy utyskiwanie,że Polska została odsunięta od sprawy Ukraińskiej. Wcześniej cały czas musiałem słuchać,że Tusk i Sikorski wychodzą przed szereg i robią z siebie błaznów. TO CO JEST DOBRE?!!! :angry:

Niemcy to jedyny odpowiedni partner do rozmów z putinem.A ponieważ są kontrolowani przez stany to nic głupiego nie są w mocy uczynić.I hope.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś :) Po co wychodzić przed szereg, sadzić się jak... gówno można ;)

To jakiś problem tych ministrów , generałów Sikorskich... im wydawało się, że reprezentują politykę wolnej Europy ;)

Edytowane przez Premo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Od rana słyszę wśród dziennikarzy utyskiwanie,że Polska została odsunięta od sprawy Ukraińskiej. Wcześniej cały czas musiałem słuchać,że Tusk i Sikorski wychodzą przed szereg i robią z siebie błaznów. TO CO JEST DOBRE?!!! :angry:

Niemcy to jedyny odpowiedni partner do rozmów z putinem.A ponieważ są kontrolowani przez stany to nic głupiego nie są w mocy uczynić.I hope.

Chyba sam sobie odpowiedziałeś :) Po co wychodzić przed szereg, sadzić się jak... gówno można ;)

To jakiś problem tych ministrów , generałów Sikorskich... im wydawało się, że reprezentują politykę wolnej Europy ;)

 

 

 

Bardziej chodziło mi o to,że opinii publicznej nic nie zadowoli,zawsze będzie nie tak dla jednych albo drugich.

Opinie na temat "co robić" ewoluują w zależności od sytuacji,która jak widać jest mobilna.

Niemcy powinni wieść prym,tak mi się wydaje na dzień dzisiejszy.

 

 

No teraz to chyba można już mówić o froncie wojennym :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy to jedyny odpowiedni partner do rozmów z putinem.A ponieważ są kontrolowani przez stany to nic głupiego nie są w mocy uczynić.I hope.

 

Kilka pytań odnośnie lekkomyślnych działań Merkel na arenie europejskiej:

- Dlaczego Merkel oficjalnie wyklucza możliwość interwencji zbrojnej ? Przecież doświadczony strateg zawsze pozostawia sobie wiele możliwości, nawet te trudne i mało prawdopodobne. Jest to ewidentna zachęta dla Rosji do wzmocnienia działań na Ukrainie.

- Dlaczego w sprawie lokalizacji baz NATO w Polsce, Merkel wyraża się negatywnie, powołując się na rozdział 4 umowy z 1997 roku pomiędzy NATO a Rosją. Prof. Kuźniar twierdzi, że w umowie nie ma żadnych zapisów w tej kwestii ?

- Dlaczego nadal prowadzi się nic nie wnoszące do sprawy rozmowy z Kremlem, które tak naprawdę dają czas kremlowskim bandytom na opracowanie nowych strategii oraz przeciągnięcie konfliktu do zimy, co ewidentnie działa na niekorzyść Ukraińców ?

 

Prorządowi dziennikarze, nie biorą na poważnie słów gen. Skrzypczaka, gen. Nowaka lecz tłuką nam jacy to jesteśmy bezpieczni w NATO. A my tak naprawdę jesteśmy strefą buforową pomiędzy Europą Zachodnią a Rosją, tylko tyle. Szczyt w Newport będzie papierkiem lakmusowym naszej pozycji, tudzież jej braku, w NATO.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie Newport da odpowiedź na kilka wątpliwości.Choć nie łudźmy się ,że będziemy znać szczegółowe plany strategii NATO w obecnej,nowej sytuacji.

Będziemy wiedzieć tyle,ile oficjalnie dotrze do mediów i tak to właśnie na wojnie musi wyglądać.Podobnie rzecz się ma z Merkel.Wiemy tyle ile ona sama zechce sprzedać do mediów na użytek wojny z putinem.Reszta dzieje się za kulisami a my i media o tym nie wiemy.

Tak jak mówiłem wcześniej,IMO nagła polska cisza medialna i przejęcie inicjatywy przez Merkel(tuż po ostatnim spotkaniu chyba w Brukseli) jest aż nadto wyraźnie widoczne i jak dla mnie świadczy o wspólnej grze Europy.Tak myślę,tzn. chciałbym w to wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe do czego się jeszcze posuną?

 

I ciekawe jak długo świat będzie zwlekal z pomocą wojskową dla Ukrainy?

Wojna Rosji z Ukrainą stała się faktem.

 

Rany :o

Nie sądziłem,że już tylu ruskich zginęło na ukrainie

http://m.onet.pl/wiadomosci/swiat,hx1gl

 

Może opinia publiczna w Rosji wreszcie się ocknie kto wpędza naród w matnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rodziny tych, którzy zostali pojmani w niewolę są nawiedzane przez FSB. Skoro ludzie nie boją się o tym mówić, a media w Rosji już o tym piszą, to jednak coś się jednak tam zmieniło przez te kilka miesięcy. 


A tymczasem my wysyłamy pomoc dla wojsk ukraińskich. Mam nadzieję, że info o kocach, żywności i pościeli jest tylko dla mediów. 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-wyslala-pierwsze-tiry-z-pomoca-dla-zolnierzy-ukrainskich/88v46

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tymczasem my wysyłamy pomoc dla wojsk ukraińskich. Mam nadzieję, że info o kocach, żywności i pościeli jest tylko dla mediów. 

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/polska-wyslala-pierwsze-tiry-z-pomoca-dla-zolnierzy-ukrainskich/88v46

 

W kocach zawinięte Leopardy ;)

Albo załoga Gromu :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już ostrzej i to z czołowej, choć nie putinowskiej, gazety. Ale jeśli ta gazeta, nie mając pewności, zadaje pytanie, czy prawdą są informacje o udziale rosyjskich wojsk w walkach, to poziom zakłamania w Rosji jest naprawdę niewyobrażalny. 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16540673,Rosyjski_dziennik_pyta_wprost___Jezeli_Rosjanie_nie.html#BoxWiadTxt#BoxWiadTxt

Edytowane przez pegi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu już ostrzej i to z czołowej, choć nie putinowskiej, gazety. Ale jeśli ta gazeta, nie mając pewności, zadaje pytanie, czy prawdą są informacje o udziale rosyjskich wojsk w walkach, to poziom zakłamania w Rosji jest naprawdę niewyobrażalny. 

 

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,16540673,Rosyjski_dziennik_pyta_wprost___Jezeli_Rosjanie_nie.html#BoxWiadTxt#BoxWiadTxt

 

 

"Odpowiedzialność za ofiary trzeba będzie ponieść" - konkluduje dziennik.

Ano właśnie.

kolejny złapany przyznaje who is who

 

http://m.wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,117915,16542059,Pojmany_rosyjski_zolnierz_zeznaje__Moja_jednostka.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne Bogu ducha winne ofiary oszołoma Putina.

 

---

 

A oto piękna wypowiedź Sikorskiego:

 

"Spotkanie w Mińsku zakończyło się fiaskiem, bo zamiast pokoju mamy eskalację wojny - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Radosław Sikorski. Podkreślił też, że Niemcy wzięły na siebie brzemię rozmów z Rosją i stawką w tej grze jest "ich wiarygodność".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unia a szczególnie Niemcy mają gdzieś Ukrainę i nic więcej nie zrobią niż teraz. Dla nich liczy się tylko własny interes a Merkel tylko dobrze gra. Trzeba być idiotą, żeby dalej mieć wątpliwości, że żołnierze rosyjscy są w tysiącach na Ukrainie i walczą z nimi. Putin dobrze wie, że Unia oprócz śmiesznych sankcji nic mu nie zrobi i już może prawie, że oficjalnie najechać Ukrainę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie nadzieja umiera ostatnia.W tym wypadku nadzieja na zaciśnięcie gardła ruskim.Trzeba w to wierzyć ,bo nie ma wyjścia.

Wbrew pozorom lepiej byłoby,żeby putin zamknął dopływ gazu do Europy,to mogłoby niektórych otrzeźwić i zapobiec wojnie,tym razem światowej.

 

 

Pytanie jak długo Putin będzie malował czołgi?

odp: jak dlugo bedzie chcial.

 

 

Mnie raczej chodziło o to,kiedy zacznie wojować czołgami z gwiazdą,bez uciekania sie do prostackich kamuflaży.

Wydaje mi się,że już całkiem niedługo.

Będą dotąd słać "konwoje humanitarne" aż na któryś spadnie bombka,nieważne czy ukraińska czy separatystyczno rosyjska,ale będzie precedens do obrony swoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie sami Rosjanie mogą powstrzymać wariata Putina

400 trumien z ruskimi rannymi wraca do kraju

Długo ludzi w domach nie utrzyma a zaraz skończą sie petro-gazo dolary

 

Ps:

Konwój wywiózł dwie fabryki kolejny tez ma coś do wywiezienia

Edytowane przez gumas_72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...