Skocz do zawartości

Zmiana oleju z castrol 0w-40 - impreza NA


peku33

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Samochód kupiłem ponad rok temu z olejem Castrol Edge Sport 0W-40 który po pewnym czasie (wakacje 2013, przebieg 157k) wymieniłem na taki sam. Kupiłem 5L, w serwisie wlali do pełna, zostało około 0,5L dolewki. Dziś mam 167K, za kilka dni wybieram się w góry i poszedłem sprawdzić poziom. I niestety na bagnecie było ledwo powyżej minimum. Dolałem resztę dolewki (między min i max jest podobno 1 litr) i zabrałem się za czytanie wątku olejowego.

 

Kolejny szok - castrol jest zły, 99% opinii na temat castrola jest negatywnych. No dobrze, ochłonąłem. Jeśli nie castrol to co? A przede wszystkim, czy można tak sobie wymienić cały olej na olej zupełnie innej firmy? Niby na opakowaniu jest napisane, że wolno mieszać, ale słyszałem zupełnie przeróżne i skrajne opinie. Mieszać można / nie można, a jak się wymienia całość wraz z filtrem?

 

Bez upalania, ale za to kilka długich tras (łącznie z 4k km) po 140km/h (w wolnym ssaku to niewyjęte 4200obr/min) i zjadło mi cały bagnet w 10k km. Czy olej 0W-40 nie jest już przypadkiem zbyt rzadki jak na 167k przebiegu? Jeśli jest, to co wybrać? 5W-40 5W-50?

 

No i niech ktoś mnie pocieszy. Czy czeka mnie niedługo kosztowny remont, czy to jeszcze dopuszczalne zużycie oleju? Czy jak wleję lepszy olej to przestanie go tyle spalać?

 

I czy może ktoś mi poleci jakiś konkretny produkt. Cena nie gra wielkiej roli, ale proszę zachować rozsądek.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez go leje i nic zlego nie mozna powiedzeic. Konsumpcja miedzy wymianami zerowa. Tfu tfu. Mam 203 000km. 0W to chyba przesada, ale poki co chyba prosciej sprawdzic na gestszym czy wciaga niz rozbierac silnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zjadło mi cały bagnet w 10k km. Czy olej 0W-40 nie jest już przypadkiem zbyt rzadki jak na 167k przebiegu?
Tak jak napisał elmo - do tego silnika zalecany jest 5W30. Miałem to samo auto i przy przebiegu 120 tys, brał śladowe ilości (do 200ml) na 15 tys, km nawet ostro traktowany w trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to strasznie marny olej i bez problemu mozesz go zmienic sa mieszalne i chodzi tu glownie o lepkosc zebys nie skakal syntetyk polsyntetyk i z powrotem. Kiedys jezdzilem ne edge 0W40 w bmw wszyscy mi go odradzali wiec zalalem mobil1 5w50 inna kultura pracy silnika na duzy +.

W subaru mi zalali schell helixa ultra cena ok i podobno to jeden z czystszych oleji

Edytowane przez ToRo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy watek olejowy ??? :facepalm:

poddaje sie

 

0-w40
1 5w50 inna kultura pracy silnika na duzy +.
lo matko z jezusem, co za manewr i kompendium wiedzy

 

czytaj dokładanie z Castrola Edge 0W40 na "Mobil1"------5W50 oba oleje są pełnymi syntetykami. (postawiłem pare razy ------ żeby nie było pomyłek)

 

Bo widzę, że chyba w pośpiechu czytałeś 15W50 czyli sugerując, że mineralnym zalałem więc zanim zaczniesz krytyke upewnij się ;)

Edytowane przez ToRo13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul i tylko motul

15w50

@@radeklwh,przeczytaj ten temat proszę jeszcze raz i zastanów się dlaczego polecasz koledze olej 15W50 do imprezy N/A ?? (N/A to znaczy że nie ma turbo ;-) )

 

@@peku33, śmiało możesz zmienić olej na inny lepszy czy też bardziej "lubiany" .... na forum zazwyczaj polecaliśmy oleje na literkę M, czyli Motul, Mobil i Millers .... 5w30 czy 5w40 wydaja się odpowiednie do Twojego silnika ... przy zmianie użyj płukanki zanim wylejesz starego Castrola.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Castrol to strasznie marny olej

 

skoro kolegi samochód objechał na tym oleju prawie 4 razy kulę ziemską to chyba aż tak do końca nie jest taki zły, w przeciwieństwie do niektórych złotych co nawet samochód z serwisu nie wyjechał :D

 

peku33 a tak bezpośrednio do Ciebie - jeżeli jesteś w stanie stwierdzić iż zabrudził się Tobie silnik z powodu dużych interwałów na tym oleju to S. helix 5W40 pojeździj na nim ze 2 wymiany tylko co 5 tys.( on fajnie bezboleśnie płucze) Później albo M1 5W50 albo coś z Motula... a nawet Lotosa

 

To auto kupiłeś z Polski czy Niemca?

Edytowane przez jaceksu79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul motul i jeszcze raz motul... a tak btw. to czym przepłukać silnik przy wymianie oleju w wersji turbo? śmigam na 15w50 i dalej chcę to lać ale w między czasie przepłukać bym chciał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul motul i jeszcze raz motul... a tak btw. to czym przepłukać silnik przy wymianie oleju w wersji turbo? śmigam na 15w50 i dalej chcę to lać ale w między czasie przepłukać bym chciał

podepnę się pod temat jako ,że dziś wymiana oleju i też mam turbo

już znalazłem , prosta sprawa jak widać Edytowane przez tomi79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...