Skocz do zawartości

Climatronik


boxer511

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szanownych forumowiczòw, pisze poraz pierwszy gdyż nie mogè znaleźć odpowiedzi ani fachowca na swòj problem natomiast od kilku dni nie działa mi nagrzewanie od strony pasarzera, od kierowcy upał pasarzer marznie, co to może być?

Sprawdziłem nagrzewnice i oba przewody są ciepłe, klapki niby też działają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Panowie podepnę swoje pytanie pod ten temat. Czy u Was też tak jest, że samoczynnie uruchamia się A/C a czasami recyrkulacja mimo że nie używam opcji AUTO?  Zaobserwowałem to teraz kiedy zrobiło się cieplej i ewidentnie po uruchomieniu silnika, climatronic chce schładzać wnętrze to żądanej temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lutek34 napisał:

Czy u Was też tak jest, że samoczynnie uruchamia się A/C a czasami recyrkulacja mimo że nie używam opcji AUTO?

Jeśli masz ustawiony tryb nawiewu na szybę lub na nogi i szybę, to A/C uruchamia się automatycznie. Obieg zamknięty raczej nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Kambol napisał:

Jeśli masz ustawiony tryb nawiewu na szybę lub na nogi i szybę, to A/C uruchamia się automatycznie.

 

Nie to nie jest przy ustawieniu nawiewu na szybę, to wiem że ustawienie na szybę uruchamia sprężarkę do szybszego wysuszenia szyby.

 

Wcześniej tego nie było, ale teraz jak zrobiło się cieplej to zauważyłem że jak odpalam samochód po dłuższym postoju, temperaturę wewnątrz mam ustawioną na 17stopni, nawiew na kratki i nogi, wentylator na pierwszym biegu, uruchamiam silnik i widzę że kontrolka A/C i recyrkulacja się palą. Wewnątrz samochodu podczas uruchamiania silnika jest oczywiście cieplej jak 17 stopni. Jakoś specjalnie mi to nie przeszkadza, ale czy to jest normalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, lutek34 napisał:

temperaturę wewnątrz mam ustawioną na 17stopni, nawiew na kratki i nogi,

A czy razem z "kratkami i nogami" nie ma tam symbolu szyby? Bo na takim ustawieniu (wszystkie kanały) też się uruchamia A/C. Poza tym jeśli skręcę szybko temperaturę np. z 23 na minimalną, to włącza A/C, obieg zamknięty i wentylator chyba na maks. obroty automatycznie. Ale ja mam OBK...

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kambol napisał:

A czy razem z "kratkami i nogami" nie ma tam symbolu szyby?

nie nie ma, ja wiem że jak tylko jest symbol szyby to uruchamia sprężarkę. U mnie w tej sytuacji co ja pisze nie ma zwiększenia obrotów wentylatora, mam ustawiony na pierwszy bieg i na takim pozostaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie logiczne w kabinie cieplo np 24 stopni zadajesz mu temperature 17 stopni to jakos musi zbic. Wiec sobie wlacza klime i obieg zamkniety. Pamietam jak mialem Pacyfice to nawet przy wyłączonej klimie od czasu do czasu sama sobie załączała niewiedzial bym o tym gdymym nie slyszal sprężarki klimy i nie czuł chłodniejszego powietrza, ikonka klimy sie nie włączała, wystarczyło ustawić na klimatroniku np 20 stopni i klima sie nie załączała bez wciśnięcia przycisku. Swoją drogą w Tribece przycisk od ac jest mało widoczny przynajmniej przy moim ustawieniu fotela.

 

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Ps. W Pacyfice była opcja auto kalibracji klap nawiewu przytrzymywalo się dwa przyciski może w bece tez coś takiego jest.

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też czasami włącza się sam nawiew na szybę - mocniejszy nawiew - kiedy szyby są zaparowane - nie mam pojęcia czemu ? przecież nie ma tam czujników od zaparowania. Przeważnie sam włączałem mocniejszy nawiew gdy szyby były zaparowane ale czasami włącza się nagle sam - nie wiem o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, renegat napisał:

Pacyfice to nawet przy wyłączonej klimie od czasu do czasu sama sobie załączała niewiedzial bym o tym gdymym nie slyszal sprężarki klimy i nie czuł chłodniejszego powietrza

 

Miałem dwie Pace i samoczynnie nie następowało włączenie sprężarki, chyba że używało się przycisków AUTO, albo wybierało się ustawienie nadmuchów ma szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Miałem dwie Pace i samoczynnie nie następowało włączenie sprężarki, chyba że używało się przycisków AUTO, albo wybierało się ustawienie nadmuchów ma szybę.

Piszę jak było u mnie. Nadodatek paca podczas postoju ze zgaszonym silnikiem i wyjętym kluczykiem po jakims czasie lubiala poruszac klapami od nawiewu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, renegat napisał:

Nadodatek paca podczas postoju ze zgaszonym silnikiem i wyjętym kluczykiem po jakims czasie lubiala poruszac klapami od nawiewu.

 

Bo to samochód z duszą ;), a tak poważnie to po minucie usypiała systemy, to chyba w każdym samochodzie. W Tribece np po odpaleniu słychać jak klapy się ustawiają, światła się poziomują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, renegat napisał:

U mnie sie nie poziomują mam zwykłe soczewkowe regulacja pokrętełkiem w kabinie.

Wysłane z mojego 5025D przy użyciu Tapatalka
 

mam zwykłe soczewkowe bez regulacji pokrętłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...