Skocz do zawartości

Bicie tarcz - rozwiązanie


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie zupełnie , były chyba tarcze black diamond za coś ponad 1000zł teraz ich nigdzie nie widze, ostatecznie nie pamietam dokładnie ... więc się nie wypowiadam kategorycznie ...

 

Temat był maglowany wielokrotnie, na tym małym zacisku i tej małej tarczy wiele nie zrobisz... co byś nie wkładał. Dopiero jak się szmelcu pozbędziesz jest znacząca różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
zaloz teraz ds2500 i za kilka kkm zrob relacje raz jeszcze :smile:

 

Po testowałem na Torze Poznań klocki Ferodo DS2500 i tarcze Zimmermanna -nawiercane. Wszystko dzięki koledze ferodo. REWELACJA ! Z oponą slick spokojnie dały radę, EBC wyczynowe skończyły sie po 16 okrążeniach o czym pisałem wyżej, a tarcze nabawiły się mikropęknięć. Tym razem zrobiłem 26 okrążeń i nie było problemu z hamowaniem, cały czas równo. Po wszystkim zrobiłem pomiary i wyszło że klocków zostało jeszcze 6,8 mm okładziny, a tarcze mają 23,7 mm i prawie nie widać na nich zużycia. Na co dzień Subaru hamuje nawet na zimno czego nie można było powiedzieć o EBC YELLOWSTUFF. Cały komplet Ferodo DS2500 i tarcze Zimmermann działają perfekcyjnie nie piszczą nie pylą i hamują bez problemu w całym zakresie obciążenia. Zakładane oczywiście z pomiarem bicia. Już zbierałem na D2 :P teraz nie muszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie klocków Remsa - już drugi komplet zjeżdzam w antyku i bardzo fajnie się sprawują. Cena nie do pobicia i do turlania się po mieście starczają, a i na trasie jakoś tam hamują. Czyli generalnie super.

 

Tak potwierdzam, do turlania się są w tej cenie nie do pobicia ! :)

Ja zawsze na zimę je zakładam.

 

[ Dodano: Sro Cze 18, 2008 12:45 am ]

Cały komplet Ferodo DS2500 i tarcze Zimmermann działają perfekcyjnie nie piszczą

Tego nie pojmuje...Wynika z tego, ze tarcza ma znaczenie? Bo u mnie nie da sie wytrzymac, tak te klocki piszcza! Tarcze Brembo.

 

Hmm ten sam komplet ma BaRy i u niego podobnie jak u mnie.

 

Tak wyglądały Tarcze Zimmermann i klocki Ferodo DS2500 po ALT-cie z 2008.06.15

ferodods2500ng2.jpg

 

[ Dodano: Wto Sie 18, 2009 10:32 pm ]

Tarcze Zimmermann nie popisały się, o ile nie biły to powstałe na początku mikro pęknięcia podczas katownia ich na Torze Poznań od nawiercanych otworów zmieniły się w głębokie pęknięcia ! Wytrzymały raptem 2 komplety klocków DS2500. Oprócz kozackiego wyglądu i niskiej ceny nic nie oferują. Czyli potwierdziłem to co wcześniej Carfit pisał o tych tarczach.

 

Nie polecam dla upalaczy !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Cały komplet Ferodo DS2500 i tarcze Zimmermann działają perfekcyjnie nie piszczą

Tego nie pojmuje...Wynika z tego, ze tarcza ma znaczenie? Bo u mnie nie da sie wytrzymac, tak te klocki piszcza! Tarcze Brembo.

 

ja mam G88 z DS2500 i jest bez żadnych problemów. Do serii WRXowych nie ma porównania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam brembo oro i ferodo ds performance i szalu nie ma, ale zatrzymuje przewidywalnie. Natomiast zaczely bic i piszczec, co mnie martwi...

chojny, intak, macie moze to ustrojstwo do pomiaru bicia ? czy jakby piasta byla walnieta, to by bilo caly czas (drgania na kierownicy), nie tylko przy hamowaniu ?

 

 

pozdrawiam,

 

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam brembo oro i ferodo ds performance i szalu nie ma, ale zatrzymuje przewidywalnie. Natomiast zaczely bic i piszczec, co mnie martwi...

chojny, intak, macie moze to ustrojstwo do pomiaru bicia ? czy jakby piasta byla walnieta, to by bilo caly czas (drgania na kierownicy), nie tylko przy hamowaniu ?

 

dziwne, bo masz nowy zestaw,

łozyska jak wyglądają ? może stąd sie to bierze?

 

ps. jak bedziesz przejeżdzał kolo mnie , to podrzuć kółko :wink:

 

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kimze zatem jest BaRy i jak zostac jego najlepszym przyjacielem w 48 godzin ?

 

 

kim jest Bary? oj... faux pax jak cholera :mrgreen:

 

Jeżeli dysponujesz wolnym czasem w tygodniu to mozemy sie umówić, zdjąc koła zainstalowac miernik i posprawdzać..

 

Mam urlop od piatku więc... tak od środy bede dysponował czasem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...