Skocz do zawartości

Bicie tarcz - rozwiązanie


Intakwrx

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 90
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Panowie , nie wiem jak Wy to robicie ,ze przejezdzacie tyle na klockach. Ja jezdzac na tarczach EBC turbo groove pierwsze klocki pagidy zuzylem po 1500 km , a green stuff'y po ok 3000 km.teraz zalozylem zestaw taroxa (tarcze g88 + klocki) i zobaczymy na ile wystarczy. ps (chce ktos kupic moje tarcze EBC turbo groove z przebiegiem ok 5000 km) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jak w temacie, po ok 40.000 km Turbogroove EBC dokonują żywota. Obecnie w paru miejscach są juz braki rowka... i widać mikro pęknięcia. Jedyne zauważalne równice w hamowaniu to to że na zimno bardzo słabo działają. Po rozgrzaniu mimo juz wyeksploatowania hamują dalej akceptowalne. W kartoniku już czeka nowy taki sam komplet EBC tarcz i klocków. Tym razem instalacja będzie od razu z pomiarem bicia i nie będzie problemów jak z tymi co ich życie dobiega końca.

 

Podsumowując:

W klasie cenowej do 1800-1500 zł polecam w komplecie tarcze przednie Turbogroove EBC i klocki Red Stuff ceramic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...

Po osiągnięciu ok 7500 km tarcze nie bija. No ale nie to jest problemem... :P

 

Na zlocie Alfy Romeo było mi dane pośmigać na Torze Poznań. O ile zestaw Turbogroove EBC i klocki Red Stuff ceramic i opony drogowe dawały rade bez problemu podczas ostatniego ALT-u. Tak ta sama kombinacja Nówek tarcz i prawie nowych klocków w kombinacji z oponami typu slick poległa....

 

Klocki i tarcze w sumie przejechały w tych ekstremalnych warunkach ok 50 km. Klocki zjechane i zwęglone do ok 2 mm. Tarcze posiadają widoczny rant,czego nie dało sie wyczuć przed śmiganiem po torze oraz mikro pęknięcia. W rowkach widać resztki stopionego metalu.

 

Ale warto było czas 1:59.035 ! :)

 

Podsumowując Turbogroove EBC i klocki Red Stuff ceramic nie nadają się do jazdy wyczynowej !!! Na ulice to dobre tanie rozwiązanie na tor z oponami slick może sie równać BUMMMM!

 

tarczaebcie7.jpg

 

klocekebcnj1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arcze posiadają widoczny rant,czego nie dało sie wyczuć przed śmiganiem po torze oraz mikro pęknięcia

 

IntakWrx, naprawde nie czules ze juz jest po klockach? Bo to chyba od tego ten rant powstal jak patrze na klocek...

 

Nie czułem.... Pilot Jumpman może potwierdzić. Fuksem uniknąłem katastrofy. Wyjechałem bez pilota na ostatnie kółko aby zobaczyć czy da sie wykręcić jeszcze lepszy czas bez obciążenia.... no i dzięki Bogu przerwano próby zanim przejechałem prosta startowa na kółko pomiarowe... mogło to być ostatnie kółko... Heble hamowały nie dymiły to nie sprawdzałem bo nie spodziewałem się ze sie skończą na odcinku 50 km :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak pisze Intakwrx, NIC nie wskazywało na to że już po klockach, gdy z Intakiemwrx oglądaliśmy opony dopiero zauważył że klocków praktycznie nie ma :shock: . Aż strach pomyśleć co by było gdyby nie czerwone flagi... :???:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W sprawie mikro pęknięć na tarczach napisałem zapytanie do Firmy EBC, wraz z stosownymi zdjęciami w dużej rozdzielczości. Dostałem oto taka odpowiedz:

 

Nie ma powodów do obaw. Te mikropęknięcia na tym poziomie nie są groźne! jest to pęknięcie bardzo powierzchowne i nie ma wpływu na osłabienie struktury całej tarczy, tymbardziej jeżeli nie ma Pan innych problemów z hamulcem! Jeżeli przez kilkaset kilometrów będzie jeździł Pan spokojnie bez mocnych hamowań tarcze wrócą do normalnego wyglądu!

 

Mirek Korbiel

 

No to teraz na te tarcze jakieś wyczynowe klocki dam :) Prawie na pewno będą to YellowStuff, powinny z 30 okrążeń przeżyć w połączeniu z oponą slick, na Torze Poznań podczas nadchodzącego ALT-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...