Skocz do zawartości

Tablet w Foresterze


skuti411

Rekomendowane odpowiedzi

Stoję przed takim dylematem, bo padło mi radio w Toyocie. W zasadzie temat uniwersalny, niezależnie od modelu czy marki samochodu.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka

Zamówiłem najtańsze radio na ali, uprzednio wyszukałem test na internetach, wygląda ok, działa na filmiku też ok. W zasadzie nie potrzebuje nawigacji, tylko mp3 głównie. A chce zeby było 2DIN. https://www.youtube.com/results?search_query=7010b+radio tylko model 7018B, ale wygląda prawie identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2018 o 15:19, ewemarkam napisał:

A panowie myślał ktoś nad montażem po prostu radia z Androidem? Wydaje mi się praktyczniejsze ale droższe od samego tabletu.

Wysłane z mojego M2 Mini przy użyciu Tapatalka
 

Myślał i założył da///m, przesuń wczesniejszą stronę do samej góry a zobaczysz jego post z wklejonymi zdjęciami.

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.07.2018 o 19:31, ada///m napisał:

Też chciałem zamontować tablet ,

Ale biorąc pod uwagę problemy, zdecydowałem się na chińczyka.

Wszystko śmiga tak jak chciałem:)

 

20180723_185637.jpg

20180723_190656.jpg

20180723_185905.jpg

20180723_185956.jpg

Jaką wersję Yanosika używasz? Bo na moim EUnavi w sklepie Play pokazuje komunikat, że wersja niezgodna z moim urządzeniem. Próbowałem instalacji najnowszej wersji Yanosika bezpośrednio z pliku .apk ale nie chce się zainstalować. Udało mi się zainstalować jakąś starą wersję 2.xxx ale nie widzi połączenia internetowego przez hotspot z telefonu i cały czas pokazuje ten błąd i nie ostrzega przed zagrożeniami.

Widzę że masz przednią kamerkę, dokupowałeś czy miałeś w zestawie? Ja dostałem gratis tylną, tylko jeszcze nie montowałem. Kupiłem Eunavi 2Gb Ram, 16Rom, z wyglądu identyczne jak twoje, tylko dodatkowo mam wyjście na kartę microSD na panelu przednim pod przyciskami. Zapłaciłem 703zł z wysyłką z Polski i paczka była w ciągu 3dni, a miała iść z chin do 18dni ;)

https://m.aliexpress.com/item/32661663473.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&productId=32661663473&productSubject=Eunavi-7-2-Din-Android-7-1-quad-core-universal-double-din-car-radio-gps-navi&spm=a2g0s.9042311.0.0.2ed65c0fJnBjhi

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2018 o 16:40, BazaN napisał:

Napiszcie właśnie o opcji rejestratora w tych chińskich radiach na androidzie, jaką kamerkę potrzeba i czy to przez jakąś apkę się ogarnia? Jest opcja zapisu z tylnej kamerki?

Na alliexpress można za dodatkową opłatą mieć kamerkę przednią, apka jest wbudowana, ewentualnie można rejestrować z Yanosika (niestety na moim urządzeniu Yanosik nie jest możliwy do zainstalowania ze sklepu Play.) Tylna kamerka jako rejestrator chyba odpada bo ma te linie pomocnicze do parkowania.

21 godzin temu, Yanas napisał:

I jak z jakością audio w tym Eunavi?

Napiszę tak, miałem na tych samych głośnikach zamontowanego Sony MEX-n5000bt i nie ma co porównywać, dźwięk na Sony był lepszy VIA bluetooth, z USB. Potrafił więcej wycisnąć z tych głośników. Eu navi ma opcję loudness i korektor chyba 10 czy 12 pasmowy. Jakimś audiofilem nie jestem mi to narazie wystarcza, planuje zmienić głośniki przednie może będzie lepiej grało.

Narazie walczę z zainstalowaniem Yanosika, Rysiek też nie działa na tym sprzęcie. Nie wiem czy to wina systemu czy sprzętu (procesor)

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący dylemat. W swoim dotychczasowym Forku miałem stację multimedialną Pioneer, dedykowaną do systemu iOS, która bardzo dobrze współpracuje z iphonem (usb/bluetooth). Plan byl taki, żeby po zmianie wozu, przenieść stację do tego nowego. Jednakże w zakupionym niedawno forku (2.0XT '05) bardzo mi się podoba oryginalne radio 2 din  - jest wygodne w obsłudze, estetyczne i jakoś nie chce mi się go wywalać ;)  Koszt tego jest taki, że nie  mogę odtwarzać muzyki ze spotify, na czym mi mocno zależy.

Pytanie brzmi - czy da się uzyskać taką konfigurację, że montuję tablet i łączę go z tym radiem - najlepiej przez USB. Czy da się to jakoś w miarę ławo uzyskać czy nie obejdzie się bez mocniejszego rzeźbienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, raveout napisał:

Mam następujący dylemat. W swoim dotychczasowym Forku miałem stację multimedialną Pioneer, dedykowaną do systemu iOS, która bardzo dobrze współpracuje z iphonem (usb/bluetooth). Plan byl taki, żeby po zmianie wozu, przenieść stację do tego nowego. Jednakże w zakupionym niedawno forku (2.0XT '05) bardzo mi się podoba oryginalne radio 2 din  - jest wygodne w obsłudze, estetyczne i jakoś nie chce mi się go wywalać ;)  Koszt tego jest taki, że nie  mogę odtwarzać muzyki ze spotify, na czym mi mocno zależy.

Pytanie brzmi - czy da się uzyskać taką konfigurację, że montuję tablet i łączę go z tym radiem - najlepiej przez USB. Czy da się to jakoś w miarę ławo uzyskać czy nie obejdzie się bez mocniejszego rzeźbienia?

Są moduły bluetooth audio które wpina się w kostkę ISO bez wystających i placzących się kabli.

http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=6802669919

Edytowane przez yaroz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

1.Chińskie radio

2. Musisz mieć daszek 2din ( ciężko dostępny w Polsce a jak już jest to za duża kasę)

3. Wyciągasz schowek, montujesz mocowania radia 2 din które dostajesz do daszka, oryginalną wiązkę z radia wraz z przejściem z Subaru do kostki iso przeciągasz pomiędzy kanałami wentylacyjnymi i podłączasz do chińczyka:yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym chińskim radiem to uczulam. Kupiłem do toyoty najtańszego chińczyka, fajnie gra, kamera cofania ma dość fajny obraz. Ramka żadna nie pasuje do nich, trzeba rzeźbić. Bo radia są ciut większe niż markowe. BT po przełączeniu z kamery na muzykę ścina, trzeba dać pauzę poczekać chwilę i puścić. Muzyka z USB czasem restartuje radio.

A droższe... koledze montowałem do volvo S60 dedykowane zamiast fabrycznego, zapłacił ponad 1500 pln za to. Radio z androidem 8 już, fajne ogólnie, jakieś z logiem belsee czy jakoś tak. Czekał 4 tygodnie, przyszło, zamontowałem mu to i.... po paru godzinach przestał działać GPS. Myśleliśmy że to antena, ale niestety po wymianie anteny to samo. Później jeszcze zweryfikował że nie działa DVD. Nie wiem jak się dogadał ze sprzedawcą z Chin, czy oddał radio czy dostał pieniądze za nie. Ale uczulam przed takimi zakupami. 

Nie wiem czy już o tym tu pisałem czy nie, ale lepiej wydać 1000 w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę jeszcze jeden pomysł dla osób myślących o tablecie w daszku: pomyślcie o Raspberry Pi.

 

Możliwości dużo więcej, można lepiej dopasować bo ekrany można kupić właściwie pod wymiar.

Co do audio to można dokupić prawie dowolnego zewnętrznego DAC'a pod USB i da to dużo lepszy wynik niż tablet.

No i jak komuś mało to do tego można podłączyć Ardruino z pinami analogowymi i wtedy zaczyna się zabawa (jak np sterowanie klimą z ekranu) :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszek można kupić tu za 65 USD, jednak koszty wysyłki do polski to ponad drugie tyle.

https://www.subarugenuineparts.com/spt-performance-pre-2008-forester-gauge-pod-housing-double-din-2003-2006-h0010sa950ml?parent=1577

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę powiedzcie mi jaka mam zadać apke na androida by zarządzać tabletem ? Chodzi mi o wyłączanie się po odłączaniu zasilania oraz włączanie po uruchomieniu auta ?
Szukam, szukam i już kota dostaje bo nic konkretnego mi w ręce nie wpadło :-( Przyznam ze szukałem Łamy ale play store nie mogę jej znaleźć :-(


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...