Skocz do zawartości

Tablet w Foresterze


skuti411

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się podzielić wiedzą w jaki sposób można zamocować tablet 7" w subaru forester 2006r. Najpierw kilka informacji co do użytych materiałów: mianowicie potrzebna jest płyta mdf lub pleksa o grubości najlepiej 1cm i wielkości co użyty tablet, uchwyty maskownicy głośnika szt 4, klej na gorąco no i tablet. Ja użyłem tableta Goclever Aries70 ponieważ miał dobrą cenę i sporo funkcji. Cały zestaw używam jako nawigacji ale najbardziej jako komputera pokładowego poprzez interfejs ELM327 bluetooth i apkę Torque lub inną. Używam zestawu również do sczytywania pomiarów czasu pętli z jazdy po torach za pomocą apki RaceChrono. Można korzystać z internetu (Areo2), oglądać filmy lub teledyski no i po dodaniu zew. Tunera DVB-T oglądać TV. Jak widać możliwości spore a i funkcjonalność też dobra bo zestaw można łatwo zdjąć i pobawić się zestawem w innym miejscu niż auto. Pomysł na całość zrodził sie po przeczytaniu kilku wątków:

http://www.accordklu...e-vi/?hl=tablet

http://forums.nasioc....php?p=39446050

http://www.subarufor...cd-screen-6084/

 

Może kilka zdjęć aby było wiadomo co i jak:

jlmz.jpg

l9b8.jpg

fm4i.jpg

r9i3.jpg

vbb0.png

Można również tablet zabudować oryginalną zabudową od navi ale tracimy możliwość wyjmowania i zabawy w domu.

5btp.jpgdolx.jpg

 

Tablet podświetla się sam jak uruchamiam auto za pomocą apki Tasker oraz usypia i wyłącza się po 15min jak zniknie napięcie na ładowarce. Całość jak to zrobić opisane na forum hondy accord.

Etui które jest w zestawie mocujemy do płyty mdf którą wycinamy lekko z zapasem tzn. góra i dół, a boki równo z etui. Uchwyty maskownic głośnika umożliwiają odpinanie płyty mdf razem z etui od oryginalnego schowka wtedy kiedy chcemy i dalej możemy korzystać z pełno funkcjonalnego schowka. Gniazda uchwytów maskownic głośnika mocowane są do schowka a wtyki mocowane są do płyty mdf. W schowku wystarczy wywiercić 4 otwory pod gniazdo maskownicy no i to samo z płytą mdf gdzie otwory będą mniejsze bo pod wtyki maskownicy. Wtyki maskownicy należy lekko zmodyfikować tzn. ściąć włoski aby zrobić w miarę okrągłe mocowanie fi 6. Następnie wklejamy je na klej do płyty mdf.

Jeśli coś pokręciłem w tym pisaniu proszę zgłaszać to wyjaśnię. Mam nadzieję że komuś się przyda i życzę miłej pracy. Nie pisałem o tym ale uważałem że to logiczne aby uchwyty w płycie i w schowku się pokrywały w taki sposób aby można było mocowanie zdejmować.

Edytowane przez skuti411
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie jest podłączone z przewodów zapalniczki. Ładowarkę 12V która była w zestawie podłączyłem do dodatkowego gniazda zapalniczki zamontowanego pod popielniczką. Oczywiście trzeba zdjąć osłonę mieszka biegów. Kabelek przeciągnąłem do schowka jak również kabelek z końcówką jack i czincz do radia od tyłu aby można było mieć dźwięk w głośnikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Świetna sprawa, właśnie czegoś takiego szukałem. Dzięki za ten post i linki go hondaklub. Chciałem dopytać jak tablet sprawuje się w zimie gdy zostawisz go w samochodzie? I jeszcze jak rozwiązane jest podpięcie go do radia, czy trzeba coś przerabiać? 

Jestem zainteresowany zamontowaniem na stałe w budce jaki tablet byłby najlepszy rozmiarowo oczywiście przy zachowaniu funkcjonalności auto ON/OFF.

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Swego czasu używałem w Forku Ia ipad 2 lekko wypierał sie miedzy schowkiem, a zamknieciem i był nie do ruszenia. Duza navi i stacja multimedialna w jednym nawet wejscie do ładowarki sie ładnie zgrywało.

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po kilku podejściach wreszcie udało mi się zdemontować budkę. Trzeba zdjąć licznik wtedy mamy dostęp do jednej śrubki z prawej strony, zabezpieczającej daszek. następnie na siłę wydzieramy budkę do góry ja pomagałem sobie dużym płaskim śrubokrętem, który włożyłem pod spód budki i podwadzałem żeby równo się unosił. Najpierw lewa strona przód później prawa i na końcu tył. 

Teraz pozostaje znaleźć odpowiedni rozmiar tabletu. 

 

2015-04-29%2016.01.34_zpsb6kl2vx9.jpg2015-04-29%2016.01.20_zpsbzeomh2t.jpg2015-04-29%2016.01.29_zpswhjgxuib.jpg

Edytowane przez yarro
  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

kto zna apke na androida do sterowania zasilaniem tabletu tak by włączał się wyłączał automatycznie po podaniu zasilania z samochodu? 


Przy zabudowanym tablecie jest problem z pogodzeniem zasilania z możliwością wgrania czegoś z zewnątrz na tablet. Jak podłączy się zasilanie przez usb to nie ma możliwości podpięcia się do tabletu za pomocą kabla (jest tylko jedno usb), myślałem że stosując rozdzielacz/spliter załatwię sprawę lecz przez takie urządzenie nie działa zasilanie.  Ma ktoś pomysł jak sobie z tym poradzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Dzięki za pochlebne opinie  :)

Tablet to Philips PI3210GB1/58  kupiony w biedronce za 275 zeta. Idealnie pasuje do otworu po ekranie. No może jest z 2 mm za wysoki przez co do górnej i dolnej listwy tabletu trzeba wciskać palucha bo obudowa zabiera dostęp. Mocowanie jak na zdjęciach, trochę druciarnia ale każdy może spróbować czegoś innego. Po całej tej instalacji znalazłem w markecie budowlanym jakieś plastiki które wydawały mi się lepszym rozwiązaniem, niestety nie pamiętam co to było (jak by ktoś chciał wiedzieć mogę ewentualnie poszukać raz jeszcze). Przy montażu idealna jest szlifierka modelarska(taka mała wiertareczka z elastycznym przegubem do końcówek) nacinałem nią szpary pod aluminiowy płaskownik. Piankowa podkładka jest po to by tablet nie przesuwał się w czasie użytkowania. Konieczne kątowe przyłącza micro usb oraz słuchawkowe mini jack ze względu na małą ilość miejsca z boku tabletu. Do tego ładowarka na 2,4A podłączona gdzieś tam w dole przy nogach. Moje CD zepsuło się i to mnie zmobilizowało do takiego rozwiązania z tebletem, ponieważ nic w zamian za fabryczne radio nie pasuje mi wizualnie. Budka jest zaizolowana bo bateria latem nagrzewa się do wysokich temperatur, rozwiązanie to jest niestety nie wystarczające na największe upały, mam pomysł ze zrobieniem otworów w przewodach nawiewowych środkowej konsoli tak by latem chłodziły a zimą dogrzewały baterię tabletu. 

///// sorki .....reszta opisu i zdjęcia w najbliższym czasie bo brakuje mi już czasu////

post-1810-0-86854600-1437766551_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... cd

Budka ma zrobiony mały otwór w celu awaryjnego włączenia tabletu. Urządzenie włącza się automatycznie po podaniu zasilanie i usypia po wyłączeniu, odpowiada za to program Autosleeper. Nie wiem jak inni którzy zmontowali taki układ ale u mnie największy problem to zasilanie, prąd zbyt szybko znika z baterii w czasie postoju i cały czas mam problem z załadowaniem go. Może to wina tabletu a może czegoś innego. Mam założoną kartę Aero2 co daje dostęp do internetu, możliwość nawigowania z Google oraz korzystania ze Spotify.

post-1810-0-28401200-1437962133_thumb.jpg

post-1810-0-24049900-1437962144_thumb.jpg

post-1810-0-69401900-1437962160_thumb.jpg

post-1810-0-99574400-1437962189_thumb.jpg

post-1810-0-44419400-1437962207_thumb.jpg

post-1810-0-42175300-1437962220_thumb.jpg

Edytowane przez yarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...