Skocz do zawartości

!!! Potrzebna POMOC Forum / Akcja "swój" w potrzebie - koniecznie zobacz!!!


carlos-wrx

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

 

Zwracam się do Was dziś z prośbą i apelem. Kilkanaście godzin temu dowiedziałem się o tragedii, która dotknęła jednego z Nas.

 

Zadzwonił do mnie Marek Kluszczyński "Maras" (MTS Dzierżoniów). Potrzebuje naszej pomocy!

 

Marka od zawsze pamiętam jako człowieka niezłomnego o bardzo mocnym charakterze, który niejedno w życiu już przeszedł i niejedną przeszkodę pokonał. Mieliśmy wielokrotnie okazje rozmawiać o tym co za nami, o trudach, o przyjemnościach , o sukcesach i o porażkach, dla wielu z nas jest przyjacielem i wzorem, dlatego w takich momentach nie może zostać sam.

 

 

Chodzi o 9 letnią siostrzenicę Marka - Alicję, która w Wigilie dowiedziała się że jest chora na nowotwór.

 

 

 

Ziarnica złośliwa, czyli choroba Hodgkina lub tak zwana limfogranulomatoza, dotyczy

 

głównie ludzi młodych, pomiędzy 20. a 30. rokiem życia.( Ala ma dopiero 9 lat ) Choroba

 

częściej rozwija się u mężczyzn niż u kobiet. Choroba Hodgkina jest chorobą

 

nowotworową charakteryzującą się nowotworowym rozrostem komórek ­ na początku w

 

węzłach chłonnych, a następnie, w miarę rozwoju choroby, w innych narządach.

 

Uwzględniając zaawansowanie choroby, jej przebieg można podzielić na cztery okresy,

 

gdzie okres I oznacza wystąpienie komórek nowotworowych w węzłach chłonnych, a

 

okres IV jest równoznaczny z przerzutami na wątrobę, śledzionę, płuca, szpik kostny oraz

 

inne narządy.

 

 

 

Powrót do zdrowia obserwowany jest u 95% pacjentów znajdujących się w stadium I

 

choroby i u około 50% pacjentów w stadium IV. Należy pamiętać, że zawsze istnieje

 

jednak ryzyko nawrotu. W przypadku braku remisji albo wznowy stosuje się nowoczesne,

 

eksperymentalne programy chemioterapii oraz megachemioterapii połączonej z

 

autologicznym przeszczepem szpiku kostnego. Leczenie chirurgiczne obecnie ma

 

niewielkie znaczenie.

 

 

 

Chłoniak Hodgkina jest uleczalny u 80% chorych, u których wykryto chorobę we

 

wczesnym stadium.

 

 

 

Reasumując: Pomagając Ali i jej zrozpaczonym rodzicom, chcemy uzbierać taką pulę

 

pieniędzy, aby mogli zapukać w odpowiednie drzwi i zapewnić nie 50% lecz 95%

 

wyleczenia, gdzie Ala będzie mogła być zakwalifikowana do eksperymentalnego programu

 

chemioterapii.

 

 

 

 

 

Jak to bywa w takich sytuacjach i dobrze że tak się dzieje, człowiek, który szuka pomocy zawsze zwraca się z nadzieja do ludzi, którzy są dla Niego ważni oraz mogą realnie pomóc.

Potrzebne są środki na leczenie małej, Marek powiedział, że nigdy się nie poddadzą i będą walczyć, a ja twierdze że trzeba jak najmocniej tą walkę wspierać. Wielu z Nas ma dzieci i chyba nawet nie chce wyobrażać sobie , co sam by robił w takiej sytuacji.

 

 

Jak zwykle w przypadku walki z nowotworem, najważniejszy jest czas, dlatego chcemy ruszyć z akcją wsparcia niezwłocznie.

 

 

Akcja wstępnie została podzielona na trzy, niezależne od siebie etapy.

 

1.

 

- podamy tutaj numer konta Fundacji, wraz z numerem KRS dla możliwego przekazania 1% podatku na pomoc dla Alicji.

 

xdl4.jpg

 

ptpv.jpg

 

- poniżej numer konta, dla wpłat bezpośrednio do rodziców Alicji - mam nieodparte wrażenie, że ten sposób przekazania darowizny, jest zdecydowanie szybszy i zostanie efektywniej spożytkowany

 

 

 

Karol Głuch

 

60 9527 0007 0040 8255 3000 0001

 

w tytule: Dla Ali

 

 

 

 

2.

 

- w podforum w dziale Ogłoszeń - staramy się intensywnie pozyskać rzeczy, które wystawimy tam na sprzedaż, a cały dochód zostanie przekazany na leczenie "małej"

 

- liczymy na to, że wy również znajdziecie w swoich skarbcach rzeczy, które możecie sprzedać we wspomnianym podforum, a pozyskanymi środkami wspomożecie akcję

 

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/forum/47-oddam-skarby-dla-swojego/

 

 

 

3.

 

- podjęliśmy już działania w celu zorganizowania eventów torowych, a całość zebranych kwot z organizacji tych przedsięwzięć, zostanie również przekazana na wsparcie walki z chorobą.

Czekamy na odpowiedzi odnośnie możliwych terminów i dostępności obiektów. Wszelkie informacje dotyczące eventów będą przekazywane poprzez Forum.

 

 

 

 

Wielu z nas zwracało się do Marasa o pomoc w sprawach dla nas dramatycznych, związanych z Subaru ale również dotyczących naszego życia a Maras nigdy nie pozostawiał nas samych sobie.

 

 

Nie jestem dobry w przekazywaniu takich informacji, ale nie zawsze jest tak jakby to sobie człowiek wymarzył.

FORUM niejednokrotnie już okazywało swoją siłę, kiedy trzeba było pomóc - pomagało, i na to liczę również teraz!

 

 

 

Apeluje do Was o aktywne włączenie się do akcji i wsparcie na tyle ile jest to dla Was możliwe.

 

Liczy się każda złotówka!!

 

 

 

Dla osób które myślą , że jest to tylko czcze gadanie, puste frazesy bez pokrycia - odsyłam do tego miejsca.

 

http://www.forum.sub...25#entry1835792

 

Tym razem też się uda!

 

Czekam na wszelkie sugestie z Waszej strony, czekam na nowe pomysły oraz oczywiście namawiam do pomocy.

 

Carlos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przelew poszedł , na 1% podatku trzeba bedzie poczekac, czekam na podforum "sprzedam " trcohe tam gratów wystawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- poniżej numer konta, dla wpłat bezpośrednio do rodziców Alicji - mam nieodparte wrażenie, że ten sposób przekazania darowizny, jest zdecydowanie szybszy i zostanie efektywniej spożytkowany

 

 

Karol Głuch

 

60 9527 0007 0040 8255 3000 0001

 

w tytule: Dla Ali

 

Wyślę przelew na powyższe dane. IMO konto bezpośrednie będzie zawsze lepsze i szybsze.

 

Co do eventów, to zawsze chętnie. Może też jakaś licytacja jakiegoś gadżetu? Może Carfit może załatwić jakiś autograf Roberta albo inny kawałek chlapacza z samochodu RK? ;) Licytacja mogłaby nawet odbyć się na Forum.

 

Tym razem też się uda!

 

Oczywiście że tak! :) Trzymam kciuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może Carfit może załatwić jakiś autograf Roberta albo inny kawałek chlapacza z samochodu RK? ;) Licytacja mogłaby nawet odbyć się na Forum.

 

Jest taki plan , natomiast z Robertem bede sie widział dopiero za miesiac , ale z pewnoscia cos wymysle fajnego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się dołącze 10% ze sprzedaży moich gratów z działu sprzedam przelewam na koto.

 

Zdrowia i szczęśliwego happy endu życzę.

Edytowane przez muzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do Carfita, bo napisaliście o jakimś gadżecie od Roberta Kubicy. Odezwałem się do znajomych, może uda się zrobić dział licytacji "rajdowych"? Mam już obiecany jakiś gadżet od Roberta Lucasa (jutro odbieram), myślę, że Wojtek "Siemanko" Chuchała też coś da, może jeszcze inni znajomi kierowcy...

 

No i parę groszy też pójdzie oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FORUM niejednokrotnie już okazywało swoją siłę, kiedy trzeba było pomóc - pomagało, i na to liczę również teraz!

POMOŻEMY!

1% na 100% :D

Coś innego też się wymyśli ;)

 

@@carlos-wrx, skoro eksperymentalna terapia przewiduje przeszczep szpiku, to czy nie potrzebni są również dawcy?

Zachęcam wszystkich do przeczytania posta i pomocy innym w niematerialnym wymiarze: http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/59901-forumowi-krwiodawcy-razem-ratujemy-zycie/page__st__50#entry1949708

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, że już ruszyło. Pomagaliśmy wielu osobom z forum, były też akcje dla zupełnie lub prawie obcych. Tu temat dotyczy jedną z najbardziej cenionych i rozpoznawanych osób na naszym forum. Liczę, mało tego , WIEM że akcja będzie rekordowa !!!!

 

Parę technicznych uwag.

- zaświadczenie faktycznie jest słabo czytelne

- jeśli macie kontakty do znanych rajdowców którzy mogliby coś ofiarować, podpisać to jestem pewien że uda się to zlicytować za dobre pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za szybki odzew i reakcję, proszę wykorzystajcie swoje prywatne znajomości lub metody o których nie wiemy :), a może uda się zdobyć parę "rarytasików" na aukcje/sprzedaż.

 

Tym którzy już przelali środki, w imieniu Marka dziękuję, oraz namawiam kolejne osoby do ofiarowania pomocy.

 

Poprosiłem już o scan zaświadczenia w lepszej jakości, jak tylko otrzymam, umieszczę w tym wątku.

 

 

...zgadza się, Marek zawsze był kims szczególnym dla Forum i forumowiczów, dlatego także liczę na mocny odzew w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś przelew tez wkrótce puszcze ale mogę zaoferować inną pomoc. Pracuje w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym i mamy u nas jeden z lepszych w Polsce oddziałów onkologii dziecięcej (zresztą na całą Polske jest ich tylko kilka) prowadzonych przez konsultanta krajowego prof. Kowalczyka. Gdyby zaistniała potrzeba konsultacji medycznej, oceny badan obrazowych, strategii leczenia, ewentualnie znalezienia kogoś kto specjalizuje się w ziarnicy - służę pomocą i kontaktem, znam osobiście kilku dobrych hematologów. Zawsze lepiej zaśięgnąc opinii w kilku miejscach zanim rozpocznie sie jakieś działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...