Skocz do zawartości

Nawigacja nowego typu (XV, Forester, Outback) - tips & tricks


Krogulec

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

Witam,

 

Czy ktoś wie dlaczego nowy Forester XT MY2014 ma stare mapy Q3 2012 a nie najnowsze?

 

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/newCatalog?view=item&salesPackageCode=100427

 

I tak dopłaciłem do nawigacji i najmniej oczekuję że mapy będą najnowsze a nie od razu wydawać 219 euro na "update". Czy ktoś sprawdził z ToolKit-a czy są nowsze?

 

Dzisiaj odbieram mój XT no i porozmawiam w ASO o te mapy.

 

Pozdrawiam,

 

Tiho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co widać to pojawiły się aktualizacje. wcześniej na stroce którą wskazujesz była data Q3 2012 a teraz widzę ze jest 2013/2014.

Myślę ze standardowo będą się upierać że dostaniesz mapy takie z jakimi wyszedł z fabryki(chociaż navi jest chyba montowana po zdjęciu z promu)

 

Niestety tak działa większość firm poza jakimiś wyjątkami które dają jakiś czas aktualizacji gratis(chyba tomtom w mazdzie tak ma).

 

pozdrawiam

piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

No i o to chodzi! Napisałem do ASO że są nowy mapy odpowiedz była taką:

 

"Najnowsze mapy w Subaru to III kwartał 2012 roku."

 

Sorry ale się nie zgadzam! Jak dla mnie nowy samochód powinien być z najnowszych mapach! :)

 

Darmowy voucher będzie jak najbardziej użyteczny! :)

 

Pozdrawiam,

 

Tiho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu,

 

to co ja mam powiedzieć kupiłem drugiego Forka w US, a co za tym idzie w ogóle nie mogę korzystac z audio/navi bo mapy tylko stany i kanada, język tylko amerykański/hiszpański/portugalski a radio tylko nieparzyste...he he.

Ale za to jak się fajnie jeździ no i te 250KM. No jest się czym cieszyć.

Największą jednak wada tego forka jest brak BULGOTU :-(

 

Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem TomTom czy Garmin! :)

 

Chciałbym zrobić backup kartą SD z nawigacją przez Subaru NavTool i nie działa. Program nie znajduję kartą ale kartą jest widoczna w Windows Explorer. Prawie jestem pewien że mapy są Q3 2011 a nie 2013! Dla mnie nowy samochód z MY14 powinien mieć najnowsze mapy!

 

Jakieś pomysły?

 

Pozdrawiam,

 

Tiho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj nanowsza wersje Tool'a. U mnie wszystko dziala. Posdobno sa klopoty z czytnikami zewnetrznymi kard.

W sklepie internetowym sa mapy nazywane 2013/2014 za jedny 219€.

To co robi Subaru z nawigacja i z mapami to kpina. W USA podano ich do sadu za sprzedaz samochodow ze starymi mapai i pierwsza aktualizacje map ludzie dostali za darmo.

 

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Podbiję - czy jakiś adres sensowny ktoś ma w Wawie albo gdzieś niedaleko, żeby sklonować kartę i zastąpić na niej mapy europejskimi? Może być na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzialem tylko i wylacznie ze wzgeldu na kamere cofania i inne elementy wyposazenia.

bylo trzeba brac  comforta w wersji navi oferowanego przez niektore salony z kombajnem multimedialnym kenwooda na nawigacji garmin do ktorej update wychodzi co pol roku.No chyba ze szyber+ skora + keyless to byl must have ( bo oprocz tego niczym sie te wersje nie roznia chyba)...

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od ludzi sprzedających części do najnowszego forka dostałem propozycje za 2,5k zakup europejskiej stacji HK z mapami EUROPY, jak myślicie warto?
W międzyczasie zakupiłem w stanach kopie matki SD. Audio działa przyzwoicie, telefon z książką działa, system głośnomówiący tez, obsługa audio z kierownicy Działa.
Filmy DIVX nie, oryginalne filmy na DVD tez nie, jakiekolwiek pliki video też nie, czy w takim układzie w ogóle warto kupować ori stację multimedialną? A może to wina rożnych PAL/SECAM lub innego dziadostwa ze my w EU używamy innych rozszerzeń plików przez co stacja nie może ich obsłużyć choćby i chciała?

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...od ludzi sprzedających części do najnowszego forka dostałem propozycje za 2 zakup europejskiej sstacji HK z mapami EUROPY, jak myślicie warto?

W także abym międzyczasie zakupiłem w stanach kopie mmatki SD. Audio przyzwoicie,telefon działa, system głośnomówiący tez, obsługa audio z kier. Działa.

Filmy DIVX nie, ooryginalne filmy na DVD tez nie,czy w takim układzie w ogóle warto kupować ori stację multimedialną?

Napisz, jak jest wyceniania, to napiszę Ci czy warto. :) Ja osobiście jestem zdania, że lepszym rozwiązaniem jest dołożenie np. CS9320 opartego o Androida do oryginalnego wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz zatem 2,5k za ori stacje EU podobno wyjeta z forka dit EU.

Sorry, chyba się jeszcze dobrze nie obudziłem. Cena jest mocno przesadzona. Myślę, że w tej cenie dostaniesz rozwiązanie z nawigacją, MP3, divx, a nawet DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Myślę, że w tej cenie dostaniesz rozwiązanie z nawigacją, MP3, divx, a nawet DVB-T.

jakiegos firmy krzak napewno . Markowego czytaj kenwood, sony, alpine ciezko bedzie i watpie aby w tej kwocie cos nowego i sensownego znalezc. Do tego dochodzi dokupienie przejsciowki zeby dzialaly przyciski z kierownicy i byc moze ramki wyswietlacza + montaz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Myślę, że w tej cenie dostaniesz rozwiązanie z nawigacją, MP3, divx, a nawet DVB-T.

jakiegos firmy krzak napewno . Markowego czytaj kenwood, sony, alpine ciezko bedzie i watpie aby w tej kwocie cos nowego i sensownego znalezc. Do tego dochodzi dokupienie przejsciowki zeby dzialaly przyciski z kierownicy i byc moze ramki wyswietlacza + montaz .

 

Jak odróźniasz elektronikę firmy krzak od markowej, po znaczku na obudowie, czy po cenie jaką cała banda pośredników kroi z klienta końcowego? Jakoś tyle ludzi jeździ z "krzakowymi", kupionymi za 400-500$ i nie narzekają. Chińczyk potrafi wyprodukować wszystko, a jakość jest uzależniona jedynie ceną, jaką chce zapłacić klient. Podjedź do dowolnej firmy Car-audio i pogadaj, to nic nie kosztuje, a może pozwoli Ci uzupełnić wiedzę. Potem możesz kupić w takiej firmie (przepłacając za "gwarancję") lub to samo zamówić np. z Alliexpress za np. 30,50, a czasem 100% mniejsze pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karas

 

dobrze zatem, obecnie mam ori HK wykorzystuje jakieś 20-30% możliwości jakie daje ta stacja. Po zakupie ori EU będę korzystał z 60-70% bo jak sami mówicie mapy to my mamy stare w tej navi. Zatem wraca temat stary jak ... czyli jak w moim drugim SFXT MY07 ściąganie map z toyoty, volvo, LR by mieć na czym sie poruszać. A może olac i na czas podróży wyciągać ze schowka tablet 10.1 tab4( akurat taki mam) i mieć w pompce cala te nawigacje. Tylko to radio dobry dźwięk a stacji niewiele  :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może olac i na czas podróży wyciągać ze schowka tablet 10.1 tab4( akurat taki mam) i mieć w pompce cala te nawigacje

tez jest to jakas opcja . Na twoim miejscu troche bym sie potargowal ze sprzedawca - na te oem nawigacje raczej nie ma zbytu a tak byc moze subaru w niedlugim czasie wypusci jakis update

 

 Skoro tak myslisz to dlaczego kupiles Subaru a nie Dacie za 1/2 ceny- W Daci jakosc jest , gwarancja jest nic tylko kupowac :)

Żony muszę spytać. Na pewno nie dla marnej elektroniki. :)

 

elektronika jak elektronika jak widzisz dla niektorych - patrz twoja zona liczy sie znaczek/design-wyglad/latwosc obslugi/przywiazanie do marki-prestiz/ i pare innych dupereli zwiazanych z zakupem marki premium a krzak :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A może olac i na czas podróży wyciągać ze schowka tablet 10.1 tab4( akurat taki mam) i mieć w pompce cala te nawigacje

... a tak byc moze subaru w niedlugim czasie wypusci jakis update

 

Jaaaasne. Tak samo jak wypuszcza updaty map do nawigacji? :) Przy obecnym tempie zmian na drogach Europy, mapy sprzed roku już są nieaktualne, a Subaru raczy nas mapami mocno starszymi za nieporównywalnie większą kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...