Jump to content

TENERYFA - apartament do wynajęcia czerwiec - wrzesień 2014 !

ukiman
 Share

Recommended Posts

Wiem, że to nie dział ogłoszeń, ale jest to case z cyklu nietypowych (po przewiezieniu naszego OOOO już drugi), dlatego chyba będzie to dobre miejsce :)

Czy ktoś z szanownych Forumowiczów byłby zainteresowany spędzeniem dłuższych wakacji na Teneryfie?

Na przykład od czerwca do września (takie „studenckie” wakacje)? :)

Mamy wynajęty bardzo fajny, spory apartament w najlepszej dzielnicy wyspy - El Duque, niedaleko plaży i pełnej infrastruktury, dookoła 5* hotele. Słońce zapewnione :)

Apartament to duplex, 2 poziomy, 160 metrów, 3 sypialnie plus duży salon, kuchnia, 2 łazienki, garderoba, 3 tarasy, bardzo zadbany kompleks kiludziesięciu większych i mniejszych apartamentów, jedno- i dwupoziomowych. Bez problemu pomieszczą się nawet 2 rodzinki lub jedna większa. W kompleksie jest basen. Jest ultrabezpiecznie, wszyscy się znają (w większości anglicy, niemcy, duńczycy), mieszkają tutaj na stałe.

Wynajęcie takiego apartamentu jest właściwie niemożliwe, ogłoszeń o takim wynajmie po prostu nie ma. Na short-term nie ma szans, czasami pojawia się jakiś long-term raz na rok i znika w kilka godzin. I właśnie dlatego, że szarpnęło nas na bardziej egzotyczną podróż w tym okresie … po prostu szkoda nam odpuścić ten apartament, ponieważ chcemy wrócić tutaj na początku października i zostać co najmniej na kolejną zimę.

Wpadliśmy więc na pomysł „podwynajęcia” tego mieszkania na wskazany okres. Potrzebujemy pewnej osoby / rodziny, która będzie zainteresowana taką przygodą, a przy okazji jest na tyle poważna, że można będzie jej zaufać. Stąd pomysł napisania na forum, które nas jeszcze nigdy nie zawiodło ;)

Skorzystają na tym obie strony. Wy, z uroków piękna wyspy, rewelacyjnej pogody (w Polsce w tym roku na wakacje pewnie znów będzie lało...), a my na „przetrzymaniu” apartamentu dla nas przez wakacje.

Taki okres pozwoli z pewnością lepiej poznać wyspę, niż z hotelowego lobby. Pełna swoboda mieszkania „u siebie”. Bez problemu można tutaj wynająć za stosunkowo nieduże pieniążki samochód – albo na cały pobyt, albo na krótszy termin. Jest pełna cywilizacja, bez strachu :)

Pomożemy wszystko „poustawiać”, poopowiadamy o wyspie, doradzimy.

W grę wchodzi rekomendacja takiej osoby dla naszego najemcy, który podpisze umowę na wyznaczony czas, wpłaci kaucję, stanie się najemcą - słowem, my na tym nie zarabiamy :)

Pomyślcie! Prawdziwa przygoda na wakacje!

Szczegóły, zdjęcia, warunki finansowe na PW – zapraszam!

Ah, dodam, że oczywiście jest pełne wyposażenie, jest również Internet (stałe łącze)!

Dla kogoś kto może popracować w trybie homeoffice - jak znalazł! Albo na przykład nie musi pracować w ogóle ... :biglol:

Edited by ukiman

Okolica jest Premium, apartament również - byłem u Ukiego już dwa razy z rodziną i bardzo chętnie pojadę kolejny raz, niestety nie dam rady aż na 3 miesiące, a jak Uki nei znajdzie chętnego to zapewne na jakis czas w ciemno bym wynajął dla siebie i dzieci.

Polecam :thumbup:

Bardzo fajne osiedle, mieszkanie, okolica i klimat ;) Gdybym mógł mieć 3mies homeoffice...

Wysłałem PW i mógłbym pomyśleć o miesiącu wynajmu. O ile to wchodzi w grę i Uki rozważyłby taką opcję? Jeśli tak, to może wtedy ktoś inny weźmie na kolejne miesiące, lub 2-3 osoby po mieisiącu.

Oczywiście jest jeszcze pytanie o cenę. ;) W EU kryzys, więc mam nadzieję na dobrą cenę. :P

Poleciały zwrotki ... :)

Kryzys jest, ale nie na wyspach! :)

Tym niemniej, w mojej ocenie, cenę najmu mamy baaardzo dobrą, biorąc szczególnie pod uwagę ekstra okolicę.

Hej hej,

dla jasności - mieszkanie nie jest nasze (ale jest na sprzedaż, jeżeli ktoś byłby zainteresowany wydaniem pół miliona euro :)

Mamy umowę long term i właśnie wczoraj wpadłem na powyższy pomysł. Krótsze terminy, np. 1-2 tygodnie nie przejdą raczej (nie, na pewno nie przejdą), z czterech powodów:

- nie mam ambicji jednak brania na siebie aż takiej odpowiedzialności

- nie mam też ambicji zarobienia na tym procesie (choć pewnie by się dało :)

- umowa jest long term (mieszkamy tutaj już trzeci rok), a ja muszę cały proces jeszcze wytłumaczyć i skonsultować oraz uzyskać zgodę od naszych najemców

- w tej okolicy nie ma praktycznie w ogóle short-termów (m.in. dlatego, że ma być spokojnie, bez imprez do rana, itd. - pod tym względem nie ma taryfy ulgowej)

Przede wszystkim i absolutnie zależy mi na BEZPIECZEŃSTWIE całego pomysłu. Nie mogę wziąć na siebie zbyt dużej odpowiedzialności, nie chcę też zrobić kłopotu najemcom, ponieważ bardzo dobrze nam się współpracuje, dlatego założyliśmy te 4 miesiące i to, że osoba, która będzie korzystać w tym czasie z uroków wyspy i mieszkania, podpisze umowę bezpośrednio z właścicielami, wpłaci kaucję, itd. itd. Nic na gębę, nic na dobre oczy ... tylko w ten sposób ich przekonam.

Chcemy tylko "przetrzymać" mieszkanko, bo naprawdę drugiego takiego się na tej wyspie nie znajdzie - jesteśmy na bieżąco i obniżając cenę o 20%, dostaje się co najmniej 50% gorsze warunki, gorszą lokalizację, hałas, itd. Poza tym na pytania w licznych tutaj biurach nieruchomości (jest ich tyle ile sklepów :)) o "long term rent" dostaje się zwykle krótką odpowiedź "no have" :)

To jest ultra spokojne miejsce ... właściwie to tylko 3-4 apartamenty w całym kompleksie są wynajmowane. Sporo stoi pustych, czekając na swoich angielskich właścicieli, podczas 2-tygodniowych wczasów, raz do roku. Ale ... kto bogatemu zabroni?

Edited by ukiman

• 2 weeks later...

Up.

Z tego co wiem, wchodzi także w grę okres 1 miesiąca. Ale nie krócej.

to soraweczka w takim razie ...

w takim wypadku moja propozycja z PW wciąż aktualna.