Skocz do zawartości

Największe lodowisko w Polsce - Winter Open 2014


rallyholic

Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję naszej zimowej imprezy, która odbędzie się 15-16 lutego na zamarzniętej zatoce J. Śniardwy w miejscowości Nowe Guty. W sobotę zaplanowane są zawody w formule rallysprintu, natomiast w niedzielę otwarty trening. Do dyspozycji uczestników zostaną przygotowane dwa tory o łącznej długości ok. 5 km. Więcej szczegółów wkrótce na www.ak-mazurski.pl oraz na FB. Do zobaczenia!

post-1715-0-77704000-1390388788_thumb.jpg

Edytowane przez rallyholic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie, lod lepiej zamarza jak nie ma sniegu. ewentualnie niech posypie bezposrednio przed zawodami ;) na tej focie mi to wyglada na prawie 20 cm, JACO to fota z Nowych Gut? na poczatku stycznia jeszcze wydawalo mi sie to niemozliwe... rallyholic czy w sobote planujecie rowniez wolne przejazdy po zawodach?

Edytowane przez grygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro planuje zrobić odwiert na jeziorze Kinkajmy koło Bartoszyc bo ma 50cm do 2m max ... dodatkowo kumpel powierci zalew wiślany koło Kadyn a ponoć jest tam 30cm lodu.... a tam jest jak w Nowych Gutach 100m od brzegu woda po jajka ;) więc pole manewru jest spore i bezpieczne a dalej max 2m :) Myślę, że się nalatamy i to sporo :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rallyholic napisz jakie trasy planujecie, takie jak rok temu czy raczej jak 2 lata temu?

 

nie będę słodził, rok temu był... kibel, po co reklamujecie te impreze jako najwieksze lodowisko skoro:

- trasy były za krótkie, przez co momentalnie wyjezdzone zostały koleiny i popękał w nich lód, na wierzch wypłynęła woda hektolitrami

- trasa na ktorej byl mierzony czas przypominala raczej ciasny KJS, mimo że miejsca tam jest po horyzont, kto nie miał 4x4 mógł sobie co najwyżej pomarzyc o dobrym wyniku

 

Dlatego delikatnie sugeruje, aby zrobic dluzsza i luźniejszą trasę, jak 2 lata temu, KJS można sobie zrobić na parkingu, nie potrzebne do tego jezioro

 

DAJCIE LUDZIOM POJEEEEZDZIĆ!! NIE KIŚCIE SIĘ PRZY BRZEGU WOKÓŁ BECZKI...

 

piter_s

Edytowane przez piter_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie namiary na jakieś noclegi w tym rejonie ? Bez luksusów, czysto, ciepło za uczciwe pieniądze. :)

 

Jakbyś chciał w Olsztynie to mogę Tobie polecić znajomego, który ma latyfundium. Jeśli na Mazurach to szukaj normalnie w necie. Jest po sezonie, tak że nie powinno być problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy. Co do trasy tegorocznego Winter Open to tak jak napisałem, będą dwie próby o łącznej dł. Ok. 5 km. Być może uda się na niedzielę połączyć ją w jedną. Wszyscy pewnie oczekujecie kilkunastokilometrowych oesów, ale zejdzcie na ziemię. Jezioro to nie lotnisko, nikt o zdrowych zmysłach nie podejmie się organizacji imprezy na środku akwenu, gdzie głębokość wynosi kilkanaście metrów. Co w przypadku wypadku? Piotrek może zostaniesz dyrektorem zawodów i podejmiesz to ryzyko? Miejsce zawodów nie jest przypadkowe. Zatoka w Nowych Gutach to optymalne miejsce, gdzie głębokość oscyluje do 2 m. Z naszej strony zrobimy wszystko,aby zawody odbyły się sprawnie, bezpiecznie i w ciekawej konfiguracji. Na koniec jeszcze raz podkreślę. Jezioro to miejsce bardzo niebezpieczne! My staramy się ograniczyć to ryzyko do minimum. Na dniach pojawi się regulamin uzupełniający.Pozdrawiam! Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa była genialna w 2012 roku i nic więcej nie potrzebujemy żadnego śmigania po środku jeziora po prostu ciut większa prędkość czyli możliwość wrzucenia 3 biegu i zakręty dłuższe i szersza trasa niż rok temu a nie beczkolandia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta trasa była genialna w 2012 roku i nic więcej nie potrzebujemy żadnego śmigania po środku jeziora po prostu ciut większa prędkość czyli możliwość wrzucenia 3 biegu i zakręty dłuższe i szersza trasa niż rok temu a nie beczkolandia.

 

A tak w ogóle to głównie chodzi o możliwość jazdy. ;)

(czyli możliwość przejechania kilku okrążeń, a nie minuta jazdy i 20 minut w kolejce)

 

Trasy zarówno ciasne jak i szybkie mają swoje zalety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek wiem, ze organizacja tego to nie jest prosta sprawa, musicie trzymac sie wlasnie tych wszystkich regul aby ryzyko ograniczyc to minimum, ale o ile to mozliwe to postarajcie zrobic sie dluzsza petle z szybszymi zakretami w zeszlym roku rzeczywiscie najlepsza trasa byla ta nielegalna w trzcinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z roku na rok chętnych przybywa i ogarnięcie takiej bandy niewyżytych na pewno nie jest proste, do tego masa niedzielnych kierowców wjeżdża bokami :/ 2-3 lata temu było max 20 aut a z roku na rok ta liczba masakralnie rośnie. w 2010 czy 11r. 1 czy 2 auta w Okartowie były na kolcu a rok temu mało kto był bez kolca ... Oby pogoda dopisała a wszystko na to wskazuje i będzie przyjemnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że zrobienie 2 tras- pierwszej, szybszej dla tych którzy "chcą wrzucać trójkę" i drugiej, wolniejszej z ciasnymi beczkami dla początkujących (żeby nie przeszkadzali szybszym i byli w stanie okiełznać maszynę), byłoby najlepszym rozwiązaniem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...