Skocz do zawartości

legacy 1.8 '90 wtrysk jednopunkt?


Demon0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko bo mam sprzeczne informacje czy mój Sub jest na jednopunkcie a czytałem że takie wyszły czy tez wielopunkt bo napewno nie gaźnik choć na wielopunkt mi to niepasuje,nieznam się na silnikach ale z tego co widzę to niema tam widocznego rozgałęzienia na wtryski,jest wspólny kolektor , dodam że mam problem jeszcze z uszczelniaczami na wł korbowy gdyż w moim silniku jest tam zamontowana kopulka a na manualach jakie mam tego silnika niema.więc niemam jak sprawdzić jakie uszczelniacze muszę dokupić.

 

 

http://img153.imageshack.us/my.php?image=picrq2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha znalazłem naklejkę na silniku EJ-18S,z tego co czytalem to te silniki są montowane w Imprezach i są to wielopunkty,czy ktos spotkał się z tym? ewentualnie niech mi ktoś powie jak można rozpoznać z zewnątrz wielopunkt.Mogę dodać że w moim Legasiu jest jedna cewka wys.nap. i jedyne przewody docierające do cylindrów są to wys. nap. z mechanicznego rozdzielacza nap. umieszczonego na wałku rozrządu.Będe wdzięczny za jakąś odpowiedź.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik w Legacy 1.8 ma definitywnie wtrysk jednopunktowy, sam mialem takie auto. Natomiast Impreza 1.8 ma wtrysk wielopunktowy. Jak rozpoznac ? Wielopunktowy ma czter wtryskiwacze w kolektorze w poblizu swiec. Jednopunktowy ma jeden wtryskiwacz przy przepustnicy. Najlatwiej poznac po przewodach paliwa, jesli przewod idzie z filtra w poblize przepustnicy, to monowtrysk. Wielopunkt ma szyne paliwa przy kazdej parze cylindrow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo tak też myslalem ale wolalem się upewnić,a może wiesz jakie uszczelniacze musze zamówić na wałek rozrządu przód i tył po stronie kopułki,gdyz mam stamtad mały wyciek oleju.A wolałbym miec już nowe jak mi mechanik rozłoży silnik. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...