Skocz do zawartości

Outback H6 - grzejący się silnik


speed0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś ma/miał problem w grzejącym się (nadmiernie) silniku w Legacy Outback H6 - poprzedniej generacji? W upały powyżej 30st.C i włączonej klimie temp płynu dochodzi po 5 min jazdy do czerwonego pola. Po wyłączeniu klimy natychmiast spada w dół do stanardowego poziomu.

A co jeszcze dziwne przy tych objawach zaświeca się kontrolka VDC OFF, po czym jak temp spadnie to ona również gaśnie.

O co chodzi?

Pozdrawiam

speed0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobny problem w OBK 2.5(z temperaturą). Okazało się, że zabrudziła sie z zewnątrz chłodnica (chociaz tego nie było widać). Pomoglo jej wymycie. Jesli chodzi o kontrolkę VDC OFF to miałem 3 krotnie przypadek,że po zapaleniu nie gasła. Wystarczyło zrobić restart silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję - z chłodnicą spróbuję (dobrze rozuiem - mówimy o normalnym spłukaniu jej z zewnątrz, tak? - nic jej nie będzie?).No i która - z klimy czy układu chłodzenia.

A z tym VDC to faktycznie po restarcie gaśnie, po czym po podniesieniu się temp znowu sie zapala. A gdy wyłączę klimę - temp spadnie, to ta kontrolka też gaśnie - ale cyrk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku czyszczenie było dokładne,tj.demontarz chłodnic i mycie ich pod ciśnieniem (uwaga,żeby nie zniszczyć jej przy okazji). Operacje wykonali w serwisie ASO...Honda ;) Obstawiam,że masz podobny problem. Jak uslyszałem diagnozę, że mam zabitą chłodnicę po 60 000km to nie wierzyłem,że to jest powód!!!Jak wspominałem wcale nie wyglądała na zabrudzoną.Jednak czyszczenie zlikwidowało problem w 100%

Ad.VDC - u mnie nie zaobserwowalem zależności temp/zapalanie się VDC OFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Demontaż chłodnicy i wyczyszczenie jej pod ciśnieniem rozwiąże problemy z przegrzewaniem się. U mnie nie dochodziło do czerwonego pola (ok 3/4 skali) a po myciu nawet przy aktualnych temperaturach jest cały czas na połowie skali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...