Skocz do zawartości

ABS i wspomaganie kierownicy - nieszczęścia chodzą parami?


WiS

Rekomendowane odpowiedzi

Pewien inżynier mechanik wciska mi, że jak w samochodzie jest ABS, to musi być też wspomaganie kierownicy.

Twierdzi (w sposób wybitnie skomplikowany i używając słów, których nie rozumiem - możliwe więc, że przy okazji obraża nie tylko mnie, ale nawet Pana Prezydenta i Pana Premiera), że ABS wymaga nieco innej konstrukcji przedniego zawieszenia, i że ta inna konstrukcja powoduje wzrost oporów, i że samymi ręcami by się tych oporów nie dało przełamać przy skręcaniu.

 

Prawda-li to, czy inżynier sobie jaja robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podejrzewałem, że jaja... bo rzeczony egzemplarz inżyniera jest ogólnie jajcarski.

 

Jak przyszpilić drania...? Najlepszy byłby jakiś namacalny przykład auta z ABS, a bez wspomagania, albo prosty wywód paratechniczny... Towarzysze, pomóżcie! ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego uzasadnienia niestety nie potrafię nawet przytoczyć - trwało dziesięć minut, a rozumiałem głównie spójniki... ;-)

 

Było coś o "takich małych szpuntach" (dlatego podejrzewałem tę obrazę) i o tym, że przy ABS jakieś kąty czegoś muszą być ujemne, a nie dodatnie (albo odwrotnie). Nieważne... grunt, że mnie nabrał. Podejrzewałem zmyłkę, ale skubany zachował kamienną twarz - i prawie uwierzyłem.

 

Zemsta jest rozkoszą bogów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo prosty wywód paratechniczny...

 

Nie bardzo jest sens wnikać, czemu jedno z drugim nie koliduje. To tak, jakby np. chcieć udowodnić, że w samochodach z przednim napędem popielniczka może być w konsoli środkowej. ;-)

Co ma piernik do wiatraka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 lat jeździłem Corsą z ABS i bez sztucznych ułatwień przy skręcaniu.

 

A co do zemsty - może przygotuje mu mixturę na katar na bazie oleju rycynowego?

Gwarantuje, że będzie bał się kichnąć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...