Skocz do zawartości

Nie mogę zamknąć auta z pilota


TP_S

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć Subarowicze

 

Mam problem. W poniedziałek otworzyłem samochód, wsiadłem i dojechałem nim do domu, wjechałem do garażu i chciałem auto zamknąć ale nie mogłem. Kluczyk mam oryginalny Subaru z pilotem do alarmu/drzwi. Baterię w kluczyku wymieniłem. Nic to nie dało. Kluczyk nie zamókł, nie upadł. Niestety mam tylko jeden.

 

Auto mogę zamknąć od środka powerlockiem, mogę też zamknąć cały samochód powerlockiem, kiedy jestem na zewnątrz ale mogę go tylko otworzyć z klucza w drzwiach. Załącza się wtedy alarm, który wyłączam wsadzając kluczyk do stacyjki. Po odłączeniu minusa z akumulatora, załączyła się mała syrena, która ustała zaraz po tym kiedy znów założyłem klemę.

 

Kiedy naciskam lewy przycisk ten od przebiegu kilometrów, pokazuje się "I on" - nie wiem co to znaczy. Zt ego co poczytałem powinno się pokazywać Al_on lub Al_of

 

Ktoś z Was ma jakiś pomysł? Jutro jadę do serwisu o ile dojadę.

 

Tom

 

0000131_subaru-keyless-entry-remote-key-fcc-id-cwtwbu766_300.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w innych lokalizacjach - w sensie pod sklepem, na stacji benzynowej itd? Czasami w pewnych miejscach nie wiadomo skąd pojawiają się zakłócenia uniemożliwiające działanie pilota. Kiedyś miałem tak przez 3 dni koło własnego domu. W innych miejscach działał, jak zawsze, a tam nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałeś w innych lokalizacjach - w sensie pod sklepem, na stacji benzynowej itd? Czasami w pewnych miejscach nie wiadomo skąd pojawiają się zakłócenia uniemożliwiające działanie pilota. Kiedyś miałem tak przez 3 dni koło własnego domu. W innych miejscach działał, jak zawsze, a tam nie.

 

Hmmm? Sprawdzę jutro - kurczę co mogło się zmienić u mnie w garażu? Dałeś mi do myślenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sprawdź czy masz domkniętę wszystkie drzwi, klapy

Ja nie zamknę z pilota forka jak mam niedomkniętą tylnią klapę, a z przycisk na drzwiach wtedy się zamyka.

 

Mam wszystko zamknięte. Pilot nie wywołuje żadnej reakcji, nie ma sygnału, nic nie miga, nic nie pika, nic.

 

Dziwi mnie, że wyje mi syrena kiedy odłączę aku. Po zamknięciu auta przyciskiem od środka i zatrzaśnięciu drzwi nie mruga mi sygnał alarmu, miga jedynie immo. Co ciekawe padło DVD z navi, nie włącza się radio, USB, aux. Ekran jest czarny.

 

 

 

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam 150 lat starszy samochód i pewnie rzeczy elektryczno-elektroniczne działają całkowicie inaczej, ale ja też nie mogłem zamknąć swojego auta z pilota i okazało się, że strzelił mi bezpiecznik. Oprócz tego nie działało mi oświetlenie wnętrza i chyba coś jeszcze, ale już nie pamiętam co dokładnie.

Edytowane przez Bright
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam 150 lat starszy samochód i pewnie rzeczy elektryczno-elektroniczne działają całkowicie inaczej, ale ja też nie mogłem zamknąć swojego auta z pilota i okazało się, że strzelił mi bezpiecznik. Oprócz tego nie działało mi oświetlenie wnętrza i chyba coś jeszcze, ale już nie pamiętam co dokładnie.

 

Na forum subaruoutback.org dostałem identyczną sugestię. Idę sprawdzić bezpieczniki i dam znać.

 

****

 

Już sprawdziłem - nie mam lampek w środku. Wynika z tego, że bezpiecznik poszedł na emeryturę.

 

Dzięki za pomoc

 

Tom

 

PS. No więc tak - podjechałem do elektryka i okazało się, że padł bezpiecznik 10A. Po wymianie bezpiecznika zaczęła się kopcić listwa progowa - znany temat z subaruoutback.org - tzw puddle light poszło się jeb#ć. Tak więc jak macie błotne lampki to uważajcie.

Edytowane przez TP_S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Mam podobną sytuację - nie działa alarm (zamykanie i otwieranie z kluczyka), radio i oświetlenie wnętrza - gdzie znajduje się ten bezpiecznik 10A, bo sprawdziłem w kabinie wszystkie i są ok. Tych w komorze silnika nie wyciągałem, ale też wyglądają dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobną sytuację - nie działa alarm (zamykanie i otwieranie z kluczyka), radio i oświetlenie wnętrza - gdzie znajduje się ten bezpiecznik 10A, bo sprawdziłem w kabinie wszystkie i są ok. Tych w komorze silnika nie wyciągałem, ale też wyglądają dobrze.

Bezpiecznik znajduje się w komorze silnika, lewa strona, patrząc od kierowcy. To bezpiecznik serwisowy, sprawdź go.

 

Masz puddle lights w progach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam lampek w progach, bezpiecznik spaliłem grzebiąc w lampce oświetlenia wnętrza.

 

Ok. Znalazłem - w komorze silnika zwykły (mały) bezpiecznik 20A podpisany "BACK UP"

(odpowiada za oświetlenie wnętrza, radio, alarm oraz otwieranie/zamykanie z kluczyka).

Edytowane przez Kambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi od kilku dni czasami dziala/nie dziala otwieranie/zamykanie  z pilota, zauwazylem ze jak pilot lezy w ciepłym domu to dziala, a jak leży w zimnym np. samochodzie to juz nie łapie - pewnie bateria mi siada :P

Dokładnie tak, przerabiałem ten temat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam!

Ja mam następujący problem. Z pilota MOGĘ otworzyć samochód ale nie mogę go zamknąć.

Jak w przypadku otwierania na pilocie zapala się czerwona dioda sygnalizująca otwarcie to w przypadku zamykania ...głucho. Tak jest od 2 dni.

Co to może być?? Pilot czy coś w woozie....?

Mam zestaw kluczyk/pilot jak w załączniku..

Z góry dziękuję za sugestie... ;-)

post-8721-0-18262500-1446061514_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja mam następujący problem. Z pilota MOGĘ otworzyć samochód ale nie mogę go zamknąć.

Jak w przypadku otwierania na pilocie zapala się czerwona dioda sygnalizująca otwarcie to w przypadku zamykania ...głucho. Tak jest od 2 dni.

Co to może być?? Pilot czy coś w woozie....?

Mam zestaw kluczyk/pilot jak w załączniku..

Z góry dziękuję za sugestie... ;-)

Prawdopodobnie padł Ci mikro przełącznik w pilocie. Sprawdź zachowanie  z drugim kluczykiem. Jak się to potwierdzi, rozbierz kluczyk i wymień mikro przełącznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałabym do tego od alarmów ;) (zakładam, że masz alarm, skoro masz pilota).

 

Niedawno miałam problem z kluczykiem (nie mam osobnego pilota tak jak Ty) - tylko u mnie nie działał w żadną stronę, bateria była podobno OK (trzy razy była mierzona). Po wymianie baterii problem zniknął ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

No tak to juz jest, ze sygnal pilota zaklucany jest przez otaczenie (VHF, CB, WiFi, etc.)

Ja radze sobie w nastepujacy sposob.

 

1// Odbiornik sygnalu pilota zlokalizowany jest po prawej stronie, szyba przednia (podszybie);

2// Latwo go zlokalizowac gdyz to taki wystajacy 'cypek';

3// Podczas zamykania/ otwierania zbliz kluczyk w poblize tego odbiornika (z za szyby), a na pewno zadziala. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...