Skocz do zawartości

Impreza RX plus ?


KrczK

Rekomendowane odpowiedzi

Gravel...tak samo jak cassablanca :-D

Japończycy to chyba coś biorą...Bo to nie jest normalne :-P

Jumpman...Srx jest wyjątkowy głownie pod względem silnika...reszta jest raczej seryjna na Japonię...Nie ma jakiś wyjątkowych extrasów :-D

Tylko silnik to jest na prawde prom kosmiczny :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KrczK a moja wanna by Ci nie przypasila? 99r 125 hp,lpg i pelen up do RX (tyle ze zderzak od n/a za to maska z wlotami) plus mecjanicznie up do gt - tylny stab,przednie hamulce ,zawieszenie itp ;)

Chciałbym sprzedać do konca roku bo raz ze za ciasna sie zrobila a dwa ze prawdopodobnie od 10stycznia będę miał do pracy 950km i potrzebuje czegos bardziej na autostradę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za ofertę lecz temat już nie aktualny, w międzyczasie trafiłem fajnego turbo dziadka z zamkniętym blokiem i szperą 

teraz z nim walczę i staram się doprowadzić do zadowalającego stanu skończy się zapewne na złożeniu jednego z dwóch ale to zostawiam do oceny fachowcom na dniach. 

Może założę wątek dla własnej dokumentacji i dla ciekawych? 

 

co do SRX - ma ktoś więcej info ? bo i mnie temat zaciekawił :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srx to wysoce rozwinieta maszynka...jak na tamte czasy...To tak zwany wrx na :-D

Zawieszenie jak i hamulce pochodzily z przedliftowej wersji type ra..Czyli 2tłoczki z przodu..i 1tłoczek na tyle z wentylowaną tarczą...Oczywiscie przod i tył stabilizator :-D

Silnik 2.0 155koni na papierze...w rzeczywistości podobno były mocniejsze...Zdarzały się też wersje exremalne Syms'a...Wolnossące o mocy blisko 200koni...Rzecz jasna na ;-)

 

Wizualnie...Przedni zderzak z halogenami z Gt

Przednia maska gładka bez wlotów

Dokładki progów i zderzaków wraz z chlapaczami jdm ;-)

Atrapa chłodnicy ta poliftowa odstająca ze znaczkiem I

Lampy tył z białym kierunkiem

I brak lotki na klapie lub mała/naleśnik ;-)

 

Co zauważyłem dziś...A nie wiedziałem

Były również w nadwoziu KOMBI :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Silnik 2.0 155koni na papierze...w rzeczywistości podobno były mocniejsze...Zdarzały się też wersje exremalne Syms'a...Wolnossące o mocy blisko 200koni...Rzecz jasna na ;-)

Czytając to, pomyślałem, że jeżeli seryjnie w tamtych latach były ssaki 2.0 o takich parametrach, to może zwiększenie mocy w naszych 115/125KM, wcale nie musi być niemożliwe i takie kosztowne.

Później w opisie tego silnika wyczytałem, że względem tych słabszych, posiada on: (variable valve timing) :P

Ciekawi mnie, dlaczego zmienne fazy nie były standardem dla ssaków z tamtych lat. Przecież to nie jest jakaś kosmiczna technologia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtedy widocznie dla subaru była :-P

Zaprzestali niestety dość szybko produkcji srx'ow...Szkoda :-(

 

Zastanawia mnie jednak...czy nie dałoby się swap'nac silnika z hawka lub legacy tych 160kucy...Czy to nie taki sam silnik? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jednak...czy nie dałoby się swap'nac silnika z hawka lub legacy tych 160kucy...Czy to nie taki sam silnik? :-D

 

Też nad tym myślę. Na pewno łatwiej by było do 125KM wsadzić takiego 160KM ze względu choćby na OBD2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czytając to, pomyślałem, że jeżeli seryjnie w tamtych latach były ssaki 2.0 o takich parametrach, to może zwiększenie mocy w naszych 115/125KM, wcale nie musi być niemożliwe i takie kosztowne.

 

 

srx był DOHC AVCS

 

nie dziwie sie że szybko zdechł, dla wiekszosci japonczyków był dosyc bezsensownym modelem w ofercie, najwiecej chyba ich bedzie w AU i NZ

 

co nie zmienia faktu,że moim zdaniem to bielszy kruk niż 22B :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Matiz...wszystkie sztuki jakie trafiłem byly z nz lub au :-D

Szymon...silnik mozna przelozyc wraz z wiazka...np.z hawka lub legacy...wszystko w komplecie :-D

Przeciez Dave w swoim Legasiu ma 2.0 160kucy ze zmiennymi fazami :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon...silnik mozna przelozyc wraz z wiazka...np.z hawka lub legacy...wszystko w komplecie :-D

Przeciez Dave w swoim Legasiu ma 2.0 160kucy ze zmiennymi fazami :-D

Tak, tylko że jak przekładać z wiązką... to od razu lepiej wsadzić turbo, bo to na jedno wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...