Jump to content

Co nam Dyrekcja da pod choinke ??

ComeToDaddy

Recommended Posts

Droga Dyrekcjo temat walkowany jest na forum organizacyjnym a odeslani zostalismy- my forumowicze do Dyrekcji z takim oto pytaniem i co wazniejsze prosba. Czy szanowna Dyrekcja mogla by byc mila na tyle by nam wiernym swoim forumowiczom udostepnic konta pocztowe... powiedzmy z okazji zblizajacych sie swiat ;) ?? Oczywiscie nie byla by to usluga ogolnie dostepna wiec, server sip nie zamienil by sie w server pocztowy sip :) A teraz druga sprawa, rowniez poruszona na forum organizacyjnym, czy Dyrekcja byla by na tyle szczodra w udostepnianiu nam- forumowiczom powierzchni dyskowej swojego servera, co bysmy mieli osobny dzial upload/download dla siebie w ktorym mogli bysmy wieksze pliki przechowywac i udostepniac innym, prosba taka spowodowana jest tym ze czasami chcemy sie czyms powymieniac a tu klops bo link nie dziala albo ktos ma cos na dysku i nie ma tego jak innym forumowiczom przeslac, z gory dziekuje.

Ja np.: rozumiem że Dyrekcja to SIP a nie forumowicze. Jednak wiem że w wolnej chwili zrobią wszystko by nas forumowiczów zadowolić. Ja Dyrekcji nie popędzam bo wiem jak to jest robić dużo rzeczy naraz. Co do miejsca dyskowego to dobry pomysł. Myślę że kilkanaście mb się znajdzie na nasze potrzeby. Czekam cierpliwie na odpowiedź. :wink:

• Ojciec Założyciel

Muszę sprawdzić uwarunkowania techniczne, czy też - lepiej powiedziawszy - zapytać jakie to może mieć implikacje dla działania forum i strony. Jeżeli nie łączy się to z ograniczeniami w innym zakresie, albo poważnym zwiększeniem kosztów serwisu - z największą przyjemnością. Musimy też pomyśleć o sposobie rozgraniczenia poczty prywatnej od służbowej SIP-u ( w tej chwili każdy post adresowany na błędny adres z rozszerzeniem ...@subaru.pl ląduje automatycznie na centrali).

Porozmawiam z Flipperem na ten temat.

Czy dużo jest osób zainteresowanych ????

Łączę pozdrowienia

Jakby Derekcja była tak dobra i szczodrobliwa to ja bardzo prosze o ostatnie wydanie Plejad. Skrzynke w swej zapobiegliwości żem se kupił już dawno, ino mi sie ten czarny lakier łuszczy i krzyżyk mi zaśniedział ......................... no to te nowom wezne.

Siwy ze starom ................. skrzynkom.

...oczywiscie ze jestem chetny :D:D:D:D:D , tylko lepiej by bylo jakby kazdy sobie nick wybieral sam, niezaleznie od tego jaki ma na forumie, chyba da sie to uczynic 8) :?: :!: ....

pozdr. mk.si

...oczywiscie ze jestem chetny :D:D:D:D:D , tylko lepiej by bylo jakby kazdy sobie nick wybieral sam, niezaleznie od tego jaki ma na forumie, chyba da sie to uczynic 8) :?: :!: ....

pozdr. mk.si

oczywiście można to zrobić chociażby przez stworzenie aliasów na użytkowników poczty ...

JA TEŻ POPROSZĘ ... kurna powtarzam się - już trzeci raz o tym klepie

Śmiech'u trzymo zawziencie swoje miejsce w kolejce po sksynecke ... browarku

Racjonalizatorsko mogę dodać, że mail w domenie subaru zabije serwery SIPu, w dodatku jak nie daj Boże trzeba będzie dodać licencji na oprogramowanie mailowe, to się SIP wybuli.

Moja dobra rada - zakładajcie tylko aliasy w subdomenie "users.subaru.pl" i unikniecie kłopotów. A że SIPowi obciąży to łącze, to inna sprawa.

hwojtek, ze troche wyprzedze Dyrekcje. Nie rob czarnych perspektyw - nie wiesz ile jest kont w domenie subaru.pl dzisiaj, ile bylo, a nie sadze aby sie "nie wyrabialy" ... Inna sprawa to przejsciowe problemy - inna generalne zwolnienie... Damy rade ! :-)

Racjonalizatorsko mogę dodać, że mail w domenie subaru zabije serwery SIPu, w dodatku jak nie daj Boże trzeba będzie dodać licencji na oprogramowanie mailowe, to się SIP wybuli.

taaa, myśle że

:arrow: po pierwsze primo: nie wszytkim trzeba zakładać konta,

:arrow: po drugie, primo: znikomy ruch mail'owy (w porównaniu z zaciąganiem filmów, grafik itp) nie zabije serwerów SIPu,

:arrow: po trzecie, primo: jaka licencja, ale ossso chodzi ... przecież jest linux - sendmail, qmail, itp ... za friko ... odrazu odpowiem na zarzuty że nie koniecznie to co jest za darmo, jest złe i ma dziury - bo dziury wystarczy zakleić i bedzie ok (a dziury ma każdy system mail'owy, nawet jak kosztuje KUPE $$$, bo sie jak żyje jeszcze nie spotkałem z takim, co by ich nie miał)

Łącze się mail'owo

Śmiech'u

telnet www.subaru.pl 25 - i masz odpowiedź.

Flipper: pamiętaj jedynie, że założenie aliasa na zewnętrzne konto oznacza, że każdy e-mail musi wejść na serwer i z niego wyjść, czyli generuje 2x więcej ruchu. Plik 1MB zakodowany w MIME ma 1,3MB, czyli wystarczy wysłać megowego maila na aliasa @subaru.pl i masz ruch 2,6MB na łączu. Wasz provider was pokocha.

telnet www.subaru.pl 25 - i masz odpowiedź.

Flipper: pamiętaj jedynie, że założenie aliasa na zewnętrzne konto oznacza, że każdy e-mail musi wejść na serwer i z niego wyjść, czyli generuje 2x więcej ruchu. Plik 1MB zakodowany w MIME ma 1,3MB, czyli wystarczy wysłać megowego maila na aliasa @subaru.pl i masz ruch 2,6MB na łączu. Wasz provider was pokocha.

primo nie masz

secundo to jest ich provider, a jezeli maja lacze 0,5-2Mb to maja gleboko w czterech literach kilka kont/aliasow pocztowych

jasne, że wszystko to zależy od wydajności serników zaSIPanych mail'ami i od przepustowości łącza ... a to można elegancko wyliczyć, zebrać statystyki po SNMP i zaplanować utylizację tychże serników i rurki internetowej. kropka.

Śmiech'us siecius śpecjalistus

...widze ze wiele emocji budzi temat domen subaru.pl, ja apeluje o spokoj i cierpliwosc, flipper zna sie na rzeczy i wszystko bedzie ok juz my sie nie mamy o co martwic w koncu "pracujemy z zawodowcami" 8) .............

pozdr. mk.si - spokojny o swoj email 8)

Martwi mnie natomias fakt, ze zaczyna sie 2torowa jazda z kontami. Juz sa 2 posty w temacie :?

Bedzie tak, ze bedzie dobrze - jak juz napisalem - to my jestesmy od martwienia sie 8)

Martwi mnie natomias fakt, ze zaczyna sie 2torowa jazda z kontami. Juz sa 2 posty w temacie
:?

Weź oba i sklej do kupy w logiczno całość, z naciskiem na "całość", logike se możesz odpuścić, bedom raczy niewielkie straty.

Porozmawiam z Flipperem na ten temat.

Czy dużo jest osób zainteresowanych ????

Łączę pozdrowienia

TO JA, JOŁ !!!! HELO !!! ME, MŁA, ICH, JA !!! :-) :-)