Skocz do zawartości

Światła dzienne LED w miejsce halogenów Jakie najlepsze, czego nie kupować ?


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, gorion napisał:

Ale regeneracja odbłyśników które w Subaru nie są najtrwalsze swoje kosztuje ;) a cala operacja nie przywróci ich niestety do stanu fabrycznego.

Regeneracja kompletu odbłyśników L+P to max 200 zł. A po pełnym zabiegu czyli, odbłyśnik, soczewka, polerka klosza wew/zew i ewentualna wymiana palników. Wtedy lampy świecą jak nowe ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena jest uzależniona od stanu lamp. Ja sam regeneruje lampy. Najczęściej jest to prosta sprawa (odbłyśnik), ale zdarzają się i takie lampy które są powypadkowe i wtedy zaczyna się zabawa z uszczelnieniem takiej lampy kiedy to klient nie godzi się na wymienię takiej lampy na całą nie klejoną. Głównie są to samochody z za wielkiej wody ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regeneracja ksenonów to jakieś rozwiązanie. W ledach w miejsce halogenów chodzi jednak o co innego. Przykładowe Einpartsy świecą nieporównywalnie lepiej niż ori w funkcji przeciwmgłowych. A w funkcji dlr wyglądają na prawdę fajowo. Ringi podobne do bmw, ale wyraźniejsze. Szkoda, że się popsuły. Tzn zamokły:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.08.2017 o 15:38, Beavis napisał:

Teraz tylko pozostaje kwestia trwałości... Trzeba monitorować i tyle. W razie ponownego rozszczelnienia oddam ponownie i powinienem zgodnie z warunkami rękojmi otrzymać zwrot kosztów. Jednak szczerze wolałbym, aby utrzymały obiecaną wodoszczelność, bo są bardzo funkcjonalne.

 

Wracając do tematu wątku.

Jak @Beavis po reklamacji? Założone i działają? Przetrwały zimę? ;)

Bo szukam teraz czegoś do auta żony i biorę pod uwagę Osram lub Einparts.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sambor napisał:

 

Wracając do tematu wątku.

Jak @Beavis po reklamacji? Założone i działają? Przetrwały zimę? ;)

Bo szukam teraz czegoś do auta żony i biorę pod uwagę Osram lub Einparts.

 

 

Może ja odpowiem. Nie kupuj tego gów... U mnie oprócz tego, że po pół roku zaparowały i zamokły od środka, teraz wysiadły dzienne "obwódki" i świecą jedynie halogeny. Muszę je w końcu zdjąć i odesłać do reklamacji, bo zaraz rok minie, ale nie wiem, czy nie umarł jakiś moduł, a nie tylko same lampy. Kup te Osramy, to jednak jakaś firma konkretna. Inaczej tylko kłopotu sobie narobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupię :) Zniechęciłeś mnie...

Z ciekawości jeszcze przeglądam i widzę, że jest jakaś v.2 Duolight w której piszą o odpowietrzniku. Może to był ten problem - zresztą sam to podejrzewałeś. Ale ryzykował nie będę.

Wykosztuję się na Osramy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.02.2018 o 21:38, sambor napisał:

 

Wracając do tematu wątku.

Jak @Beavis po reklamacji? Założone i działają? Przetrwały zimę? ;)

Bo szukam teraz czegoś do auta żony i biorę pod uwagę Osram lub Einparts.

 

 

 

Od kiedy reklamowałem (pół roku temu) działają i wilgoć się nie kondensuje. Ale czy bym polecał... nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beavis napisał:

 

Od kiedy reklamowałem (pół roku temu) działają i wilgoć się nie kondensuje. Ale czy bym polecał... nie wiem ;)

U Ciebie po tym jak się "zalały" od środka, nadal działały? Czy umarły i nie świeciły? U mnie umarły tylko obwódki dzienne, p-mgłowe nadal świecą. Pytam, bo jestem ciekawy, czy nie umarł również moduł (ta skrzyneczka), i nie wiem, co demontować i odsyłać, same lampy, czy komplet. Może jutro je zdemontuję i odeślę na gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rydzada napisał:

U Ciebie po tym jak się "zalały" od środka, nadal działały? Czy umarły i nie świeciły? U mnie umarły tylko obwódki dzienne, p-mgłowe nadal świecą. Pytam, bo jestem ciekawy, czy nie umarł również moduł (ta skrzyneczka), i nie wiem, co demontować i odsyłać, same lampy, czy komplet. Może jutro je zdemontuję i odeślę na gwarancji.

Nie działały po zalaniu, robiły zwarę w instalacji. Odesłałem cały komplet, natomiast sprzedawca wymienił jedynie lampy, zostawił je w starych obudowach oraz ze starymi modułami. Po zainstalowaniu stwierdziłem, że nadal nie działają i zwierają, więc musiałem odesłać ponownie i wtedy dopiero wymienili moduły i sprawdzili na stole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Beavis napisał:

Nie działały po zalaniu, robiły zwarę w instalacji. Odesłałem cały komplet, natomiast sprzedawca wymienił jedynie lampy, zostawił je w starych obudowach oraz ze starymi modułami. Po zainstalowaniu stwierdziłem, że nadal nie działają i zwierają, więc musiałem odesłać ponownie i wtedy dopiero wymienili moduły i sprawdzili na stole.

OK. Dzięki. Cenne uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy ktoś coś....  że w ofercie SIP są halogeny led które pasują do forka MY13? Mam takie zamontowane w STI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działały po zalaniu, robiły zwarę w instalacji. Odesłałem cały komplet, natomiast sprzedawca wymienił jedynie lampy, zostawił je w starych obudowach oraz ze starymi modułami. Po zainstalowaniu stwierdziłem, że nadal nie działają i zwierają, więc musiałem odesłać ponownie i wtedy dopiero wymienili moduły i sprawdzili na stole.
A u mnie od ponad 2 lat wszystko OK! Działają bez zarzutu! Piszecie o tych? :
99d4be0d001986a9b98ca14813edbb88.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, zk napisał:

Witam czy ktoś coś....  że w ofercie SIP są halogeny led które pasują do forka MY13? Mam takie zamontowane w STI ?

Taka prośba czy ktoś z działu technicznego może się ustosunkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Jacocz napisał:

Są . Mam w MY15 . Montowane przy zakupie w ASO. Na dziennych świeci ledowy ring . Bez zarzutu od 2lat 

Mozesz podesłać informacje w którym Aso zakładałeś? Rozumiem że były programowane bo dzienne w standardzie to w lampie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu Monday, April 02, 2018 o 10:09, Jacocz napisał:

Wawrosz Bielsko . Dzienne standard to też halogen 

Czy ktoś z Wawrosz Bielsko moze na priv wysłać numer części i jak to zamontować ? Miałem w ASO Koper zamontowane w skrzelach ledy ktore jak sie okazalo swiecily sie rowniez po wylaczeniu zapłonu. Mam my14 i w tej chwili swici mi sie jedynie w reflektorze malo widoczna linia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.10.2017 o 22:02, cewie napisał:

https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving FOG-Przeciwmgłowe światła LED-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_1074552/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_1072187/

 

Pisałem o tych lampach na 4 stronie. Działają bez zarzutu i usterek, od trzech lat i 84 tyś. km.

 

Pozdrawiam

1. Jak w tych Osramach jest realizowana funkcja doświetlania zakrętów? Jest to P&P jakoś zrobione, czy trzeba się gdzieś wpinać w kierunkowskazy?

2. Czy doświetlanie zakrętów jest sprzężone z prędkościomierzem i np. nie działa powyżej ustawionej przez nas prędkości jazdy? Teraz w Forku mam to ustawione za pomocą dodatkowego "modułu doświetlania zakrętów" i doświetlanie nie działa powyżej ok. 40km/h.

3. Czy te Osramy mają funkcję "odprowadzania do domu", czyli świecenie halogenów np. 30 sekund po otwarciu auta? ...i świecenie przed wejściem do auta po otwarciu zamka centralnego pilotem? Może pierdoła, ale u mnie bardzo przydatne, bo mieszkam w "egipskich ciemnościach". Teraz w Forku realizuję to dodatkowym "modułem doświetlania zakrętów" z czujnikiem zmierzchowym.

4. Czy Osramy współdziałają jakoś z czujnikiem zmierzchowym auta i doświetlanie zakrętów nie działa w jasny dzień, czy może mają własny czujnik zmierzchowy? Czy może też działają zawsze, w dzień i w nocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rydzada

Na stronie producenta i w pudełku opakowania lamp jest schemat połączeń.

Doświetlanie zakrętów działa niezależnie od prędkości jazdy przy włączonych światłach mijania/drogowe po uruchomieniu kierunkowskazów.

Ta funkcja realizowana jest światłami p. mgielnymi.

Brak funkcji odprowadzania, ale Osramy są sprzężone z kierunkowskazami i migają zawsze razem z nimi przy załączaniu/wyłączaniu central-zamka i świateł awaryjnych. Ta funkcja z kolei jest realizowana światłami dziennymi.

 

Mój Forek już tak się do mnie przyzwyczaił że włącza oświetlenie wnętrza jak tyko się do niego zbliżę.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cewie napisał:

@rydzada

Doświetlanie zakrętów działa niezależnie od prędkości jazdy przy włączonych światłach mijania/drogowe po uruchomieniu kierunkowskazów.

Ta funkcja realizowana jest światłami p. mgielnymi.

Brak funkcji odprowadzania, ale Osramy są sprzężone z kierunkowskazami i migają zawsze razem z nimi przy załączaniu/wyłączaniu central-zamka i świateł awaryjnych. Ta funkcja z kolei jest realizowana światłami dziennymi.

 

Czyli nawet na autostradzie włączy się halogen przy zmianie pasa. A niech się włącza ;) Niech mu będzie, choć to trochę bez sensu.

A że świecenie jest uzależnione od włączonych świateł mijania/drogowych - OK. Zasadne. Nie musi wtedy być dodatkowego czujnika zmierzchu z modułu.

Dziwne jest natomiast to, że migają (jak piszesz) razem z kierunkami po otwarciu centralnego zamka. Czy to znaczy, że doświetlanie zakrętów też "miga" razem z kierunkiem (??) a nie świeci się ciągle podczas zakręcania?

 

Szkoda, że nie ma "odprowadzania" po otwarciu drzwi auta i "przyprowadzania" w momencie otwarcia centralnego zamka. Przydatna funkcja. Ale zawsze można dorzucić moduł, tylko to znowu kolejne rzeźbienie w elektryce. Moduł ma za to możliwość przejąć "po swojemu" funkcję doświetlania zakrętów, odprowadzania i przyprowadzania do auta, z pełną regulacją czasów działania wszystkich tych funkcji, włącznie z ograniczeniem ich działania powyżej ustawionej przez nas prędkości.

Reasumując, można założyć te Osramy i podłączyć je jak zwykłe halogeny, a funkcje j.w. zrealizować modułem za około 100 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Migają przy aktywacji/dezaktywacji central-zamka. Migają razem z awaryjnymi. Nie migają przy włączonym kierunkowskazie (włączone mijania/drogowe) czyli doświetlają zakręty. Doświetlanie działa na autostradzie (włacz. mijania/drogowe), ale to akurat pomaga w zgonieniu z lewego pasa.:)

Po kilku chwilach od wyłączenia kierunku przygasa do całkowitego wyłączenia p. mgielna lampa. Nie halogen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cewie napisał:

Migają przy aktywacji/dezaktywacji central-zamka. Migają razem z awaryjnymi. Nie migają przy włączonym kierunkowskazie (włączone mijania/drogowe) czyli doświetlają zakręty. Doświetlanie działa na autostradzie (włacz. mijania/drogowe), ale to akurat pomaga w zgonieniu z lewego pasa.:)

Po kilku chwilach od wyłączenia kierunku przygasa do całkowitego wyłączenia p. mgielna lampa. Nie halogen.

OK. Dzięki. Wszystko jasne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...