Skocz do zawartości

Światła dzienne LED w miejsce halogenów Jakie najlepsze, czego nie kupować ?


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, groovee napisał:

 

Widać u Ciebie, do jakiego przewodu się wpięli? Lutować pod skrzynką z bezpiecznikami, czy lepiej rozebrać ten plastik od spodu i tam się wpiąć?

Sterowanie zamierzam podłączyć razem z jedną żarówką, za bezpiecznikiem (Nr 9).

A zasilanie na schemacie pasowałoby mi na linii IGN (za przekażnikiem "Ignition Relay"). 

Ewentualnie przed nim (zielony), ale to właśnie przewód ze stacyjki, nie wiem, czy nie ten, który odrazdzasz.

Poza tym wolałbym podłączyć przy bezpiecznikach pod maską, nie w środku.

 

Pewnie widać, ale wiesz, nie ma mnie w domu i będę dopiero za tydzień, więc do tego czasu nie sprawdzę.

Mam na myśli skrzynkę pod maską oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Godzinę temu, Kambol napisał:

Proszę o namiar na sprzedawcę, ew. dokładną nazwę świateł, bo link już nie działa. Dzięki.

 

No i może dobrze, że nie działa, bo może już by jkolega kupił, a moje właśnie reklamowałem. Rozszczelniły się, złapały wilgoć, a w zasadzie to aż woda chlupała w środku i zrobiły zwarę. Nie wiem czy od początku nie były szczelne, czy stało się to dopiero teraz. Ale skoro obydwa nie mają szczelności, to chyba wskazuje na kiepską jakość towaru, a nie problem z jednym egzemplarzem. Zobaczę jeszcze jak sprzedawca zareaguje na żądanie wymiany w ramach rękojmi (nie gwarancji), to podzielę się tu wrażeniami. Póki co, to chyba jednak odradzam, bo wytrzymały niespełna rok - to trochę za drogo.

 

...

Gdyby jednak ktoś bardzo chciał:

http://allegro.pl/drl-led-swiatla-dzienne-halo-subaru-forester-iii-3-i6935886168.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem takie montować u siebie,ale cena mnie trochę odstraszyła.Jednak rozwiązanie jakie mam obecnie jest chyba najlepsze i mało ingerujące w fabryczność Forka.

Edytowane przez benola
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Beavis napisał:

 

No i może dobrze, że nie działa, bo może już by jkolega kupił, a moje właśnie reklamowałem. Rozszczelniły się, złapały wilgoć, a w zasadzie to aż woda chlupała w środku i zrobiły zwarę. Nie wiem czy od początku nie były szczelne, czy stało się to dopiero teraz. Ale skoro obydwa nie mają szczelności, to chyba wskazuje na kiepską jakość towaru, a nie problem z jednym egzemplarzem. Zobaczę jeszcze jak sprzedawca zareaguje na żądanie wymiany w ramach rękojmi (nie gwarancji), to podzielę się tu wrażeniami. Póki co, to chyba jednak odradzam, bo wytrzymały niespełna rok - to trochę za drogo.

 

...

Gdyby jednak ktoś bardzo chciał:

http://allegro.pl/drl-led-swiatla-dzienne-halo-subaru-forester-iii-3-i6935886168.html

 

To mnie trochę zmartwiłeś. Ja mam. Działają pięknie, od 03/2017, jednak teraz będę zwracał co jakiś czas uwagę, czy czasem nie "pływają" w wodzie.

Ja kupowałem przez Alledrogo od sprzedawcy z Gdyni. Jestem ciekaw, jak załatwisz sprawę reklamacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, rydzada napisał:

To mnie trochę zmartwiłeś. Ja mam. Działają pięknie, od 03/2017, jednak teraz będę zwracał co jakiś czas uwagę, czy czasem nie "pływają" w wodzie.

Ja kupowałem przez Alledrogo od sprzedawcy z Gdyni. Jestem ciekaw, jak załatwisz sprawę reklamacji.

 

1 minutę temu, Kambol napisał:

@Beavis dzięki za ostrzeżenie. Wstrzymam się zatem do wyniku Twojej reklamacji.

 

Żonka mi nie powiedziała, że paczka już dotarła parę dni temu. Zostały wymienione, zatem sprzedawca uczciwy.

Teraz tylko pozostaje kwestia trwałości... Trzeba monitorować i tyle. W razie ponownego rozszczelnienia oddam ponownie i powinienem zgodnie z warunkami rękojmi otrzymać zwrot kosztów. Jednak szczerze wolałbym, aby utrzymały obiecaną wodoszczelność, bo są bardzo funkcjonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 30.08.2017 o 15:38, Beavis napisał:

 

 

Żonka mi nie powiedziała, że paczka już dotarła parę dni temu. Zostały wymienione, zatem sprzedawca uczciwy.

Teraz tylko pozostaje kwestia trwałości... Trzeba monitorować i tyle. W razie ponownego rozszczelnienia oddam ponownie i powinienem zgodnie z warunkami rękojmi otrzymać zwrot kosztów. Jednak szczerze wolałbym, aby utrzymały obiecaną wodoszczelność, bo są bardzo funkcjonalne.

... no to moje Einparts-y też wymiękają. Mam je od marca i jeden jest lekko zaparowany, a drugi po prostu na maksa mokry. Muszę odkopać gwarancję, bo czuję, że ich padnięcie to kwestia czasu i to niedługiego. Szkoda, bo świecą na prawdę świetne. Może problem nie wynika z braku szczelności, a bardziej z braku wentylacji, czy odprowadzenia skroplin. Są wodoszczelne jak ruski zegarek. Woda jak wleci, to już nie chce wylecieć ;) Jednym słowem BUBEL, jak za tą cenę. A tak fajnie się zapowiadały. Czy można je wymontować nurkując pod auto, czy trzeba ściągać nadkola lub zderzak? Pytam, bo zakładał mi je elektryk, a chcę zdjąć w razie czego raczej samodzielnie.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving FOG-Przeciwmgłowe światła LED-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_1074552/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_1072187/

 

Pisałem o tych lampach na 4 stronie. Działają bez zarzutu i usterek, od trzech lat i 84 tyś. km.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, cewie napisał:

https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving FOG-Przeciwmgłowe światła LED-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_1074552/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_1072187/

 

Pisałem o tych lampach na 4 stronie. Działają bez zarzutu i usterek, od trzech lat i 84 tyś. km.

 

Pozdrawiam

Jak rozumiem, masz je w Forku SH MY2012? Był kłopot z montażem na te cztery otwory? Nie wiem, czy podeszłoby w Forku SG polifcie bez większego rzeźbienia, bo oryginały i Einparts-y mają takie duże plastiki do mocowania?

Moje właśnie zareklamowałem mailowo. Zobaczymy, jaka będzie odpowiedź/propozycja sprzedawcy.

 

Edytowane przez rydzada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Mam w Forku Dieslu MY 2012. Lampy montowane były w serwisie Subaru (Radom) tuż przed zakupem nowego auta w 2014 r, ponoć bez większych problemów. Regulacja wysokości świecenia odbywała się z podnośnika, więc wieszaliśmy tektury, aby przenieść kreskę odpowiedniego poziomu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś jakieś doświadczenia z Osramów? Czy do tych lamp (do duolight też) jest dodana instrukcja podłączenia, żeby ewentualnie to ogarnąć samemu (albo może ktoś ma jakieś foty z montażu).

Jak rozumiem dobrze to działanie tego typu lamp to:

- odpalenie silnika - załączają się same dzienne

- włączenie przeciwmgielnych - załącza przeciwmgielne

- zapalenie świateł mijania wyłącza światła dzienne

I zestaw do takiej akcji zawarty jest w komplecie z lampami?

Czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kamul Instrukcje montażu i schemat połączeń elektrycznych są necie i pudełku od lamp.

Lampy dodatkowo mogą doświetlać zakręty, t/z gdy są włączone światła mijania, to po włączeniu kierunkowskazu włącza się lewa lub prawa Osram i wyłącza w kilka sekund po wyłączeniu migacza. Więc skręcanie autem nie jest warunkiem koniecznym do zadziałania Osramów, wystarczą tylko włączone światła mijania. Po włączeniu świateł awaryjnych Osramy pulsują wraz z nimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, kamul napisał:

Ktoś jakieś doświadczenia z Osramów? Czy do tych lamp (do duolight też) jest dodana instrukcja podłączenia, żeby ewentualnie to ogarnąć samemu (albo może ktoś ma jakieś foty z montażu).

Jak rozumiem dobrze to działanie tego typu lamp to:

- odpalenie silnika - załączają się same dzienne

- włączenie przeciwmgielnych - załącza przeciwmgielne

- zapalenie świateł mijania wyłącza światła dzienne

I zestaw do takiej akcji zawarty jest w komplecie z lampami?

Czy się mylę?

 

Co do Osram nie wiem, ale Einparts mają instrukcję, chociaż podłączenie jest intuicyjne i banalne. Jedyne potencjalne trudności:

- zderzak należy odpinać delikatnie i nie zapomnieć o wszystkich spinkach jeśli chce się go zdemontować całkowicie, wtedy również połączenia elektryczne ze światłami p-mgielnymi; ja dolne spinki zostawiałem i uchylałem zderzak do przodu tak, aby tylko mieć dostęp od góry do jego wnętrza, przy czym trzeba go wtedy podwiesić np drutem, sznurkiem za maskę, aby dolne mocowania nie połamały się od zbytniego obciążenia;

- przy demontażu oryginalnych p-mgielnych trzeba wiedzieć gdzie są zapadki, aby ich nie połamać - zwłaszcza okrągłe chromowane maskownice mają delikatne zatrzaski

- nie odważyłem się sam podłączyć zasilania modułu pod obwód zapłonu - zleciłem to elektrykowi, który podłączył kabelek do skrzynki bezpieczników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2017 o 13:11, bvb napisał:

Jeśliby ktoś zamontował te Osramy w SG, to niech nie zapomni tu się pochwalić. Tak się przymierzałem do Einpartsów i pupa...

 bvb pytał , a ja się dołączam : coś? , ktoś ? montował do SG przedliftowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy czym ja myślałem o polifcie, z tymi nieszczęsnymi plastikami do montażu. Może one są demontowalne i da się je przekręcić z oryginalnych lamp?
Przedlifta czarno widzę - otwory w zderzaku są sporo większe od tych lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.10.2017 o 22:02, cewie napisał:

https://www.osram.pl/am/ecat/LEDriving FOG-Przeciwmgłowe światła LED-Samochody-Automotive Lighting/pl/pl/GPS01_1074552/PP_EUROPE_PL_eCat/ZMP_1072187/

 

Pisałem o tych lampach na 4 stronie. Działają bez zarzutu i usterek, od trzech lat i 84 tyś. km.

 

Pozdrawiam

szkoda, że cena trochę zaporowa bo jedna wygląda się najbardziej sensowne + homologacja i dosyć długa gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gorion napisał:

Na niemieckim amazonie sa od dluzszego czasu po 800 z przesyłką do Polski. Cena w porownaniu do wczesniejszego problematycznego zestawu z Allegro (650) chyba akceptowalna jeśli faktycznie to działa dobrze. Choć bez potwierdzonego montazu p&p raczej w to nie wejde.

Ooo. Dobrze wiedzieć. Cena jeszcze do przeżycia choć 800 to i tak majątek. Ja nie mam kiedy wyjąć i odesłać swoich zamoczonych od środka Einpartsów. Podobno je "naprawią lub wymienią". Zobaczymy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...