Skocz do zawartości

Światła dzienne LED w miejsce halogenów Jakie najlepsze, czego nie kupować ?


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Jak najbardziej. Sprawdź tylko na jakiej wysokości od podłoża znajdują sie obecnie twoje przeciwmgielne ( minimum to 30 cm od podłoża) jak ten warunek spełnisz to jesteś Lege artis

 

 

PzDr

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej. Sprawdź tylko na jakiej wysokości od podłoża znajdują sie obecnie twoje przeciwmgielne ( minimum to 30 cm od podłoża) jak ten warunek spełnisz to jesteś Lege artis

 

 

PzDr

 

OK,dzięki.

A jak potem włączam,z przeciwmgielnych,czy np. z pozycji "auto-zmierzchowe" bo taka jest,a włącznik przeciwmgielnych całkiem wyłączony? :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędność Xenonów

nie załamuj z tym... :facepalm: HIDy są stokroć trwalsze od żarówek, wydzielają mniej ciepła i żrą mniej prądu... diody to wieś.

 

Za kilka lat wszystkie samochody będą miały dzienne-LEDy.Dosłownie wszystkie,bo są najlepiej widoczne w dzień.Taka właściwość półprzewodnika.

 

Pamiętam czasy kiedy mówiło się,że komórka to wieś.

 

A wieś-to wieś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,dzięki. A jak potem włączam,z przeciwmgielnych,czy np. z pozycji "auto-zmierzchowe" bo taka jest,a włącznik przeciwmgielnych całkiem wyłączony? :huh:

 

Tutaj wszystko zależy jaką masz automatykę do tych Led-ów

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za kilka lat wszystkie samochody będą miały dzienne-LEDy.Dosłownie wszystkie,bo są najlepiej widoczne w dzień.Taka właściwość półprzewodnika.

mówimy o czasach teraźniejszych i DOKŁADANIU ledów do auta bez nich...

Pamiętam czasy kiedy mówiło się,że komórka to wieś.

ja pamietam czasy jak chodziło sie z cegłą na pasku i podwinieta kurtką żeby było cegłe widać... włosy na żel i okulary p.słoneczne do zestawu sie nosiło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oszczędność Xenonów

nie załamuj z tym... :facepalm: HIDy są stokroć trwalsze od żarówek, wydzielają mniej ciepła i żrą mniej prądu... diody to wieś.

Wieś to jest wyprzedzać przez podwójną ciągła :)

Dzienne LED to przynajmniej brak konieczności pamietania o właczaniu świateł, kolejna sprawa pozwalająca ograniczyć "procedury startowe" w samochodzie

 

Jak najbardziej. Sprawdź tylko na jakiej wysokości od podłoża znajdują sie obecnie twoje przeciwmgielne ( minimum to 30 cm od podłoża) jak ten warunek spełnisz to jesteś Lege artis

 

 

PzDr

 

OK,dzięki.

A jak potem włączam,z przeciwmgielnych,czy np. z pozycji "auto-zmierzchowe" bo taka jest,a włącznik przeciwmgielnych całkiem wyłączony? :huh:

Dobre dzienne LEDy mają własny sterownik i potrzebują sygnału 12V po stacyjce do włączenia i 12v przy właczeniu świateł mijania Oba te sygnały są dostępne w skrzynce bezpieczników pod maską koło akumulatora

A żeby być zgodny z obowiązującym prawem to masz ograniczenia wymiarowe co do miejsca posadowienia świateł

Min 250 mm od jezdni max 1500, max 400 mm od krawędzi pojazdu min 600mm rozstawu między nimi

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne LED to przynajmniej brak konieczności pamietania o właczaniu świateł, kolejna sprawa pozwalająca ograniczyć "procedury startowe" w samochodzie

ja tam nie mam problemów z pamięcią... Tobie radze za wczasu wytatuować sobie własne imie, bo .. zapomnisz... ;)

 

a procedury startowe w subaru to przyjemność B)

 

Wieś to jest wyprzedzać przez podwójną ciągła

tam nie było podwójnej ciągłej... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne LED to przynajmniej brak konieczności pamietania o właczaniu świateł, kolejna sprawa pozwalająca ograniczyć "procedury startowe" w samochodzie

ja tam nie mam problemów z pamięcią... Tobie radze za wczasu wytatuować sobie własne imie, bo .. zapomnisz... ;)

 

a procedury startowe w subaru to przyjemność B)

 

Wieś to jest wyprzedzać przez podwójną ciągła

tam nie było podwójnej ciągłej... :facepalm:

NO tak pojedyńcza pobicza :)

Kiedyś wsią było 3 światło stopu jeśli pamiętasz te czasy, teraz jest obowiązkiem.

LED to rozwój motoryzacji.

Wieś to ryczący tłumik w subaru, dodatkowe zegary itd, bo przecież producent tego nie przewidział.

Dla mnie procedury statowe to przekrecenie kluczyka, Forek to dla mnie dupowóz, a nie prom kosmiczny.

 

@,Dzięki.

Najbardziej to by mi pasowało założyć właśnie zamiast przeciwmgielnych i podłączyć pod opcję Auto(zmierzchowe).Tyle,że wtedy nie użyję ich razem z mijania podczas mgły :mellow:

Zapomnij o używaniu DL w czasie mgły,

1. bo nie takie jest zadanie DL

2. DL świecą na wprost przeciw mgłowe w dól

3. Wtedy to będzie naprawdę wiocha (już nie tylko wg, Saszy :)) bo bedziesz oślepiał i w najlepszym przypadku ktoś Cie sklnie lub dostaniesz długimi

Edytowane przez Arek_W
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzienne LED to przynajmniej brak konieczności pamietania o właczaniu świateł, kolejna sprawa pozwalająca ograniczyć "procedury startowe" w samochodzie

ja tam nie mam problemów z pamięcią... Tobie radze za wczasu wytatuować sobie własne imie, bo .. zapomnisz... ;)

 

a procedury startowe w subaru to przyjemność B)

 

Wieś to jest wyprzedzać przez podwójną ciągła

tam nie było podwójnej ciągłej... :facepalm:

NO tak pojedyńcza pobicza :)

Kiedyś wsią było 3 światło stopu jeśli pamiętasz te czasy, teraz jest obowiązkiem.

LED to rozwój motoryzacji.

Wieś to ryczący tłumik w subaru, dodatkowe zegary itd, bo przecież producent tego nie przewidział.

Dla mnie procedury statowe to przekrecenie kluczyka, Forek to dla mnie dupowóz, a nie prom kosmiczny.

 

@,Dzięki.

Najbardziej to by mi pasowało założyć właśnie zamiast przeciwmgielnych i podłączyć pod opcję Auto(zmierzchowe).Tyle,że wtedy nie użyję ich razem z mijania podczas mgły :mellow:

Zapomnij o używaniu DL w czasie mgły,

1. bo nie takie jest zadanie DL

2. DL świecą na wprost przeciw mgłowe w dól

3. Wtedy to będzie naprawdę wiocha (już nie tylko wg, Saszy :)) bo bedziesz oślepiał i w najlepszym przypadku ktoś Cie sklnie lub dostaniesz długimi

 

OK. W wątku było żeby zamontować dzienne LEDy zamiast przeciwmgłowych i też o takim rozwiązaniu myślałem,czyli rozumiem ,że w takim wypadku przeciwmgłowym robimy -PAPA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

OK. W wątku było żeby zamontować dzienne LEDy zamiast przeciwmgłowych i też o takim rozwiązaniu myślałem,czyli rozumiem ,że w takim wypadku przeciwmgłowym robimy -PAPA?

Jeśłi zastosujesz te wszystkie polecane to niestety tak, albo rybki albo akwarium :)

Chyba że zastosujesz to rozwiązanie z OSRAMu 2 w 1 - ale to tak naprawdę 2 rodzaje świateł jedno DL i przeciwmgielne w jednej obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zastosujesz to rozwiązanie z OSRAMu 2 w 1 - ale to tak naprawdę 2 rodzaje świateł jedno DL i przeciwmgielne w jednej obudowie.

 

:pstryk:

Tylko że one kosztuja 1000, więc jakiekolwiek gadki o oszczedzaniu nie maj sensu, bo za to masz xenonow na najblizsze 10 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba że zastosujesz to rozwiązanie z OSRAMu 2 w 1 - ale to tak naprawdę 2 rodzaje świateł jedno DL i przeciwmgielne w jednej obudowie.

 

:pstryk:

Tylko że one kosztuja 1000, więc jakiekolwiek gadki o oszczedzaniu nie maj sensu, bo za to masz xenonow na najblizsze 10 lat :)

 

Ale wiesz,oszczędzanie oszczędzaniem,a mnie boli jak xenon się bez sensu w słońcu pali-coś jak z oszczędzaniem wody na wsi ,która tam jest bardzo tania ;)

 

Poza tym,w takim rozwiązaniu mam i dzienne i p/mglowe.

 

Póki co nie ma sprawy ,bo nie ma na to kasy,ale jest idea :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK. W wątku było żeby zamontować dzienne LEDy zamiast przeciwmgłowych i też o takim rozwiązaniu myślałem,czyli rozumiem ,że w takim wypadku przeciwmgłowym robimy -PAPA?

 

Tak mi chodzi o ich wywalanie kompletnie bo ich nie używam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestań już z tym oszczędzaniem xenonów... :/ zamiast montowac jakies DLy powinno być jak w Skandynawii... przekrecasz kluczyk i światłą mijania się włączają...

nie wiem co za debil wymyślił LEDy... ale jak życie pokazuje... jeśli nie wiaomo o co chodzi, chodzi o kase...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przestań już z tym oszczędzaniem xenonów... :/ zamiast montowac jakies DLy powinno być jak w Skandynawii... przekrecasz kluczyk i światłą mijania się włączają...

nie wiem co za debil wymyślił .

Faktycznie tak jest w Skandynawii. W taniowozie tak miałem i wcale nie uważam, ze to lepsze rozwiazanie. Ale na szczęście w subaru jest normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Faktycznie tak jest w Skandynawii. W taniowozie tak miałem i wcale nie uważam, ze to lepsze rozwiazanie. Ale na szczęście w subaru jest normalnie

 

 

Sent with Tapatalk

Co jest normalnie? Normalnie powinny się właczać jak w skandynawi jeśli mamy obowiązek jeździć na światłach cały rok jak mieszkańcy pólnocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może uzasadnij dlaczego? odpada Ci "pamietanie" o światłach...

Nie mam z tym problemu. A jak miałem słaby aku to włączone światła dodatkowo go obciążały. Jak auto stało rano po ciemku odpalone, żeby się nagrzało, to też świateł nie potrzeba, zamiast świecić po oknach sąsiadom.

 

A w subaru tak jak w EU. Jak wyłączę, to świateł brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...