Skocz do zawartości

Światła dzienne LED w miejsce halogenów Jakie najlepsze, czego nie kupować ?


muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Jestem na etapie szukania świateł LED do jazdy dziennej i chcę je zamontować w miejsce halogenów.

post-3732-0-26331100-1389458477_thumb.jpg

 

Przejrzałem już kilkanaście ofert i mam swoich cichych faworytów lecz chciałbym skonsultować to z wami

 

Teraz mam prośbę do was forumowiczów, widziałem już kilka Forków z takim światłami i mam odnośnie tego kilka pytań :

 

- jaki zestaw najlepiej kupić ( cena mniej istotna, bardziej istotne jakość i trwałość tego zestawu)

- pełna automatyka, czyli włączają się po przekręceniu kluczyka i ściemniają po włączeniu świateł mijania

-ważne żeby były Plug&Play czyli żadnej rzeźby w otworach po halogenach !!!

- jakich zestawów się wystrzegać !!!

 

Forek do przeróbki to XT SG9 2005

 

Dzięki za zainteresowanie tematem i liczę na waszą pomoc

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to nie Audi zeby musialo LEDami szpanować. Nie oszpecaj Forka

 

Nie każdy myśli o szpanowaniu montując LEDy, także pozwól wprowadzać innym zmiany i nie krytykuj proszę kolegi. Dzisiaj światła do jazdy dziennej mają rację bytu.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subaru to nie Audi zeby musialo LEDami szpanować. Nie oszpecaj Forka

 

Nie każdy myśli o szpanowaniu montując LEDy, także pozwól wprowadzać innym zmiany i nie krytykuj proszę kolegi. Dzisiaj światła do jazdy dziennej mają rację bytu.

wyrażam swoja opinie od tego jest forum - które odkad subaru zaczeło sprzedawac auta dla ludu coraz mniej mi sie podoba ze wzgledu na coraz cześciej pojawiajacych sie nowych uzytkowników rodem z forum VW czy skody bo tam 19tki chrom i ledy sa na topie.

  • Lajk 1
  • Do kitu 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Graf, ale rozwoju technologii nie unikniesz. Dzisiaj Led'y pojawiły się już w nowych modelach Subaru, które być może za kilka lat jak będziesz chciał zmienić samochód zmuszony będziesz mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@GRAF, ja osobiście nie uważam tego za oszpecanie a wręcz przeciwnie za upiększanie Forka, a już totalnie nie rozumiem porównywania mnie do tutaj cytat:

nowych uzytkowników rodem z forum VW czy skody bo tam 19tki chrom i ledy sa na topie.

 

bo nawet nie raczyłeś sprawdzić od kiedy jestem posiadaczem swojego SUBARU i od kiedy jestem na FORUM :evil2: :evil2: :czerwona:

Kolega @@AllRad, już to wystarczająco dobrze wyjaśnił

Nie każdy myśli o szpanowaniu montując LEDy, także pozwól wprowadzać innym zmiany i nie krytykuj proszę kolegi. Dzisiaj światła do jazdy dziennej mają rację bytu

 

 

Tak więc, czekam na jakieś komentarze wnoszące coś do mojego zapytania a malkontentów mających coś do powiedzenia ale nie na temat ŻEGNAM :faja:

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego zmierzasz tym pytaniem.

Demontaż halogenów nie wpływa na światła pozycyjne tylne :blink:

Po montażu świateł dziennych instalujesz moduł do automatycznego ich włączania lub przyciemniania

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego zmierzasz tym pytaniem.

Demontaż halogenów nie wpływa na światła pozycyjne tylne :blink:

Po montażu świateł dziennych instalujesz moduł do automatycznego ich włączania lub przyciemniania

 

PzDr

 

sebekian ma rację. W autach, w których światła dzienne nie są fabryczne /auta starsze/, tylko "dołożone", światła tylne muszą być zapalone. Innymi słowy, instalując LED'y musisz je "spiąć" ze światłami tylnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym to akurat nie ma problemu.

Na polskich drogach jeżdżą 20 letnie szroty z ledami i mają światła tylne "spięte" z tymi ledami.

Tak więc w 9 letnim Forku tym bardziej nie powinno być problemu.

I tak jak pisałem wcześniej moduł automatyczny pozwala ci ( tak się domyślam ) spięcie nawet tylnych świateł żeby po przekręceniu kluczyka w stacyjce zapalały się automatycznie Ledy i tylne a po włączeniu świateł mijania Led się przyciemniają a tył oczywiście zostaje.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rozporządzeniu http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20090750639 jest napisane, że w autach zarejestrowanych przed 31 grudnia 2009 dopuszcza się takie podłączenie świateł do jazdy dziennej aby włączały się razem ze światłami pozycyjnymi tylnymi. Dla mnie "dopuszcza" oznacza, że tak może być albo nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi tam pasuja bardzo "duze" subarowskie halogeny w Subaru :) - to taki znak rozpoznawczy ;)

 

Zgadzam się z kolegą, ale

-ważne żeby były Plug&Play czyli żadnej rzeźby w otworach po halogenach !!!

więc nie powinno być różnicy w wyglądzie.

 

Szczerze mówiąc, to halogeny przeciwmgłowe są potrzebne góra 1-2 razy w roku, więc nie byłoby ich żal.

 

Sam jestem ciekaw, czy są jakieś ciekawe opcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc, to halogeny przeciwmgłowe są potrzebne góra 1-2 razy w roku, więc nie byłoby ich żal.

 

Otóż to, ja przez cały okres użytkowania mojego auta użyłem ich może z kilka razy tylko po to, żeby zobaczyć jaki dają efekt :lol:

Moim zdaniem są bezużyteczne i to jest idealne miejsce na LED-Y właśnie.

Jedyny wyjątek jest jak planujesz "zimy dolot" to miejsce prawego reflektora( patrząc z pozycji kierowcy) jest idealne na zainstalowanie właśnie wlotu do niego, a lewy zaślepiasz

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz użyć tylko lampy i wsadzić coś innego do środka, to będzie musiało to trochę kosztować, żeby porządnie świeciło np, coś w tym stylu:

http://allegro.pl/za...3858314323.html

 

Poza tym przeciwmgielne dają wiązkę w dół, trzeba by jakoś ją podnieść.

Kiedyś założyłem LED HB3 do lampy w miejsce HB3 w długich.

To było w OBKu i tam były podwójne długie jedne bixenon, drugie HB3 właśnie i było całkiem nieźle.

 

Warto zwrócić uwagę to, na wysokość/poziom montażu fabrycznych dziennych w przemyślanych i najlepszych rozwiązaniach, zwłaszcza najnowszych.

 

Światła dzienne zamontowane nisko, za nisko, czyli np w zderzakach są całkiem często niewidoczne.

Jeśli auto wyłania się zza pagórka / wzniesienia na drodze, to o niemal ostatnim elementem który pojawi się w tej sytuacji będą jego nisko zamontowane światła dzienne - powiedzmy ~30cm, czyli przepisowo, ale bez sensu.

To samo auto, o ile nie jest wystarczająco kontrastowe względem otoczenia, kiedy zbliży się do jakiegoś poprzedzającego auta ( o rozmiarach osobówki raczej) na odległość kilkudziesięciu metrów, ma szansę "zgasić" te swoje dzienne światła w wewnętrznym lusterku kierowcy z przodu. Po prostu niskie lampki wcześniej wypadną z pola widzenia w wewnętrznym lusterku.

Jedynie w bocznych będzie je widać, ale pomniejszone i oddalone/

 

Ja za bardzo cenię sobie własne ( i moich pasażerów) bezpieczeństwo, żeby ryzykować, że ktoś kiedyś może mnie nie zauważyć w odpowiednim momencie, pośród innych mających o wiele lepiej widoczne lampy, dzienne, nocne i jakie tam chcą.

Edytowane przez kuhen
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @@kuhen, za uwagi

Jeśli chodzi o oferty to aktualnie myślę nad takimi:

- http://allegro.pl/swiatla-do-jazdy-dziennej-led-automat-okragle-drl-i3876155771.html

 

-http://allegro.pl/prawdziwe-swiatla-do-jazdy-dziennej-led-okragle-90-i3872200420.html

 

 

Te oferty podałem jako przykład bo jest bardzo duża rozpiętość cenowa i dlatego zrobiłem ten wątek żeby rozeznać się czy warto, opłaca się zakupić droższy zestaw czy tylko przepłacę i nic nie zyskam.

 

 

PzDr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w Forku zamontowane takie http://allegro.pl/sw...3843945292.html.

Wchodzą prawie P&P tzn, na miejsce kloszów -odbłyśników z halogenów, zostawiamy kosze. Podłączenie pod bezpieczniki pod maską.

Jeżdzę 2 lata w tym 2 przeglądy, kilka kontroli drogowych i tylko jedno pytanie czy to są dzienne czy halogeny i to w sytuacji mandatowej więc pełna kontrola wszystkiego była :)

Światła mają modół sterujący wbudowany i szczelne wtyczki, mają na stanie maskownice na 9 cm więc w Forku po 2006 wygladają jak fabryczne.

Zresztą chcąc być w zgodzie z przepisami i nie ciąć zderzaków to jedyne miejsce gdzie można zamontować dzienne.

A co do widoczności, ustawodawca przewidział obręb w którym mogą być zamontowane światła dzienne , miejsce po halogenach spełnia to, więc nie ma co dywagować.

Zwróć uwagę na modół sterujący, czy włącza światła po przekręceniu kluczyka, czy po odpaleniu silnika. Te drugie lubią migac przy spadkach napięcia w instalacji.

Edytowane przez Arek_W
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:@,

 

Dzięki za podpowiedzi.

Ten twój zestaw jest o ponad połowę tańszy od mojego najdroższego a oba mają automatykę po przekręceniu kluczyka.

Teraz właśnie na tym się skupiam żeby nie przepłacić za nowe światła.

 

Jeszcze raz dzięki za sugestie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...