Jump to content

Czy kupiłbyś XV raz jeszcze?

Recommended Posts

22 godziny temu, Blixten napisał:

Miałem jechać z taką pierdołą do ASO czy czekać i patrzeć jak mi zardzewieje ? 

Dobre pytanie! Do ASO mi nie po drodze i czasu na to nie mam więc... poczekam aż zardzewieje bardziej :wacko: . Na razie zwiozłem do mp. letnie opony, które jeszcze raz spróbuję sprzedać.

• Replies 1.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Zaraz mi stuknie rok XV i mam takie przemyślenia, może komuś pomoże w wyborze czy coś.   Minusy: Absolutnie tandetne plastiki w środku. Boczki drzwi mam w nieestetycznych "rysach", to

Nieco ponad pół roku jazdy XV i wciąż:  

Witam serdecznie, forum śledzę od lata 2018 roku do chwili obecnej. W okresie tym dowiedziałem się  wielu ciekawych faktów odnośnie marki. We wrześniu 2018 r odebrałem swoje XV 1.6 we Wrocławiu. 

Posted Images

polowałem na używkę na alledrogo. W końcu się trafiła tzn styropian w środek dojazdów ki + styropiany boczne. płyta jest podniesiona o jakieś 3 cm ale nie przeszkadza to w niczym

Witam,  Karas pomysł Twój jest ok ale w sumie to mi uzmysłowiłeś, że mam styropian który zdemontowałem. Leży i zajmuje przestrzeń. Być może coś z niego zrobię. Ale dopiero za tydzień.
Pozdrawiam .

• 2 weeks later...

Tak właśnie naszła mnie myśl, ze Subaru to marka, która naprawdę trzeba kochać... :)

Obsługa przepustnicy e-Boxer wymaga niemal doktoratu, po roku XV rdzewieje, co użytkownicy poprawiają sami; rzeźba z cyklu „Adam Slodowy poleca” zeby wepchać zapas, choć na innych rynkach jest to standard, cenniki w Euro, jeden z droższych serwisów autoryzowanych...

Nie sztuką jest kochać „za coś”, sztuką jest kochać „pomimo”.

• Like 1
  • Upvote 1

No cóż z tym brakiem dojazdówek SIP się kompromituje niestety od lat i końca nie widać. Jakby się nie dało załatwić dla chętnych kawałka styropianu i kółka, albo ściągnąć to z innego rynku...

• Like 1

No cóż, tym autem fajnie mi się jeździ. Często po drogach gruntowych i zapas wydaje mi się konieczny. To jest druga "rzeźba". Pierwsza nie zapewniała stabilności podłogi. Można jeszcze wrócić do fabrycznego wkładu a koło zapasowe w pokrowiec i do bagażnika. Będziemy mieli pojemniejszy bagażnik (podłoga kilka cm obniżona) częściowo zapełniony. :thumbup:

• Upvote 1

Tak z ciekawości, to często łapiecie gumę? U mnie przez ostatnie bodaj szesnaście lat trafiła się trzy razy (w Legacy) z czego tylko raz tak, że musiałem użyć zapasu - reszta to ciała obce (wkręt i jakiś hak budowlany) z którymi spokojnie zrobiłem jeszcze dziesiątki kilometrów zanim je znalazłem i pojechałem do wulkanizatora. W XV odpukać jeszcze nic nie trafiłem. Ustalenie kodu styropianu i wszelakich wkładek by mieć bagażnik z dojazdówką jak w Rosji czy Meksyku nie powinien być dużym problemem dla @DZIAŁ TECHNICZNY - a jak widać, kilku chętnych by się znalazło by poświęcić odrobinę pojemności bagażnika na rzecz świętego spokoju. W końcu "Peace of mind" to jedno z haseł przewijających się w folderach reklamowych marki.

• Upvote 2
1 minutę temu, aflinta napisał:

Ustalenie kodu styropianu i wszelakich wkładek by mieć bagażnik z dojazdówką jak w Rosji czy Meksyku nie powinien być dużym problemem

Ale jak widać jest to jakiś nieprzewyciężalny problem, zresztą dla innych modeli również 

• Upvote 1
11 godzin temu, aflinta napisał:

Tak z ciekawości, to często łapiecie gumę? U mnie przez ostatnie bodaj szesnaście lat trafiła się trzy razy (w Legacy) z czego tylko raz tak, że musiałem użyć zapasu - reszta to ciała obce (wkręt i jakiś hak budowlany) z którymi spokojnie zrobiłem jeszcze dziesiątki kilometrów zanim je znalazłem i pojechałem do wulkanizatora. W XV odpukać jeszcze nic nie trafiłem. Ustalenie kodu styropianu i wszelakich wkładek by mieć bagażnik z dojazdówką jak w Rosji czy Meksyku nie powinien być dużym problemem dla @DZIAŁ TECHNICZNY - a jak widać, kilku chętnych by się znalazło by poświęcić odrobinę pojemności bagażnika na rzecz świętego spokoju. W końcu "Peace of mind" to jedno z haseł przewijających się w folderach reklamowych marki.

Nie chodzi o częstotliwość łapania kapcia. Ja przez 5 lat użytkowania złapałem 2 razy. Jest 80% szansy ze jak użyjesz gluta do naprawy opony to będzie ona do wyrzucenia lub będą musieli nałożyć 5 kg ciężarków żeby to później dobrze wyważyć . Glut załatwi Ci również czujnik ciśnienia w kole co generuje kolejne koszta ( około 200pln z programowaniem albo kompa w aucie albo klona )  Te 20% to porządny wulkanizator któremu będzie się chciało bawić z idealnym czyszczeniem opony od środka....

Co do ASO w 2015 próbowałem kupić wysuwany podłokietnik z wersji crosstrek i ściemniające się lusterko - nie dało rady , cześć nie dostępna u nas i koniec kropka. 

25 minut temu, Karas napisał:

Co do ASO w 2015 próbowałem kupić wysuwany podłokietnik z wersji crosstrek i ściemniające się lusterko - nie dało rady , cześć nie dostępna u nas i koniec kropka. 

Zostaje któryś ze sklepów w USA + polamer albo jakieś inne aliexpresy. Sam z USA sprowadzałem roletę do mojego byłego Legacy - bo był bez. Uprzejmy gość z jednego salonów Subaru w USA przypadkiem miał taką jak potrzebowałem i wysłał poprzez polamer. Myślę, że sprowadzenie tych styropianów trudniejsze nie będzie - szczególnie, że są podane numery części zarówno dla małej dojazdówki jak i koła większego (wyższego). Swoją drogą rozglądałem się ostatnio za plastikiem z przyciskami fabrycznymi do StarLink - chciałem podmienić nasze ISR i zintegrować pod fabrycznym elementem sprowadzonym z USA. Dzięki pomocy SIP i Działu Technicznego udało się zdobyć zarówno numer części jak i cenę - niestety zbyt wysoką jak na moja fanaberię (przychodzi kompletny moduł a nie tylko sam plastik z przyciskami). 

Witam serdecznie, dzięki wielkie Aflinta za numery katalogowe. Moja dojazdówka ma rozmiar 165/80 R17 104M. Instrukcja obsługi podaje 185/65 R17. Czyli mam koło mniejsze ?. Co do łapania gum to faktycznie czasy gwoździ z kopyt końskich się skończyły w latach 70 ubiegłego stulecia. Jeżdzę sporo po drogach gruntowych a to często są drogi na które są wysypywane różne dziwne rzeczy np. gruz. Fajne opony wskazał mi Mechanik na tym forum ale mam najechane niecałe 40 tys na letnich i zimowych oponach i jeszcze z sezon powinny posłużyć. To auto po prostu zachęca do jazdy w ciekawe miejsca poza asfaltem. A są takie. Pozdrawiam.

Mi ten samochód odpowiada i kupił bym jeszcze raz tylko nie minął jeszcze rok od zakupu a ten sam model VX 1.6i Exclusive z lakierem metalik jest o 30.000 zł droższy. To jakiś absurd

3 godziny temu, mattom napisał:

Mi ten samochód odpowiada i kupił bym jeszcze raz tylko nie minął jeszcze rok od zakupu a ten sam model VX 1.6i Exclusive z lakierem metalik jest o 30.000 zł droższy. To jakiś absurd

Ciekaw jestem jakie są różnice cenowe pomiędzy rocznikiem 2019 z silnikiem 1,6 a rocznikiem 2018 z silnikiem 2,0 ...

Na otomoto nie ma ofert dla 2018 żeby porównać, ale czy starszy może być droższy ? ;)  

1 godzinę temu, Blixten napisał:

Ciekaw jestem jakie są różnice cenowe pomiędzy rocznikiem 2019 z silnikiem 1,6 a rocznikiem 2018 z silnikiem 2,0 ...

Na otomoto nie ma ofert dla 2018 żeby porównać, ale czy starszy może być droższy ? ;)  

Ostatnio z ciekawości patrzyłem - był jeden krajowy 2.0 2018, normalne i na pierwszy rzut oka uczciwe ogłoszenie. Ktoś chciał chyba ponad 110, jak widać poszedł.

Nawiązując do tematu - tak kupiłbym :]

edit. hmm wycofuje się z tych 110, nie pamiętam dokładnie - tak czy inaczej chciał dużo i nasze białe kruki są dalej białe ;)

Edited by keyman
W dniu 11.05.2020 o 21:18, GREGG napisał:

No cóż z tym brakiem dojazdówek SIP się kompromituje niestety od lat i końca nie widać. Jakby się nie dało załatwić dla chętnych kawałka styropianu i kółka, albo ściągnąć to z innego rynku...

Brak dojazdówek, styropianu, rolet do bagażnika, i jak się właśnie przekonałem, brak lakieru zaprawkowego. :facepalm:

Brak w Europie, w USA nie mają takich wyzwań. 

Edited by Blixten
  • 3 weeks later...

Zaraz będą równe dwa lata użytkowania XV 2.0 - prawie 45 000 km. No i takie podsumowanie.

Minusy:

1. Słabej jakości plastiki na boczkach drzwi, schowek, generalnie wszystkie twarde. Masakrycznie się rysują, wycierają, obcierają. Samochód użytkuję dość intensywnie, sporo towaru wożę, plecak itd, i widać, że to wszystko zostawia jakieś tam ślady gdzie tylko się da. 
  2. Fabryczne dywaniki do dupy, WeatherTech rozwiązały sprawę,
  3. Chyba dość "miękka" przednia szyba, zauważalne po dobrym umyciu i wypolerowaniu auta ślady od kamyczków itd, niby nic wielkiego, ale mam wrażenie, że bardziej widoczne niż w moich poprzednich autach,
  4. Gdzieś, ciągle coś tam trzeszczy w środku, ale można się przyzwyczaić,
  5. Muzyka ścisza się przy hamowaniu (nie wiem o co chodzi, nie rozszyfrowałem tego, ale potwierdzone info), nie wiem jak wyłączyć,

Plusy:

1. Ciągle mi się mordka cieszy, jak wsiadam i jadę, 
  2. Prowadzenie, napęd, testowany w różnych warunkach, nigdy nie zawiódł,
  3. Spoko działa Apple Car i zestaw głośnomówiący,
  4. Rozsądne spalanie, około 9l na 100 km,
  5. Zasięg na trasie nawet i 700 km,
  6. Prowadzenie, prowadzenie, prowadzenie. No mi po prostu odpowiada. Kręcenie silnika do wyższych obrotów, też spoko, MI ODPOWIADA.

Koszty przez te dwa lata:

1. Dwa razy przegląd, zaraz następny na 45 000,
  2. Komplet opon zimowych, 
  3. Płyty ochronne pod silnik i dyferencjał,

No i do tego paliwo, ubezpieczenie, ale nic ponad to. Na razie nawet nie musiałem klocków wymieniać, więc jest spoko. Wydaje się solidne auto. Opony stockowe, zużycie w normie. 

Podsumowanie:

Jestem bardzo zadowolony, polecam, dużo frajdy daje obcowanie z autkiem. 

• Like 2
  • Upvote 2
  • 3 weeks later...