Jump to content

Szukam swoich samochodów Renault 5 Alpina ...

Andrzej Koper

Recommended Posts

Witam

Poszukuję swoich samochodów którymi startowałem na rajdach w latach 80'tych może ktoś wie gdzie są (lub jest) Renault 5 Alpina (dwa podwójne Webery, klatka itp.)

Chciałbym odrestaurować :mrgreen:

Pozdrawiam

Andrzej Koper

Eee, stare i w dodatku francuskie ;)

jedne z lepszych aut

z tego co sie orientuje Renault % byl jednym z mniej awaryjnych aut (silnikowo) buda sie rozsypala a silnik 1.1 nawet nie bral oleju - ja tak w przypadku swojej mialem.

wczesniej ojciec mial piatke 1.1 z 82 roku i tez silnikowo byla nie do zajechania

jedynym minusem byly turbiny w GT Turbo bo nie za duzo wytrzymywaly (oczywiscie ostrej jazdy) ale auto na prawde "łeb urywało"

Guest Bosiarz
W Sopocie przy cmentarzu żydowskim :?: :). Na Górskim? Kurde, znowu w tym roku dałem ciała, ale przynajmniej teraz mogę zwalić na robotę :)

To nowy nabytek Tadzia Myszkiera :)

Tylko pozazdroscic.

A mi sie wydaje ze fajny pomysl.Kankunen,McRae tez maja mala kolekcje aut na ktroych jezdzili lub zdobywali tytuly.Z Alpinka moze byc ciezko ale zawsze jeszcze zostaje R11 Turbo,Golfik GTI 16V,Clio Williams,czy impreza....

• 2 years later...

panie andrzeju nie chce zalamywac ale proponuje poszukac identycznego egzemplarza i zrobic kopie...kiedys takie auta za niewielka kase chodzily bo ani to zabytek byl ani nowosc i pewnie ktos gdzies w kajtkach czy okręgówkach go zajechal..... :(((

Pomysl ok ja wlasnie scieroko 78r(do startów) odbudowywuje...a przyjaciel cadilaka 55r stare auta maja cos w sobie :))))

POWODZENIA W SZUKANIU!!

Wydaje mi się, że jednak Panu Andrzejowi chodziło o te konkretne egzemplarze

W miedzyczasie widziałem sie ponownie z kims dawnego dzialu sportu i potwierdził , ze z tymi R5Alpina w wersji Cup? jest ciezko. Np. maja karoserje do R11 a do tych R5 niestety nie ( zakładam , ze i tak trzeba zmienic)....Wiadomosci w kazdym razie o R5A na terenie Polski nie mialem...

AK