Skocz do zawartości

Wyprawa do Azji Środkowej 2014


Submath

Rekomendowane odpowiedzi

Planujemy w drugiej połowie maja 2014 roku podróż naszym Forkiem do Azji Środkowej.

Wydaje mi się że podróż jednym samochodem na takie odległości, jest nieco ryzykowna. Zatem z chęcią połączylibyśmy siły z ekipą z samochodem mającą podobne plany. Wyjazd ma być z założenia niewysokobudżetowy (z uwagi na samochód pewnie też i nie nisko-) lecz noclegi przeważnie w namiotach, czasami dla odpoczynku w hotelach bądź na kwaterach. Zwiedzać chciałbym oprócz utartych szlaków także nietypowe, nieuczęszczane przez turystów miejsca. Ich spis dopiero będę tworzyć, jak również jestem otwarty na propozycje (w końcu nie chcę przecież jechać samemu ). Tak samo otwarty jestem co do czasu podróży – wstępnie 2-2,5 miesiąca.

Poniżej wstępna mapa trasy:

Azja%2520Srodkowa%25202014.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Submath - jak się dłużej zastanowisz, to przebieg nie jest taki ogromny, żeby musieć się martwić o auto serwisowe. Dużo większy nacisk położyłbym na załatwienie kwestii wizowych - pamiętaj, że to czasem trwa okrutnie długo.

Koniecznie odwiedź polskie forum africa twin - rejony na które się szykujesz są dość objeżdżone przez forumowiczów i na pewno znajdziesz całą masę przydatnych informacji, zdjęć i namiarów.

Osobiście chętnie bym się pisał, ale czas nie pozwoli - jak na razie od tygodnie kombinuję gdzie tu wcisnąć szybki wyskok autem na zorzę polarną do Murmańska ;)

 

Dawaj znać na bieżąco jak przygotowania i realizacja !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Dziękuję bardzo wszystkim za odzew i rady! Odpisuję dopiero teraz, gdyż byłem zajęty pracą i przygotowaniami do wyjazdu. Forek właśnie ma wymieniany rozrząd i innych rzeczy. W kwestii wiz: mam na razie do Uzbekistanu a do Azerbejdżanu jest w toku. Pozostaje wiza rosyjska, a resztę bedę wyrabiać juz w podroży. Wyjeżdzamy 17 maja. Trochę się obawiam o Forka, bo po ostatnich rajdach po lesie, gdzie zakopał się w błocie i wyrżnał kilka razy o pieńki wszelakie, tłumik i rura jest do wymiany. Ale mam  nadzieję że wróci cało... Co do relacji, to zaraz zamieszczę relację z mojej ubiegłorocznej podróży.

 

A czy znacie może kogoś, kto jechał Foresterem w te rejony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz zaraz - a wizę Turkmenistanu jak chcesz zorganizować?? Z tego, co mi wiadomo, wydawana jest tylko na zaproszenie via pośrednik i długo się na nią czeka..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zaraz zaraz - a wizę Turkmenistanu jak chcesz zorganizować?? Z tego, co mi wiadomo, wydawana jest tylko na zaproszenie via pośrednik i długo się na nią czeka..
. Można wizę tranzytową. Tranzytówkę będziemy robić w Baku na podstawie wizy uzbeckiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Submath, szkoda, ze wyprawa zaplanowana jest na polowe maja... gdyby to bylo troszke pozniej, to chetnie bym sie spotkal z wami w Kazachstanie :)

 

od lipca powinienem przeniesc sie do Astany i tez chcialbym sie przy okazji zapuscic w gorskie rejony, pod granice Chin, o tu: http://chistoprudov.livejournal.com/104321.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

to chetnie bym sie spotkal z wami w Kazachstanie

Ależ my w Kazachstanie będziemu później! Jeśli dobrze pójdzie to na początku sierpnia będziemy w Ałma-Ata, stąd już ręką podać do gór i niedaleko do podanego przez Ciebie kanionu.

 

 Jakim autem jedziecie? Którego zamierzacie być w Astanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem, ze wasza wyprawa bedzie nieco krotsza :)

 

przeprowadzam sie do Astany na poczatku lipca, zamierzam tam spedzic kilka lat, Tribeke zabieram ze soba... byloby fajnie w polowie sierpnia wybrac sie w strone gor (taki mam plan)

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oho! Wobec tego pozostańmy w kontakcie. Jak będzie już bliżej sierpnia, będziemy bardziej pewni terminu i wtedy spotkamy się już w Ałma-Acie lub okolicach. Jeszcze jeden Forumowicz będzie w tych okolicach chyba w podobnym terminie, może i on do nas dołączy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Można wizę tranzytową. Tranzytówkę będziemy robić w Baku na podstawie wizy uzbeckiej. 

 

Możesz napisać jak wygląda ta procedura? Nie trzeba zaproszenia? Robią to w miarę sprawnie? Ja też pisałem o wizie tranzytowej na kilka dni, bo o wydaniu komuś turystycznej to Turkmenistanu nie słyszałem od dawna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Możesz napisać jak wygląda ta procedura?

Idziesz do konsulatu przedstawiasz wizy krajów ościennych i otrzymujesz wizę. Tak robią np w Berlinie i Wiedniu. Jest sporo osób, które w ten sposób otrzymało wizy. Informacje znajdują się na stronach konkretnych konsulatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info.Myslalem,ze bez posrednictwa ani rusz,ale widze,ze nie jest tak zle.A napisz prosze - jak wyglada kwestia regularnosci promu do Turkmenbaszy?Czy wiza jest wazna te 3-5 dni od wjazdu,czy od z gory okreslonej daty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@@Submath, szczęśliwi Ci co 2.5 miesiąca urlopu mają. Zazdroszczę wypraw, z chęcią puścilibyśmy się gdzieś dalej…  Może afryka w przyszłym roku? ;) Odezwę się na PW jak znajdę chwilę.

Edytowane przez odrobina
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może afryka w przyszłym roku?

 Oj, ja jestem raczej Słowianofilem, Podróżuję do krajów, w których mogę się porozumieć. Z angielskiego jestem noga, natomiast z chęcią wezmę udział w przyszłej Subariadzie, jeśli tylko będzie się odbywać w kierunku wschodnim lub południowym. Co Ty na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnio podchodzą nam zorganizowane "wycieczki" ;) Sami lubimy decydować gdzie jedziemy. Na wschód na pewno kiedyś wrócimy na Krym, może Gruzja, Kazachstan ... o ile forester dożyje ;) Za dużo planów za mało wolnego czasu. Twoja trasa St Petersburg, Murmańsk, Finlandia chodzi nam po głowie od dwóch lat, zwłaszcza z możliwością załapania się na zorze polarne. Gruzja i Kazachstan również, nawet na Krym chętnie byśmy wrócili, bez względu na to w czyich pozostanie rękach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Submath, juz jestem w KZ

niestety cos z moim telefonem, nie chce tu dzialac, a na razie nie mam kazachstanskiej sim karty... jezeli macie dostep do i-netu, odezwijcie sie

 

pozdrawiam, udanej podrozy i mam nadzieje do szybkiego spotkania!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka fotek z mojej podrozy do Kazachstanu (foty slabe i niezbyt ciekawe, bo robione w wiekszosci zza kierownicy)

 

Wilno-Astana (via Moskwa, Ryazan, Samara, Ufa, Troitsk, Kostanay), trasa pokonana w 4 dni, przejechane 3900 km... jezeli krotko: Rosja to niekonczace sie prace drogowe

 

https://plus.google.com/u/0/103320181490986583422/posts/2bMgizZgDte?pid=6029855370946732802&oid=103320181490986583422

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak szybciutko, kumpel pojechał wczoraj terenówką i nad morze kaspijskie (okolice aktau) planuje dojechać na 12.07 :mrgreen:

edit

tę stronkę polecam subskrybować (codziennie newsletter z ciekawym foto-reportażem)

http://www.voxpopuli.kz/home

Edytowane przez wojo02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tak szybciutko, kumpel pojechał wczoraj terenówką i nad morze kaspijskie (okolice aktau) planuje dojechać na 12.07 :mrgreen:

edit

tę stronkę polecam subskrybować (codziennie newsletter z ciekawym foto-reportażem)

http://www.voxpopuli.kz/home

Tak, gdzie teraz jest? Ja jestem w Uzbekistanie - miasto Nukus. W Aktau tez bylem - przeprawilem sie promem z Baku w dniu 2 VII. Dopiero tutaj mam czas na Internet. Chcialem jutro jechac na Mujnak. Moge jednak troche zaczekac ns Niego. Moj numer w Uzbekistanie: +998 919 168 024. Dobrze by bylo wybrac sie w dwa samochody. Czekam na odzew:)

eddie_gt4 napisalem Ci dzis w nocy smsa. Nie wiem jeszcze czy bede w Astanie. Napewno zawitam do Almaty+okolice w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...