Skocz do zawartości

Klocki hamulcowe do GT


TomS

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam dużego stresa, bo po ostatnich wojażach w okolicach Walimia i Kamionki w końcu skończyły mi się hamulce. O ile tarcze są jeszcze ok to okładziny klocków odkleiły się od blach. Samochód jeszcze hamuje, ale strasznie piszczy kiedy jadę (nie przy hamowaniu). I tu moje pytanie: jakie klocki do seryjnej tarczy założyć (mam "mały" 2-tłoczkowy zacisk), aby hamowało (wiem, że te hamulce praktycznie nie działają, ale ja i tak ich żadko używam). Moje typy to: Mintex, Pagid, EBC (red), Ferodo DS. Dla mnie najważniejsze kryterium to dostępność (Wawa)i cena w granicy 500 pln. Pomóżcie proszę bo wydam kasę na stabilizator co go adamusmax zachwala i znowu będę musiał załozyć jakieś badziewne Textary albo inne Remsy.

 

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam teraz Textary i albo nie mam farta albo to są kiepskie klocki, bo po miesiącu użytkowania (normalnego) tez się odkleiły odkładziny od blach (uwzględnili jednak reklamacje). Textarom mówie stanowcze NIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dużego stresa, bo po ostatnich wojażach w okolicach Walimia i Kamionki w końcu skończyły mi się hamulce. O ile tarcze są jeszcze ok to okładziny klocków odkleiły się od blach. Samochód jeszcze hamuje, ale strasznie piszczy kiedy jadę (nie przy hamowaniu). I tu moje pytanie: jakie klocki do seryjnej tarczy założyć (mam "mały" 2-tłoczkowy zacisk), aby hamowało (wiem, że te hamulce praktycznie nie działają, ale ja i tak ich żadko używam). Moje typy to: Mintex, Pagid, EBC (red), Ferodo DS. Dla mnie najważniejsze kryterium to dostępność (Wawa)i cena w granicy 500 pln. Pomóżcie proszę bo wydam kasę na stabilizator co go adamusmax zachwala i znowu będę musiał załozyć jakieś badziewne Textary albo inne Remsy.

 

Dzięki

 

a ja zaproponuje piekny zestawik calych hamulcow ;)

 

a potem problem z glowy bo ladujesz klocki AP Racing i do przodu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, mam dużego stresa, bo po ostatnich wojażach w okolicach Walimia i Kamionki w końcu skończyły mi się hamulce. O ile tarcze są jeszcze ok to okładziny klocków odkleiły się od blach. Samochód jeszcze hamuje, ale strasznie piszczy kiedy jadę (nie przy hamowaniu). I tu moje pytanie: jakie klocki do seryjnej tarczy założyć (mam "mały" 2-tłoczkowy zacisk), aby hamowało (wiem, że te hamulce praktycznie nie działają, ale ja i tak ich żadko używam). Moje typy to: Mintex, Pagid, EBC (red), Ferodo DS. Dla mnie najważniejsze kryterium to dostępność (Wawa)i cena w granicy 500 pln. Pomóżcie proszę bo wydam kasę na stabilizator co go adamusmax zachwala i znowu będę musiał załozyć jakieś badziewne Textary albo inne Remsy.

 

Dzięki

 

a ja zaproponuje piekny zestawik calych hamulcow ;)

 

a potem problem z glowy bo ladujesz klocki AP Racing i do przodu :mrgreen:

 

 

pod warunkiem że ma 17' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toms DS2500 do Twojego GT to koszt w IC niecale 400zl i mozna sciagnac z dnia na dzien :)

 

na pewno?

 

tyle kosztuje chyba ds performance a nie ds 2500

 

ile kosztuje ds 2500 do gt 99 ?

 

DS2500 do malego zacisku(GT do 97r i Legacy Turbo) to koszt 406zl, ja mam taniej :)

 

Do 99 pewnie troche wiecej bo to juz duze hamulce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toms DS2500 do Twojego GT to koszt w IC niecale 400zl i mozna sciagnac z dnia na dzien :)

 

No fajnie, a ma ktoś może oznaczenie tych DS'ów, bo z panami w IC ciężko się dogadać. Mi wychodzi że to jest FDS 1327 (DS Performance), ale nie mam pewności.

 

TomS Weź Mintexa 1155 albo DS2500 na pewno będzie dużo lepiej.

 

A skąd mam wziąć tego Mintexa? Ja potrzebuję klocki na już, bo te skubane stabilizatory mi po łbie chodzą, a przecież muszę jakoś "zwalniać" (bo o hamowaniu na małym zacisku to nie ma mowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toms DS2500 do Twojego GT to koszt w IC niecale 400zl i mozna sciagnac z dnia na dzien :)

 

No fajnie, a ma ktoś może oznaczenie tych DS'ów, bo z panami w IC ciężko się dogadać. Mi wychodzi że to jest FDS 1327 (DS Performance), ale nie mam pewności.

 

DS Performance to niższa seria.

 

 

TomS Weź Mintexa 1155 albo DS2500 na pewno będzie dużo lepiej.

 

A skąd mam wziąć tego Mintexa? Ja potrzebuję klocki na już, bo te skubane stabilizatory mi po łbie chodzą, a przecież muszę jakoś "zwalniać" (bo o hamowaniu na małym zacisku to nie ma mowy)

 

Nie mam pojęcia kto teraz sprrowadza Mintexa do Polski :-( Kiedyś się kupowało u Janka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toms DS2500 do Twojego GT to koszt w IC niecale 400zl i mozna sciagnac z dnia na dzien :)

 

No fajnie, a ma ktoś może oznaczenie tych DS'ów, bo z panami w IC ciężko się dogadać. Mi wychodzi że to jest FDS 1327 (DS Performance), ale nie mam pewności.

 

TomS Weź Mintexa 1155 albo DS2500 na pewno będzie dużo lepiej.

 

A skąd mam wziąć tego Mintexa? Ja potrzebuję klocki na już, bo te skubane stabilizatory mi po łbie chodzą, a przecież muszę jakoś "zwalniać" (bo o hamowaniu na małym zacisku to nie ma mowy)

 

DS2500 maja nr FCP948H

 

jak nie bedzie zadzwon do Igora z Hydrotexu, napewno bedzie cos mial na miejscu.

 

http://www.hydrotex.com.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DS2500 maja nr FCP948H

 

jak nie bedzie zadzwon do Igora z Hydrotexu, napewno bedzie cos mial na miejscu.

 

http://www.hydrotex.com.pl/

 

Niestety FCP948H są do innego modelu. Są, nazwijmy je "żeńskie", bo ich mocowania do zacisku są wewnętrzne, a u mnie są zewnętrzne. Z tego co patrzyłem to do mojego nie ma DS2500. Mój GT mimo, że 1998 rok to klocki są do roczników 01.1996 - 12.1997, a 948 są do roczników 01.1994 - 12.1995. Wg katalogu Mintexa, Textara wychodzi, że do GT'ków były stosowane 3 rodzaje klocków. Normalnie jak nie japończyk. Szukam dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz założyłem tarcze brembo i Ferodo DS 3000 i po 2 dniach jazdy stwierdzam że jest rewelacja. Naprawdę miło od czasu do czasu zapiczczą, ale upiec je to naprawde wielki problem. Chciałem wcześniej kupić DS 2500 ale jest problem z dostępnością i do WRX kosztowały 650 PLN a DS Performance 450 PLN. Miałem ostatnio tarcze Zimmerman i klocki Mintex, totalna pomyłka, tarcze leżą w garażu pogięte,a klocków po 8000km brak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EBC (red) (...) Dla mnie najważniejsze kryterium to dostępność (Wawa)i cena w granicy 500 pln.

 

Jak chesz to ja Ci EBC Red Stuff moge załatwić za 389 zł z przesyłką - na drugi dzień masz w domu kurierem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...