Jump to content

Impreza 1.6 MY93 alternator

loader99
 Share

Recommended Posts

Witam

Potrzebuję namiar na jakąs dobrą firmę, która da radę zregenerować alternator do Imprezy 1.6 MY93.

Ozn alternatora: 23700AA202 Mitshubishi.

Najprawdopodobniej jest szczotkotrzymacz do wymiany.

Jak by ktoś coś wiedział to maila: loader99@gmail.com lub tu na forum....

(wujek google dużo nie mówi na temat - tego alternatora i firm regenerujących.. :))

Pozdrawiam

Łukasz

@@loader99, w przypadku Subaru nie ma sensu alternatora naprawiać. Ponieważ ich awarie zdarzają się baaaaaaaaaaaaaaaaaaardzo rzadko to popyt na używane praktycznie nie istnieje.

Sprawny używany alternator kupisz za 70-120 pln i zapominasz o temacie. Jakakolwiek naprawa wyjdzie drożej i nie będzie tak trwała jak oryginał.

Zazwyczaj tego nie polecam ale w tym przypadku - szukaj używanego.

I tyleż też kosztuje regeneracja...ja za regenerację swojego dałem 200zł...tyle, ze oprócz szczotek były i łożyska itd...słowem wszystko co trzeba było- zostało wymienione...Osobiście nie uważam, zeby regeneracja była czymś złym i lepszą opcją będzie wymiana na używkę, której łożyska na pewno będą się nadawały do wymiany...Jak dla Mnie- zamiana bez sensu...aczkolwiek budżetowa :)

Tylko regeneracja albo zakup nowej sztuki :D

hmm, kupiłem na allegro i pojezdziłem miesiąc i znów kontrolka swieci a prąd ładowania poniżej 12V........ eh dlatego pytam o regeneracje, bo przynajmniej gw 12m dają... :) Dzięki za rady..

Pozdrawiam

Tak jak pisałem...używka zawsze może klęknąć jak ten który wymieniasz...Ale skoro drugi altek Tobie siada to może coś z instalacją jest nie halo :/Re

generuj...Ja swój oddałem do regeneracji i byl jak nowy :)

• 1 year later...

Cześć!

Coś mi piszczy najprawdopodobniej w alternatorze, wszystko co mam elektrycznego mi pulsuje w rytm tych pisków, miał ktoś podobny problem ?

(2.0 Gl 4wd 96r.)

Pozdrawiam

Cześć!

Coś mi piszczy najprawdopodobniej w alternatorze, wszystko co mam elektrycznego mi pulsuje w rytm tych pisków, miał ktoś podobny problem ?

(2.0 Gl 4wd 96r.)

Pozdrawiam

Prawdopodobnie regulator napięcia z szczotkami do wymiany. Podłącz miernik do akumulatora odpal auto i sprawdź jakie masz ładowanie na luzie, podczas gazowania i pod obciążeniem (światła, dmuchawa, awaryjne itp).