Jump to content

Co zawiera (oryginalnie) wnęka w bagażnikowym styropianie Forestera?

Tichy
 Share

Recommended Posts

Witam!

Pytanie dla zaspokojenia mojej ciekawości. Bagażnik Forestera rocznik 2007 wyłożony jest styropianami, które mają w sobie skrytki i wnęki, zamykane klapkami :) Kupiłem Forka używanego i co mnie zaciekawiło: jedna ze "skrytek" była pusta. Konkretnie chodzi o tę najbliższą oparciu tylnej kanapy, przebiegającą wzdłuż większości długości kanapy (równolegle). Wnęka jest podłużna, dość długa i bardzo wąska, nie mam pojęcia, co tam oryginalnie było wkładane? Czy może mi powiedzieć ktoś, kto kupował nowego Forestera w tamtych latach lub kto ma kompletne wypozażenie fabryczne, co tam się mieściło?

Pozdrawiam!

W moim był trójkąt - ale nie wiem czy było to fabryczne wyposażenie, bo jak kupiłem forysia to już miał parę latek. Teraz jeszcze wożę płaską buteleczkę z "lekarstwem na serce" :) , pozdrawiam Marek

Edited by harek

Już kiedyś o tym było, z tego co pamiętam jest to skrytka na parasol :D. Ale czy w wyposarzeniu był parasol ? :huh:

o tu: http://www.forum.sub...owek +bagażnika

Faktycznie, tylko trzeba wiedzieć, co wpisać w wyszukiwarkę - ja szukałem po słowie "styropian" i dlatego nie znalazłem ;)

Żeby nie robić zamieszania, to czy jakiś moderator, admin czy inny magik mógłby dokleić mój temat do tamtego wątku?

W sumie odpowiedź nadal nie jest znana na 100%, bo chyba nikt nie miał tam parasola fabrycznie... :rolleyes: Poza tym jeżeli to faktycznie na parasol, to chyba komuś coś się w główkę stało podczas projektowania tegoż. Na samym końcu bagażnika, w dodatku pod klapką, w styropianowej wnęce... :wacko: Jakby zaczął padać w trasie deszcz i chciałbym sobie SZYBKO wyjąć parasol, a w bagażniku miałbym kilka bagaży, to marne szanse. I w drugą stronę: pada deszcz, dochodzę (pod parasolem) do auta - to naprawdę średni pomysł wybebeszać pół bagażnika i mokry parasol chować w tę wnękę. Nie wyschnie, tylko zapleśnieje i co z wodą w tej wnęce? Głupia sprawa, ale w Skodzie Octavii u kolegi (i to kilka ładnych lat temu) widziałem fajne rozwiązanie: rodzaj rury w drzwiach przednich, gdzie można wsunąć parasol. Fajne o tyle, że zawsze pod ręką, a mokry parasol można tam było wrzucić, bo na dole owej "rury" był otwór odprowadzający wodę do odpływu na spodzie drzwi.

Piszecie, że na trójkąt - może i się komuś tam mieści (mnie nie, może mam nieoryginalny), ale chyba nie ma aż tak długich trójkątów, żeby zapełniły tą wnękę? Auto w sumie japońskie - może to na dwuręczną katanę? :mrgreen: Sprawdzał ktoś, czy się mieści? ;) Ale jeśli tak, to czemu nie ma jej w zestawie z autem - no i tym bardziej powinna być bardziej pod ręką w razie konieczności użycia :biglol:

Edited by Tichy

W moim, od "nowości" też tam było pusto. Ja tam wożę to po co rzadko się sięga - awaryjne kable rozruchowe do akumulatora, śruby do drugiego kpl. kół ... i inne wymagające ciemności i dyskrecji ;)

W moim, od "nowości" też tam było pusto. Ja tam wożę to po co rzadko się sięga - awaryjne kable rozruchowe do akumulatora, śruby do drugiego kpl. kół ... i inne wymagające ciemności i dyskrecji ;)

Prezerwatywy? :blink: