Skocz do zawartości

jakie alu do WRX bugeye? jakie ET? pod 4tłoczek


kamilwro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

chce załozyc alu na zime bo słyszałem ze lepiej odprowadzaja temperature z tarcz i sa ogólnie korzystniejsze( nie chodzi tutaj o lans), powiedzcie jakie alu najlepiej kupic do WRX bugeye i jakie byly stosowane oryginalnie et w moim przypadku poniewaz znalazłem ze sa dwa rodzaje ET czyli 48 i 55 w rozmiarze 16" jakie powinienem zastosowac te ET?, wiem ze musze szukac tylko 16" bo 15" nie wejda na 4tłok z przodu, prosze o fachowe opinie na ten temat, dotyczy to równiez opon i co polecacie na zime, nie ukrywam ze NOKIAN najbardziej mnie zainteresował i chyba takie beda czyli 205/55R16,

 

o co chodzi z oznakowaniem typu: np. 6,5jx16 i 7jx16? domyslam sie ze chodzi o szerokosc felgi, wiec ktore powinienem szukac do BUGA?,pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie były felgi 17"x7" z ET 55.W praktyce sprawdza się ET w granicach 45-55.

o co chodzi z oznakowaniem typu: np. 6,5jx16 i 7jx16? domyslam sie ze chodzi o szerokosc felgi, wiec ktore powinienem szukac do BUGA?,pzdr

Dobrze się domyślasz,jedna i druga szerokość będzie odpowiednia dla opony 205/55/16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria 16cali ma chyba 7cali szerokosci i et 55. Et48 tez pewnie da rade (w gc8 moze ocierac o nadkola, ale w bugu nie powinno byc raczej tego problemu)

 

Na zime mozna sprobowac nawet chyba nieco wezsze jeszcze opony - 195, ale nie pamietam, co tam producent zaleca w tych autach.

Natomiast warto pamietac, zeby szerokosc opony wspolgrala z szerokoscia felgi w miare, zeby potem "dzerman stajla" nie robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...