Skocz do zawartości

Legacy Kombi MY05 przerywacz tylnej wycieraczki


asuiodhasbiopfhasoiufhas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem otóż pewnego ranka odpaliłem tylną wycieraczkę a ta mi stanęła w połowie szyby - padł bezpiecznik, po wymianie bezpiecznika nic się nie zmieniło, padł kolejny raz. Umówiłem się do mechanika i o dziwo u nich po wymianie bezpiecznika wycieraczka zaczęła działać ale z pewnym hakiem. Po włączeniu dźwigienki na INT i powrót do wyłączenia wycieraczka nie wykonuje pełnego ruchu tylko zatrzymuje się w miejscu gdzie przełączymy dźwignie na OFF. Przy włączonym INT wycieraczka zatrzymuje się można by powiedzieć losowo. Dziś znów mi padł bezpiecznik, po wymianie wycieraczka co prawda działa ale tak samo. Mechanicy rozebrali i przesmarowali cały mechanizm wycieraczki tylnej i wg nich jest to wina dźwigienki/przełącznika. Stąd też moje pytanie, czy w dźwigience jest wbudowany przerywacz wycieraczki tylnej i czy po jej wymianie wszystko będzie śmigać jak powinno?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Sprawdź przelotki przewodów w miejscu przejścia z karoserii do klapy bagaznika (prawa harmonijka widoczna po otwarciu klapy). Najprawdopodobniej przerwany jest któryś z bodajże 4 przewodów biegnących do wycieraczki...to objawy zwarcia i niedziałania trybu INT w pełnym zakresie. Najlepiej wybebeszyć poszycie klapy żeby spradzić których kolorów szukać a potem odchylić kawałek podsufitki i szukać... czasem widac od razu który przewód jest przełamany. Jest mało miejsca i ciasno ale dla elektryka z chińskimi rączkami do ogarnięcia ;) Problem znany w legackach IV i obkach III generacji.

powodzenia.

Edytowane przez grzala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pytanie tylko takie, jak zdjąć uchwyt tej harmonijki by mieć dostęp do kabli? W innym aucie robiłem podobną sprawę ze złamanym kablem w harmonijce jednak nie chciałbym nic uszkodzić w legasiu.

 

Dziś mi znów wywaliło bezpiecznik także musze się niestety sprawą zająć w miarę szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. Pytanie tylko takie, jak zdjąć uchwyt tej harmonijki by mieć dostęp do kabli? W innym aucie robiłem podobną sprawę ze złamanym kablem w harmonijce jednak nie chciałbym nic uszkodzić w legasiu.

 

Dziś mi znów wywaliło bezpiecznik także musze się niestety sprawą zająć w miarę szybko.

 

harmonijkę wypniesz z karoserii i klapy bez rozbierania czegokolwiek jednak przewody prężą i są spiete ze sobą tak wiec zdiagnozowanie ewentualnego przerwania jest trudne (chyba że widać od razu) i wymaga rozbebeszenia fragmentu podsufitki (tylnej listwy i odchylenia podsufitki), tam cała wiązka przewodów idacych przez przelotke jest widoczna i trzeba ją porozwijać i wtedy przewody się trochę zluzują i będą dostepne, rozebranie poszycia klapy i dostęp do silniczka wycieraczki pozwoli ustalić kolory potencjalnych przerwanych przewodów i da mozliwość sprawdzenia ciągłości miernikiem bo są wtyczki i nie trzeba nakłuwać lub zdzierać izolacji... robota wymaga cierpliwości, wszystko się ładnie rozbiera (i co ważne również składa), w manuala trzeba zerknąc żeby wiedzieć jak zdemontować listewki i poszycie, a potem to już tylko miernik, lutowanie i radość z w pełni sprawnej wycieraczki ;)

powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u elektryków i tak.

Bezpiecznik wywalało bo kabel był faktycznie przerwany - naprawili to.

Niestety co do samej wycieraczki nie ma dobrych wiadomości, wyszło że w mechaniźmie wycieraczki są takie "płytki" które są źle ustawione i elektryk mimo wielu prób nie dał rady tego ustawić, mówił że widać że coś tam się działo bo popalone troche to było. Tak więc jedynym wyjściem będzie zakup mechanizmu wycieraczki, ale nie śpieszy mi się z tym ważne że teraz w ogóle działa :)

 

Przy okazji zamontowali mi emulator zmieniarki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jako, że przygode zakończyłem to mogę opowiedzieć co i jak. Kupiłem z allegro używany mechanizm tylnej wycieraczki niestety efekt był ten sam co w moim. Elektryk jednak podpatrzył jak płytki były ustawione i ustawił je tak samo w moim mechaniźmie i śmiga elegancko, przy okazji naprawił ten co kupiłem. Tak więc jeżeli ktoś miałby podobny problem to w Gdańsku auto expert electronic ogarniają temat, mają zdjęcia płytek więc raz dwa to robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...