Skocz do zawartości

Ubytek lakieru


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, macie jakieś "garażowe" sposoby na miniaturowe ubytki lakieru? Kiedyś miałem lakier i utwardzacz, zrobili mi to w ASO Opla, zestaw wyglądał jak lakier do paznokci. Przy starym Oplu wystarczyło tym malnąć, potem pasta tempo i nie było prawie nic widać... A co dla Subaru? Może jakiś pisak z lakierem z dobranym kolorem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisaki to wielka ściema - należy tego unikać.

 

Generalnie niezależnie od marki technika robienia zaprawek garażowym sposobem jest taka sama (tak jak to opisałeś w przypadku swojego starego opla).

 

Dobre/ogarniete mieszalnie lakierów robią zestawy pod kolor (ew. z tabliczki kolor fabryczny) ze specjalnym dozownikiem/pędzlem/końcówką (tak to nazwijmy).

Baza + bezbarwny. dzięki gąbczastej końcówce można to w miarę precyzyjnie nałożyć.

 

II opcja to malowanie punktowe, ale trzeba już trochę zdolności/doświadczenia i kompresor.

 

-

Jeżeli masz jakiś mikro-dołeczek. możesz sobie kupić szpachlówkę wykończeniową, ona będzie prezycyjna (bo malutkie ziarenka).

po uzupełnieniu odprysku szpachlówką i wyschnięciu możesz przejechać na gładko papierem 2500 - wówwczas większość popularnych past średnio lub mocno ściernych poradzi sobie "z wyprowadzeniem" zmatowienia po takim papierze (które powstało wokół szpachlowania).

potem malowanie jak wyżej opisałem.

 

powodzenia.

Edytowane przez tomek_pa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...