Skocz do zawartości

Macki Kopera


arno

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Kuledzy,

Odbyłem właśnie podróż czterodniową do Puli i spowrotem. tam na dwa razy, dzis na raz 1312.

Nim przejdę do zasadniczej tres ci tego watku, informuję, że jechałem tam pierwszego dnia po wprowadzeniu przez soudrugów czwechów drakońskich kar finansowych za łamanie przepisów. Kraj w billboardachy: piłeś? 7 Boudów ( pkt) [zdjęcie typowego Szweja]. bez Pasów? 2pkt. [zdjęcie typowej idiotki]. itede.... Punktów mają 12. za dwa razy za szybko prawko won, mnioej więcej.

I jakiz był efekt owych boudowań? Kazden jeden w strachu, ze go zbankrutuja gnał zgodnie z przepisami. Wynik owego gniania jest taki - w Polsce auto mi spaliło 17. W Czechach - 9.8.

I łapią gady, łąpią.

Niestety. Całe szczęśąćie, ze to tylko 260 czy cos kilosów. GROZA.

 

Ale do rzeczy. Jade se i nagle natykam sie na obrazek jak na obrazku. A za chwilę na BMW z takim napisem.

PANIE KOPER! I pan nam nic nie mówisz, ze se betę moza zakupić w dordze kupna u Pana?

I że Sywyka mozna też?

Ale gratuluje rozmachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mało... I ma już swoje miasto :mrgreen:

 

Avto Motiv d.o.o.

 

Pooblaščeni trgovec in serviser vozil BMW

 

Šmarska 2

6000 Koper

 

Prodaja vozil:

tel.: 05 6250 333

fax.: 05 6250 334

email:koper@avto-motiv.si

web: www.avto-motiv.si

 

Hitri servis vozil BMW in MINI:

tel.: 05 / 6250 333

 

Prodajni salon in servis:

pon-petek 8.00-17.00

sobota 8.00 - 13.00

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica z napisem Novi Jicin jest zawsze nie przed zakretem a za zakretem.

jedzie se człowiek z tej austrii, bez mapy sztabowej, setki, za cholere nie dojedzie do granicy, albowiem na drogowskazach sa podane jakies niezbyt znane szerszemu ogółowi niewychowanemu w Ceskej Republice np. Hranice. Lub inne jeszcze mniejsze.

Stary numer - dawniej jak sie w siedemdziesiatcyh latach jechało na narty do Austrii to sie jechało przez Zyline. Droga prowadziła obok miasta, ale drogowskaz wpuszczał cie w miaSTO, TAM SE POKLUCZYŁEŚ I WYJEŻDŻAŁEŚ W TYM SAMYM PUNKCIE.

TWIERDZA NIEKTORZY CZESI, ZE PODCZAS INWAZJI RUSKICH ZDJELI CZESI WSZYSTKIE DROGOWSKAZY DLA ZMYLENIA WROGA.

Co wiecej one, te drogowskazy sa u nich kompletnie niewidoczne noca.

Narzekac se mozna, ale jechalem dzis katowicka, i na kilku siwatlach koleiny tak ostre na p-rawym pasie,. ze autem mozna sie spokojnie zabic, a na motorze to nawet niespokojnie.

a u braci Czechow jednakowoz gładź na drodze daje sie zauważyć. I jednakowoż cos niecos cały czas budują.

to ja sie pytam, kto jest głupszy, oni co mają do dupy drogowskiazy na dobrych drogach, czy my którzy mamy nieco lepsze drogowskazy na bezdrożach?

Nie wspomne o drogwskazach chorwackich ( to dzicz przeciez jest) i słowenskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo było kontroli po drodze? Mnie to trochę przeraża bo za tydzień mam jakieś 450 km do przejechania przez Czechy. Podobno obcokrajowcom jak przekroczysz 12 pkt karnych to zabierają prawo jazdy i wysyłają do kraju wydania przez co uniemożliwiają dalszą jazdę trazytową i zmuszają człowieka do powrotu. Za cofanie w niedozwolonym miejscu 6pkt - dwie takie pomyłki i prawko papa i wyjazd do kurortów nadmorskich na południu EU kończy sie w Czechach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norveg, chyba nie mogą zabrać prawka komuś z innego kraju, mogą nakładać wysokie mandaty, ale zarówno naliczanie punktów jak i zabranie prawka było by bez sensu - ich system informatyczny raczej nie poradziłby sobie ze wszystkimi wzorami prawek jakie są uznawane na świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Norveg, chyba nie mogą zabrać prawka komuś z innego kraju, mogą nakładać wysokie mandaty, ale zarówno naliczanie punktów jak i zabranie prawka było by bez sensu - ich system informatyczny raczej nie poradziłby sobie ze wszystkimi wzorami prawek jakie są uznawane na świecie.

 

 

czytałem w necie o tym ? Tj. Ich wyciąg z kodeksu co ciekawsze fragmenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo było kontroli po drodze? Mnie to trochę przeraża bo za tydzień mam jakieś 450 km do przejechania przez Czechy. Podobno obcokrajowcom jak przekroczysz 12 pkt karnych to zabierają prawo jazdy i wysyłają do kraju wydania przez co uniemożliwiają dalszą jazdę trazytową i zmuszają człowieka do powrotu. Za cofanie w niedozwolonym miejscu 6pkt - dwie takie pomyłki i prawko papa i wyjazd do kurortów nadmorskich na południu EU kończy sie w Czechach :(

trochę. Przez czechy jest razej 280 na oko jakies z cieszyna do mikulova. srednia wychodzi znosna, bo na autostradzie jedzie sie jakies 135 a ruch nijaki.

ale trzeba uwazac. Bo oni sa wyjatkowo kulturalnie złośliwie uśmiechnięci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ten KOPER faktycznie ma rozmach i zamozny pewnie jest juz nie wie co robic z nudow to se saloon bmw otworzyl hehe no ale ze by od razu miasto se stawiac ... ;) ;) ;)

ARNO a jak w tej chorwacyji bylo ?

W horwacji dla mnie porażka. Byłem w najbardziej kawiorowym hotelu w Puli. Firmowo zaznaczam. zarcie wysmienite - najlepsza kanjpa w całej chorwacji.

Ale poza tym ja nie znoszę plaż, leżenia. Ja muszę miec kajak, góry, cos do roboty. Gnic na plaży i żreć i chlać od rana - niestety nie dla mni, wróciliśmy dzień wcześniej. He he.

A premiera Piratów z Kaibów odbyła sie tam w Kolosseum takim jak w rzymie tylko minimalnie mniejszym 6000 luda.

Pływałem po morzu jakąś łajbą. Tez nuda. I mnie kregosłup rozbołał.

SYF! SYF! Bieszczady tysiąć razy lepsze.

Nast,epne wakacje Islandia, Finlandia, Krakosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nom czesi to mają narypane z tymi przepisami i mandatami! Jak nie włączysz świateł to nie wpuszczą :) ale to akurat dobre, bo zawsze wiem/widze że auto z przeciwka jedzie! Drogi owszem gładkie, ale te nie główne wąskie jak cholera! Wiem bo co tydzień z rodziną i znajomymi nad jeziorko jeździmy (5km do granicy mam, a już dzisiaj wypada wyjazd 8)). Ale tylko drogówka u nich nadgorliwa. Nad jeziorkiem tabliczka "pozor, zakaz kompieli", pełno ludzi w wodzie (w tym ja :)), przyjeżdza patrol jednośladem, rozgląda się i odjeżdża. Pewnie zobaczyl, że wszyscy pływają, a nie się kąpiom :] Albo stwierdził, że 1 vs 30 osób to nie fer 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo było kontroli po drodze? Mnie to trochę przeraża bo za tydzień mam jakieś 450 km do przejechania przez Czechy.

trochę. Przez czechy jest razej 280 na oko jakies z cieszyna do mikulova.

 

Mnie wychodzi 450 bo jeszcze w Czechach przez tydzień zostaje w bliskim sąsiedztwie granicy Austrii i Niemiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...