Skocz do zawartości

Byłe samochody


mati

Rekomendowane odpowiedzi

Fiat 126p

Fiat Uno 1,1 fire

Ford Fiesta 1,3

Peugeot 406

Peugeot 306

Mercedes 124 coupe

Audi A3

Ford Probe II 2,5 V6

BMW 330i E46

Toyota corolla 1,4

Honda civic 1,4

Bmw M3 E46

Mercedes SL 129

Golf IV R32

Nissan 350Z

Corvette C5

STi 2,0T

golf IV 1,6

wiecej nie pamietam :razz: , jak sobie przypomne, to dopisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyota Camry kombi 2l TD - 91r - 560kkm :!:
Widziałem takie z przebiegiem ponad 600 tyś nawet.

 

Mało tego - ten samochód nowy kosztował w <> [ke?!] czyli pewexie 10400USD... Raj podatkowy! Bez akcyzy, vatu i in. Nawet w łapę pewnie nie trzeba było dawać, żeby kupić (unlike F126 czy 125 czy Polonez w tych czasach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Golf IV R32
Jak się to sprawuje i zamiata? Bo albo takie coś szukam albo z tym silnikiem mały projekt planuje ;)

 

Bardzo fajnie jezdzi - bez problemu objezdza WRX-a. Moj mial zdjety kaganiec i polecial 290km/h. Wygodne, małe, nipozorne autko. Fajne sa zestawy turbo lub kompresor, ale nie zdązylem sie pobawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ford Probe II 2,5 V6

BMW 330i E46

Bmw M3 E46

Golf IV R32

Nissan 350Z

Corvette C5

STi 2,0T

 

Kukiluki niezly przeglad miales, mozesz po krotce opisac wrazenia z tych aut?

 

Heh, troche tego było..

Probe bardzo dobrze mi sie jezdziło, fajnie autko przyspieszało ale niestety miałem wypadek i sie skasowało :cry:

 

BMW 330i to wygodne autko do codziennej jazdy, niezle osiagi ale to nie to samo co M3, to już w porównaniu z reszta aut naprawde wymiatało. Dosyc wygodne ale trafił sie klient i sprzedalem.

 

R32 pojezdzilem dosyc dlugo, chyba rok czasu go mialem. Bardzo mi sie podobała elastycznosc silnika, poprostu samochod od niecalych 2tys obr rwal jak glupi do przodu.

 

Nissan 350z to dosyc szybkie auto ale takie plastikowe w srodku i to mi sie w nim nie podobalo.

 

Corvette C5 - sztywny, i ciezko jezdzi sie po polskich drogach, ale kopa ma sporego - duzy moment obrotowy robi swoje.

 

A STi mam teraz i chyba nie musze sie rozpisywac co potrafi 380 konne STi :twisted:

 

to tyle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jawa 50

Trabant 601 - de luxe /taka wersja!!! miał nakładane zagłówki :cool: /

Fiat 126p

MZ ES 1963r.

Alfa Romeo - Arna TI /cztery gażniki - 116 koników - jak to szło :razz: /

fiat 126p - drugi / z konieczności - ożeniłem się :evil: /

MZ ES 250 1958r.

Citroen AX /cudo, przez 3 lata 150kkm i tylko serwisówka/

Alfa Romeo 146 /awaryjne cudeńko/

Forester 2,0 /i to jest to i więcej już nie szukam :grin: /

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1: Accord '92 2.2L -> po 350k zaczęliśmy go naprawiać u znajomego mechanika i jakoś tak dziwnie coraz bardziej się psół po każdej naprawie... mechanik już nie jest "znajomy". Autko fajne i miło go wspominam, zostało skradzione i porzucone na drodze.

 

2: Fiat Uno '99 1.0 FIRE (!) -> spadek po dziadku, 16kkm na liczniku miał w 2006r, rdza go tylko brała od stania na parkingu. Idealny do miasta, mogli go obijać wózkami pod marketem do woli.

 

3. Cordoba '07 1.4 Miała być Impreza, ale się leasingodawca nie zgodził na kilkuletnie auto, więc jest słabawa ale przyjemna i ekonomiczna no i nowa nowa, Cordoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2: Fiat Uno '99 1.0 FIRE (!) -> spadek po dziadku, 16kkm na liczniku miał w 2006r, rdza go tylko brała od stania na parkingu. Idealny do miasta, mogli go obijać wózkami pod marketem do woli.

 

Miałem okazję upalać przez parędziesiąt minut UNO 1,nie-ASO :cool: Lekkie przednionapędówki z mocnym silnikiem są fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissan 350z to dosyc szybkie auto ale takie plastikowe w srodku i to mi sie w nim nie podobalo.

 

Mi w 350Z najbardziej podoba się ryk silnika. :cool:

 

co do ryku silnika dzisiaj na modlinskiej wyprzedzilo mnie R8 - to jest dopiero ryk :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochody do użytku osobisto - rodzinnego które kształtowały moja wiedzę o motoryzacji, to mniej więcej po kolei:

1. duży fiat - jedyne co pamiętam to że był biały

2. maluch żółty + srebrne zderzaki

3. robur benzyna

4. nysa zielona i zdrowo zardzewiała

5. scorpio - trzy po kolei, 2,8, 2,4, 2,9 cosworth

6. passat tdi 1.9

następny ?

 

Robur był autem które głęboko wryło mi się w pamięć. Dostałem go od tatusia bo maluszek rozkraczył się był pod ciężarem desek które na niego wsadziłem. Jeżdziłem roburem wszędzie, z rodziną na wczasy również (bida w domu była). Prowadzenie go było wyzwaniem ponieważ w czasie hamowania (nie przypominało to normalnego hamowania, ale nie wiem jak to inaczej nazwać) skręcał w kierunku losowym. Nie ściągał a skręcał. Jakim cudem w kogoś nie wjechałem? Sam nie wiem. Robur zakończył żywot jak złapałem kapcia. Okazało się że żadnego z kół nie dało się odkręcić i trzeba je było odcinać palnikiem, a przy okazji wyszło na jaw że przekładnia kierownicza oddzieliła się od ramy no i skończył się (wypadł) wsteczny. Nysa miała tę zaletę, że mieściła mnie, rodzinę i znajomych z psami, więc wyjazd na pinik był imprezą od momentu odjazdu spod domu (to jeszcze czasy gdy za jakieś drobne promile nikogo do pierdla nie wsadzali). Scorpio cosworth woził mnie bokami przy najmniejszym deszczyku o zimie nie wspominając, ale ponieważ pierwszego scorpio rozwaliłem w drobny mak o drzewo to już wiedziałem że łatwo przesadzić. Passat to dupowóz, kiedyś po wsiach każdy miał furmankę teraz passat ją zastąpił. Auto jako pojazd rodzinny sprawdza się znakomicie, praktyczny do bólu, ale... no właśnie - dupowóz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Moje furki:

126p '78 - chrom zderzaki i kołpaki

Audi 100 '80 - 2,200 ccm palił tyle co GTek

Porsche 924 '78 - rozbiłem

125p '87

CC 170 '96

Opel corsa B '96 -1,4 16V 90 KM

Ford focus '99

Subaru impreza '98 też rozbity

Subaru forester '03

Subaru impreza WRX MY05

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

furki (...) w bardzo różniastych stanach :mrgreen:

 

To skoro o 'stanach' juz mowimy :wink: to pozwole sobie przedstawic zdjecie mojego pierwszego ever samochodu: :mrgreen:

 

85chevycelebritysedan.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

Chevy Celebrity '85.

 

Zdjecia oryginalnego egzemplarza nie posiadywuje niestety. Moj mial do tego zardzewiala maske (taki da fast and da fourious look. :mrgreen: ) i pomalowane na bialo oznaczenia opon - taki szal w latach 70. i 80. :wink:

 

Zalety: byl moj oraz kosztowal mniej niz tygodniowa wyplata. Na tym koniec. :mrgreen:

Po zakupie pol nocy siedzialem na parkingu i gapilem sie na ta kupe zlomu nie mogac sie nacieszyc, ze to moj I samochod kupiony za swoje zarobione piniondze. :)

Wady:

- zadnego przyspieszenia pomimo 2.5L

- cieknaca chlodnica. Przez to co 50km trzeba bylo robic postoj techniczny by sie nie spalil w sloncu Kilafornii. Razu pewnego postoj techniczny wypadl na Rodeo Drive, L.A., CA. Zaparkowalem pomiedzy Bentley'em i Ferrari, by otworzyc maske i uwolnic kleby pary. Widok bezcenny. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje autka:)

Fiat 126p 1990 biały z rusztowaniem w środku(poszedł na części po 1,5 roku kjs-ów)

Opel kadett 1987 1,3s

Fiat SC sporting 2002 Gr N- udekorował drzewo

DAJWEO:) Lanos 1,5 1999 po rodzicach całkiem fajny jako srodek transportu na uczelnie do tego LPG:)

Nissan Primera 2000r RHD zamieniony później

Subaru Impreza WRX 2002

Na Opel Vectra C 1,6 straszna taczka!! Wzięta w rozliczeniu za

Bmw e39 523i 2002

 

Obecnie w poszukiwaniu Type R albo RA lub B4 twin Turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...