Skocz do zawartości

Półosie i przeguby w GC - PILNE!!!!!


pawlaswrc

Rekomendowane odpowiedzi

Okazało się, że przy nieudolnej próbie wyjęcia półosi jeszcze z wolnossaka, najprawdopodobniej "mechanik" rozwalił łożysko razem z przegubem (nakrętka kompletnie zniszczyła gwint). Teraz muszę wymienić łożysko i chyba przegub.

Pytanie jest takie: czy półosie i przeguby przednie w Impezie są takie same w wersjach wolnossących i turbo, a dokładniej z 2.5 N/A i Type R V.5 ?

 

Sprawa dosyć pilna, bo chętnie bym już coś pojeździł, poza tym cała reszta się odwleka, bo auto nie bardzo może się poruszać :th_dash:

Edytowane przez pawlaswrc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się, że przy nieudolnej próbie wyjęcia półosi jeszcze z wolnossaka, najprawdopodobniej "mechanik" rozwalił łożysko razem z przegubem (nakrętka kompletnie zniszczyła gwint). Teraz muszę wymienić łożysko i chyba przegub.

Pytanie jest takie: czy półosie i przeguby przednie w Impezie są takie same w wersjach wolnossących i turbo, a dokładniej z 2.5 N/A i Type R V.5 ?

 

Sprawa dosyć pilna, bo chętnie bym już coś pojeździł, poza tym cała reszta się odwleka, bo auto nie bardzo może się poruszać :th_dash:

 

Jak on to zrobił :( .

Jeżeli przegub nie jest uszkodzony tylko gwint, dlatego że go rozklepał, możesz zawieźć do tokarza. W ciągu 10 min natnie nowy gwint. Jedynie co będziesz musiał zrobić to naciąć nowy rowek aby zaklepać nakrętkę.

Lożysko może być dobre. Waląc młotek w przegub nie rusza łożyska jedynie rozklepie gwint - normalnie nic nie powinno mu być bo piasta i zwrotnica nie zmiania miejsca.

 

Ja zrobiłem tarczę z otworami 5x100 grubości 10 mm z otworem w środku jakieś 60 mm. Nakładasz na szpilki przykręcasz nakrętkami moją tarczę i wypychasz ściągaczem półoś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...